Skocz do zawartości

Obieg wewnętrzny ASTRA H


Gość los_dawidos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Dzisiaj udało mi sie odłączyć silniczek obiegu wewnętrznego. Wszystko było tak jak wczesniej pisaliście. Jedynie pomęczyłem sie troche z odłączeniem kabelka zasilającego silniczek.

Dla tych co będą w przyszłości odłączać ten kabelek, trzeba od góry podwarzyć śrubkorętem taką zapadkę. Dołączam zdjęcia.

 

Wtyczka zasilająca silniczek:

391891_tn.jpg

 

2369022_tn.jpg

 

Silniczek obiegu wew.

6951733_tn.jpg

 

261104_tn.jpg

Edytowane przez Maximus2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamontowałem płytkę stabilizatora którą zrobił mi krisi3.Wszystko działa ok. :spoko: Wygląda na to, że co najważniejsze układ spełnia swoje zadanie. Silniczek działa trochę ciszej a co najważniejsze nie napiera mocno na klapkę po dojściu do skrajnego położenia.Mam nadzieję, że klapka wytrzyma na długo bo już zmieniałem ją 2 razy i mam dosyć tematu poprawiania błędu konstrukcyjnego Opla. A swoją drogą czy takiego prostego rozwiązania inżynierowie z Opla nie mogli wdrożyć do produkcji czy do serwisów :?:...no comments.

Edytowane przez coconn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz działa rok. Troche nie rozumię tematu z odłączaniem silniczka klapki. Przeciez jak są korki,to pięknie w samochodzie nie pachnie. Ale to nie jest mój problem :gwizd:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wiem ze to kosztuje grosze ale czy jest sens tam dawać jeszcze transil???

Trochę późno, transil to inaczej szybka dioda służąca do redukcji przepięć kosztuje grosze więc stosować. Lepiej dołożyć kilka złoty niż wymienić elektronikę za kilka stów.

Edytowane przez wrzesinski1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Miałem problem z tą klapka obiegu wewnętrznego(zaparowane szyby etc)zablokowałem ją w pozycji obiegu zewnętrznego,ale w przypadku mojego 1.3cdti przy takich upałach jak 35st.C klima dostaje ostro w dupę i mimo to temp.powietrza z nawiewów jest o 3-4 st.wyższa od zalecanej 6-8st.C oczywiście podczas jazdy w pełnym słoneczku.Pomiar wykonany rano w parkingu podziemnym prawidłowy 7st.C Zatem w upały obieg wewnętrzny jest porządany:)Mój mechanik ma jakiś sposób na urwane klapki(nie ten rodem z Rosji)więc trzeba będzie skorzystać z jego usług.pozdrawiam

P.S Faktycznie można wyciągnąć klapkę bez demontażu podszybia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość mmarcinicramm

Macie pomysł jak odświeżyć nawiewy przy użyciu preparatu w puszce gdy klapka jest zrobiona na stałe na obieg zewnętrzny?

 

W instrukcji od preparatu jest między innymi napisane, żeby ustawić obieg na wewnętrzny i postawić puszkę z tyłu za przednimi fotelami.

 

Może wymontować schowek i filtr kabinowy zapchać czymś doprowadzenie powietrza z zewnątrz i ustawić puszkę z przodu pod schowkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemty

Poprostu przestaw ręcznie klapkę w obieg zamknięty, bo chyba jej nie skleiłeś na stałe tylko złapałeś jakimiś opaskami

Edytowane przez przemty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności