Skocz do zawartości

Obieg wewnętrzny ASTRA H


Gość los_dawidos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam.

Odkopię temat.

Czy ktoś ma wiedzę, czy czujnik jakości powietrza ma wpływ na manualne przełączanie cyrkulacji powietrza w klimatroniku? Zauważyłem, że przy próbie włączenia obiegu wewnętrznego nic się nie dzieje, nic nie słychać tylko dioda się zapala i tyle. Przejeżdżam obok zbiorników osadników Zakładów Azotowych. W okolicach jesieni i zimy pojawia się tam straszny fetor. Chciałem zamknąć dopływ powietrza z zewnątrz i nic się nie zadziało.

Dziś mam w planie wyjąć schowek i zajrzeć do środka. Wg VIN niestety nie dowiedziałem się, jaki mam silniczek, bo występuje zarówno z króćcem krzyżakowym jak i prostokątnym. Czy można jakoś sprawdzić na szybko bez wymontowania sprawność silniczka? Wystarczy podać napięcie na piny? Na aukcjach jest trochę tych silniczków, więc w razie czego nie będzie problemu z zakupem. Planuję też wstawić tam modyfikację od rosjan. Chyba że istnieje już jakieś rozwiązanie gotowe do zakupu. Ten stabilizator od Rosjan wydaje się dość sporych gabarytów.

A'propos tego transilu, który można albo zakupić w absurdalnej cenie w ASO albo w sklepie za parę złotych, gdzie ten element ewentualnie szukać, jeżeli coś takiego by było wmontowane? A jeżeli nie ma, to gdzie to zamontować? Na + w przewodzie do silniczka czy raczej przy panelu na za wtyczką przycisku recyrkulacji powietrza? Ktoś może zna parametry tego elementu? 80 zł mi się nie widzi wydawać za element wart kilka zł.

Pozdrawiam.

 

Po wyjęciu schowka okazało się, że ktoś po prostu wypiął przewód zasilający silniczka. Podejrzewam, że powodem było to co się dzieje w prawie każdej Astrze H i innych oplach o podobnej konstrukcji wewnętrznego obiegu. Silnik ustawia obieg i kiedy klapka dotrze do punktu końcowego, kręci dalej mieląc w środku osi klapki. Jako, że klapa dociera w obydwa krańce mimo uszkodzenia wewnętrznego zostawiam to jak jest, bo jednak wolę mieć sprawny obieg wewnętrzny i szybciej zagrzać auto w środku czy uchronić się przed fetorem mijanych zbiorników osadników. W sobotę spróbuję dobrać się do silniczka i tej klapki, podziałać i jakoś zespolić pęknięty fragment, lecz obawiam się, że może to się skończyć spaleniem silnika lub co gorsza panelu klimatronika. Modyfikacja Rosjan ponoć w jakimś stopniu pomaga, ale czytałem że to jest nadal rozwiązanie tylko opóźniające ponowne pęknięcie na zasadzie druciarstwa. Dziwię się, że Opel nie rozwiązał takiego błędu konstrukcyjnego, który występuje prędzej czy później w każdej tego typu konstrukcji. A wystarczyło by pewnie zmodyfikować w jakiś sposób silnik, by wyłączał się wcześniej chwilę po zatrzymaniu. Bo w tej chwili napiera jak dziki na te plastiki. Czytałem o nowej obudowie z plastikowymi krańcówkami, ok wzmacniają plastik, ale silnik nadal cierpi. Chodzi mi po głowie mała modyfikacja silnika, jaką kiedyś zobaczyłem w zabawce. Był tam taki kołeczek na dużym trybie, który dochodził do pewnego punktu i rozłączał blaszkę przez którą płynął prąd, jednocześnie załączając drugi styk. Muszę nad tym podumać na spokojnie, albo podpatrzeć rozwiązania z innych aut na podobnej zasadzie działania. Wolałbym mieć takie rozwiązanie zintegrowane w obudowie silniczka.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

Chciałem naprawić klapkę obiegu wewnętrznego, kupiłem nową klapkę i ją zamontowałem. Teraz aby przedłużyć jej żywotność chciałem zamontować ten cały układzik. Mam pytanie czy zamiast robić ją samemu można zastosować stabilizator (np https://allegro.pl/oferta/stabilizator-lm317-7880021476)? i drugie pytanie czy ten cały transil jest potrzebny  i czy taki będzie ok? (  https://allegro.pl/oferta/dioda-transil-1-5ke12ca-12v-1-5kw-dwukierunkowa-6727464079 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stabilizator regulowany LM317

Układ scalony LM317 jest nastawnym scalonym stabilizatorem napięcia

  takie cos moze być??? mowa jest o obniżenie napięcia a tym można zmniejszyć mowa o klapie nawiewu astra h

https://allegro.pl/oferta/stabilizator-lm317-7880021476

 

Edytowane przez pawlus1974

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności