Skocz do zawartości

Obieg wewnętrzny ASTRA H


Gość los_dawidos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien problem. Ostatnio włączyłem obieg wewnętrzny, ponieważ miałem przejeżdżać koło miejsca, gdzie zazwyczaj jest nieprzyjemny zapach, ale jakież było moje zdziwienie, gdy zapach i tak dostał się do środka.

 

Co mogło się stać, że owa funkcja nie działa? Dodam, że przy włączaniu przycisku nie ma żadnej reakcji. Kontrolka się świeci, ale nic poza tym. Nawiew wieje tak jak wiał, szyby nie parują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nmie po włączeniu nawiewu wewnętrznego delikatnie słychac jak pracuje przez chwilę jakiś mechanizm. To mi mówi że wszystko jest OK ;)

Spróbuj u siebie się wsłuchać przy wyłączonym silniku.

 

Oprócz metody "na słuch" nie mam pojęcia jak sprawdzić czy jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sprawdz czy masz silniczek od obiegu wewnętrznego jest za schowkiem który trzeba wymontowac ,ja swój silniczek wymontowałem po urwaniu się jednego smigiełka i bez przerwy coś w kabinie terkotało pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy przełączaniu nie słyszysz pracy silniczka klapy od nawiewu Zerknij od spodu za schowek powinieneś go tam słyszeć. W moim przypadku jest urwane połączenie między silniczkiem i klapą i tylko słychać silniczek ale trzeba się przysłuchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie masz uszkodzony tak zwany koszyczek, taka klapka co zamyka lub otwiera dopływa powietrza częsta usterka. Po zgaszeniu samochodu i wyjęciu kluczyków po jakimś czasie właśnie następuje zamknięcie dopływu powietrza z zewnątrz do kabiny. Niestety mechanizm ten szybko zawodzi, jakieś plastiki zostają wytarte coś tam blokuje i właśnie ta klapka może zostać połamana (tak jak u mnie) albo silniczek ulega spaleniu. Ja zrobiłem to w ten sposób: po dostaniu się do koszyczka (niestety trzeba rozebrać podszybie) został on wyciągnięty, klapka sklejona i założona z powrotem. Następnie została ułożona w pozycji zawsze otwartej i silniczek został odłączony (bo jak nie to system go będzie chciał cały czas zamknąć, u mnie po godzinie postoju w garażu silniczek pracował co jakiś czas i zamykał). I po problemie :) U mnie po złamaniu klapka była tak w pozycji pół na pół i zaraz zaczął się problem z parowaniem szyb. I już ostatnie cena nowego koszyczka to ok 300 zł. Pewnie i tak za jakiś czas by było znów to samo.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po złamaniu klapka była tak w pozycji pół na pół i zaraz zaczął się problem z parowaniem szyb

Też mam problem z parowaniem. O ile przy normalnej pogodzie - stosunkowo ciepło, brak deszczu, śniegu etc. szyby nie parują, tak ostatnio przy deszczu czy śniegu szyby zaczynały parować i ciężko je doprowadzić do porządku.

 

Teraz tak, żeby dostać się do tego urządzenia co i jak mam zrobić? Jakby ktoś był w stanie opisać to jakoś krok po kroku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego otwierasz schowek i widzisz po prawej i lewej stronie otwory w których są wkręty na torx. odkręcasz. następnie wkładasz ręce do schowka i za górną część schowka delikatnie szarpniesz i ci wychodzi cały schowek i ukazuje ci się wentylator a na górze niego jest twoja nieszczęśliwa klapka.

 

 

Ps Nie zapomnij przy wyciąganiu schowka odłączyć sobie oświetlenia jego

Edytowane przez matekogon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem dzisiaj schowek, posłuchałem reakcji na włączenie przycisku, poruszałem tą klapką i stwierdzam, że przy przełączaniu przycisku obiegu jest jakieś ciche brzęczenie, ale ta cała klapka nie reaguje. Jakieś powietrze przez nią leci jak się przyłoży tam rękę i jak próbowałem poruszać tą klapką to od góry jest ona trochę luźna, czuć jakby było coś tam ułamane i dodatkowo jest ona pod kątem w stosunku do tej kratki tzn. po lewej stronie kratki klapka jest głębiej, po prawej klapka jest bliżej kratki.

 

Teraz mam pytanie czy można to jakoś zdemontować bez konieczności zdejmowania podszybia? Cholera już mnie bierze, jak mam gdzieś jechać w taką pogodę, bo szyby po chwili są całe zaparowane.

 

Jakby można było to prosiłbym o jakąś strzałkę na zdjęciu co z czym.

 

Dzięki.

post-34582-0-96064100-1351618123_thumb.jpg

Edytowane przez los_dawidos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności