Skocz do zawartości

Corsa C 1.3cdti - problem przy odpalaniu


Gość piotrgk

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator wymieniłem we wrześniu 2011 r i obecny model to Bosch S4 0 092 s40 040 [60Ah]o prądzie rozruchu 540A.

Piszesz o rozruszniku i tu się zgodze,bo zauważyłem,że musze go przytrzymać 1 sek dłużej i wtedy auto odpali normalnie.

Czy to oznacza,że musze myśleć o wymianie rozrusznika???

Edytowane przez piotrgk
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam instynkt co ? po nitce do ...

jak masz przebieg ? rozruznik kreci dobrze?

ladowanie w porzadku?

wymieniales juz sprzeglo na alternatorze?

sprawdzales mase silnika z karoserią

Edytowane przez majq1
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może trafiłeś :)

przebieg auta 99000

ladowanie musze sprawdzić,bo nie mam pojęcia czy jest ok

nie wymieniałem sprzęgła na alternatorze

nie sprawdzałem masy silnika z karoserią.

Edytowane przez piotrgk
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczne od tego ze sprzegla oryginalne wytrzymuja ok 100000

u mnie padlo po 105000 (najpierw slychac cos sie tucze na wolnych obrotach a zaraz zaswieci ladowanie)- to nie bawem zobaczysz sam (od fiata tez psuja)

 

a teraz to palenie moze wczesniej za krotko kreciles rozrusznikiem i to powodowalo ze lapal nie tak jak powinien a teraz jak krecisz dluzej jest ok

99000(na ile jestes pewien tego przebiegu) rozrusznik nie powinien byc do remontu (chociaz nie ma regoly bez wyjatku) mam 143000 i nie byl grzebany

sprawdz ladowanie i napiecie

jutro sie pomysli co dalej

Edytowane przez majq1
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 99tys przebiegu to rzeczywiste? jest w Twoich rękach od nowości?

 

i nie wiem skąd to błędne twierdzenie, że oryginalny akumulator ma 370A... bo jest 60Ah z prądem rozruchowym 600A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oplu z silnikiem 1.3 cdti byly seryjnie montowane akumulatory GM VARTA 60Ah 370 A (din) . Z uwagi na fakt z te akumulatory sa wieksze gabarytowo od innych obecnie produkowanych O TEJ SAMEJ POJEMNOSCI,i nie sa wysilone.dlatego mimo niskiej pojemnosci ten akumulator jest bardzo trwaly i mimo wieku moze on przebic nie jeden nowy 60ah 500A INNYCH MAREK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA DLUGO DZIALAC

1.SREDNIO NOWY AKUMULATOR JAK WYTRZYMA 3 LATA TO UZNAJE SIE GO ZA DOBRY,BO TERAZ AKUMULATORY NIE SA TAKIE JAK KIEDYS-SA ZBYT WYSILONE PRAD ROZRUCHU Z AKUMULATORA 60 AH NA PRZYKLAD 600 A a 370 w gm warta rozni sie 40% wiecej mocy rozruchu ,tylko ta moc musie sie z czegos wziasc bo zakladam ze ten AKUMULATOR 600A BEDZIE NAWET MNIEJSZY OD MOJEGO GM

DLA POROWNANIA AKUMULATOR GM MA 8LAT W LECIE KUPILEM ZAPOBIEGAWCZO AKUMULATOR 540A BO BEDZIE ZIMA. ZALOZYLEM NA PROBE.NALADOWANY KRECIL LADNIE. KTOREGOS DNIA GRALO SE W OPLU RADIO NA DWORZE CZESTO DLUGO GRA JAK COS ROBIE,PARE GODZIN. no i po tym juz nie mial sily zakrecic tak zeby zapalic,a w starym gm ile razy radio gralo,nigdy! nie bylo tak zeby juz nie mial sily zakrecic zawsze zapalal

 

 

przed wymiana tez miales gm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności