Skocz do zawartości

Obieg wewnętrzny ASTRA H


Gość los_dawidos

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie wiem jak Ty ja mało używam opcji wyboru cyrkulacji powietrza. I w moim przypadku jak sie uszkodziło połączenie między silniczkiem a ta klapką nawet przez chwile się nie zastanawiałem że będe to naprawiał bo jak sam zauważyłeś jest ciężko z demontować więc przy pomocy kleju na ciepło przykleiłem do tej klapy kawałek drucika i przymocowałem na stałe do tej kratki. Od tego czasu nie mam problemu z parowaniem i nie oddycham w aucie kiszonym wewnętrznym powietrzem tylko powiedzmy "czystym, świeżym" zewnętrznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co w przypadku wlaczenia klimy latem jest naprawde idelanym polaczeniem

lodowka w domu tez zostawiasz otwarta zeby czyste swieze ( i cieple) powietrze do niej wpadalo i agregat chlodzil nonstop na najwyzszych obrotach...

ktos keidy po cos to wymyslil

i juz nawet w maluchach takie cos bylo zeby regulowac wlasnei cyrkulacja powietrza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że jak długo jeżdżę samochodami z klimatyzacją to nigdy nie włączałem cyrkulacji wewnętrznej. U siebie mam klimatronika i wydaje mi się że gdyby cyrkulacja wewnętrzna był potrzebna do idealnej pracy klimy to chyba cyrkulacja by się również przełączała automatycznie na obieg wewnętrzny a nie była funkcją o której sami decydujemy czy ją włączymy albo wyłączymy. Może przy okazji zadam pytanie co nam daje cyrkulacja wewnętrzna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z klapką można tanim kosztem naprawić wg sposobu kolegów ze wschodu.

Zrobiłem tak u siebie i wszystko śmiga jak trzeba. Po wmontowaniu stabilizatora zmniejsza się ryzyko ponownego uszkodzenia klapki.

Link do opisu ze zdjęciami: http://astra-h.ru/zaslonka.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że jak długo jeżdżę samochodami z klimatyzacją to nigdy nie włączałem cyrkulacji wewnętrznej. U siebie mam klimatronika i wydaje mi się że gdyby cyrkulacja wewnętrzna był potrzebna do idealnej pracy klimy to chyba cyrkulacja by się również przełączała automatycznie na obieg wewnętrzny a nie była funkcją o której sami decydujemy czy ją włączymy albo wyłączymy. Może przy okazji zadam pytanie co nam daje cyrkulacja wewnętrzna?

 

w sprawnie dzialajacym climatroniku jak ustawisz w pozycji auto i nie zmieniasz juz klawiszem przycisku od recyrkulacji klapka sterowana jest automatyzcnie w zaleznosci od potrzeby

po to sa czujniki temperatury w srodku

wtedy raz schlodzona kabina do ktorej latem nie wlatuje juz zar z zewnatrz jest zamykana i klima utrzymuje tylko temperatura jaka chcesz a nie musi jechac caly czas na najwyzszych obrotach bo do kabiny caly czas dostaje sie gorace powietrze z zewnatrz

nie wiem czy u ciebie jest tez jeszcze szujnik jakosci powietrza ale gdy komp wtedy uzna ze jednak od czasu do czasu potrzebne jest powietrze z zewnatzr to kplapka sie otwiera i potem klima tylko przez moment znwo schladza do ustawionej temperatury

wszystko oczywiscie w trasie

na odcinkach klikuminutowych klimy nawet nie ma co wlaczac bo zanim uzyskamy efekt zamierzony (nie ten ze na chwile z kratek leci zmrozone powietrze i klimatyzacja pracuje na najwyzszych obrotach a my po kilku minutahc wysiadamy zachrypneici bo nawdychalismy sie zmrozonego powietzra) - czyli przyjemnje temperatury w samochodzi my juz z auta wysiadamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak nie masz tego czujnika

to nie ma tu co wiele analizowac - to jest logiczyn sposob dzialania lodowki

 

co prawda mam inne auto ale

dziala ot tak samo

klimatronic ustawiony na konkretna temperatura tryb auto - czyli komp sma reguluje czy i gdzei ma mocniej wiac na nogi na czy ze srodkowych kratek czy po szybach - moge wybrac jedna konkretna opcja - ale wtedy wylacza sie tryb auto

to samo sie tyczy cyrkulacji powietrza - jak chce klapka otworzyc lub zamknac a tryb auto jest wlaczony to po nacisneiciu klawisza od razu on sie wylacza (u mnie jest jeszcze szujnik jakosci powietrza takze widze jak czasami komp zapoda sygnal do klapki ze ma sie otworzyc) a jak ja recznei zmienei ustawienie i jakis czas tka jade to od razu widac roznica w spalaniu na kompie - minimalna ale jednak

i trzeci przypadek - biegi wentyatora - w trybie auto komp sam ustawia jego szybkosc tak aby w kabinie panowala odpowiednia wybrana temepratura i na poczatku w trybie auto wiadomo wentlator chlodzi szybciej zeby jak najlepiej rozprowadzic powietzre a potem wlacza sie jak tego tylko potrzebuje

krecac ta galka recznie od razu wyskakuje z trybu auto

 

to wszystko jest tma ze sobo powiazane i niesprawna klapka ze storny mechanicznej prowadzi do teog ze klima caly czas pracuje - bo nigdy nie osiagnie ustawionej temperatury jak z zewnatrz wpada zbyt cieple powietrze caly czas dlatego szybciej moze ulec uszkodzeniu sprezarka jak tez i spalanie w aucie masz niepotrzebine wyzsze

dlatego ustawienie tej klapki w jakeis jednej pozycji tak jak to tu ktos proponuej albo odpiecie silniczka calkowicie nie jest zadnym rozwiazaniem

lepiej juz sie pobawic i zrobic to tak jak te ruski naprawiajac przedtem oczywiscie uszkodzona klapka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość matekogon

Koledzy zmobilizowaliście mnie do naprawy moje klapy cyrkulacji Więc ją naprawiłem no i po obserwacjach czy jest to tak jak kolega wyżej pisze .W moim przypadku nie działa to. Temperatura na zewnątrz 34 stopnie. Klima włączona automatycznie na 20 stopni i sobie oglądam zachowanie klapy a tu nic. Manualnie działa przełączanie klapy. Czy wie ktoś może jakie warunki muszą być spełnione żeby komputer przełączył klapę Czyżby to było spowodowane brakiem w moim przypadku czujnika jakości powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety mnie tez dopadła ta usterka.dzis zdemontowałem schowek i sprawdziłem jak zachowuje sie ta klapka od zamykania obiegu wenętrznego.I stwierdzam że klapka nie dokońca chcę się ani zamknąć ani otworzyć po wciśnieciu przycisku obiegu wew.tak jak gdzieś czytałem na innym forum uszkodzony jest ten mechanizm który połączony jest z silniczkiem.I tu pytanie co trzeba kupić aby to zrobić może numer katologowy części zamiennej albo oryginalnej byście podali.I może ktoś kogoś zna z Warszawy kto mógłby mi to zrobić.Bo teraz to ustawiłem sobie klapkę na pozycję obiegu wewnętznego bo obieg zewnętrzny jest tez dla mnie bezsensu aby mi do kabiny wlatywło cały czas smród spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

szybciej będziesz stawał się śpiący ponieważ w kabinie będzie mało tlenu a dużo dwutlenku węgla. Nie do końca zgodzę się z tym co pisze arek (z tym obiegiem wewnętrznym). Racją jest że jest on potrzebny by zbić wysoką temp. ale załącza się obieg wewnętrzny tylko zaraz po uruchomieniu silnika w upał (kilkanaście sekund po) lub też gdy są trudności z uzyskaniem zadanej temp (duża różnica temp zadana-temp zmierzona) Jeśli weźmiesz na Lo to klapka przełączy się na obieg wewnętrzny, jeśli ustawisz w upał temp. np. 21'C to przełączy się ona by szybciej ją osiągnąć i zaraz przed osiągnięciem temp zadanej klapka otwiera się. Kabina musi być wentylowana i proces automatycznego zamknięcia nie może trwać długo. Podałem tu analizowany układ bez czujnika jakości powietrza bo akurat tylko jakoś z takimi autami miałem ostatnio do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności