Skocz do zawartości

urwana jedna śruba


Gość djkrzyzak

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko co mam zrobić gdy mam śrubę ale jest zerwany gwint ale nie na śrubie czy mogę tak z tym jeździć co mam wymienić żeby mieć ta pewność ze nic się nie stanie czy muszę kupić cała zwrotnice ??? proszę o odpowiedz gdyż zbliża się zima i nie wiem co mam robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze wymiana piasty wystarczy,proponuje tak nie jeździć zbyt długo bo uszkodzisz felgę,poza tym to niebezpieczne.

Edytowane przez daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już jeżdżę tak dosyć długo ale zaczyna mnie to martwic ponieważ, nie długo zacznę jeździć do pracy a jednak jednej śruby nie mam a mam takie pytanie czy jest możliwość prze gwintowania i wkręcenia większej śruby od innego auta ??? i czy wo gule istnieją większe śruby z większym gwintem niż jest to u mnie??, chwilowo nie stać mnie na kupno nowej zwrotnicy. i szukam czegoś co można zrobić na teraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 5 śrub czy 4?

Możesz spróbować przegwintować, tylko wtedy patrz żeby śruba w otwór w feldze się zmieściła.

Tokarz zawsze może taką śrubę dotoczyć o jeden numer większą nawet jeśli nie występuje, tylko starą dajesz na wzór żeby wiedział jaki łeb ma mieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 śruby hmmm chyba przejadę się do tokarza żeby zrobił mi taka śrubę, a można jeździć na trzech śrubach?? nic się nie stanie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeżdżę tak już od jakieś 2-3 miesięcy na trzech jest zakręcone koło na tej czwartej tak ledwo ledwo jak na razie nic się z tym nie dzieje. wczoraj byłem u mechanika tak po za godzinami pracy mechanik stwierdził ze nic nie powiano się dziać ale mam do wymiany zwrotnice a to przekłada się na duże koszta do jak już wymieniać to na nówkę nie używkę i to od razu dwie sztuki. myślę nad tym co napisałeś żeby prze gwintować. a ta śruba urwała mi się przez to ze uderzyłem w krawężnik rozwalając oponę i lekko wgniatając felgę. ale nie wiem czy to mogło skutkować urwaniem śruby a raczej gwintem w zwrotnicy. mam jeszcze jedno pytanie czy zwornice w oplach wymienia się całościowo razem z kolumną Macphersona czy można jakoś osobno???

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint zazwyczaj sie zrywa jak bez pojecia dokreca sie sruby,zdezenie z kraweznikiem nie jest w stanie czegos takiego zrobic.

przecietny kowalski naprawia cos kiedy juz nieda sie jezdzic,pomysl jakie beda koszty kiedy ci kolo zerwie i wjedziesz w pieszych lub dachujesz.to oczywiscie czarny scenariusz ale trzeba sie zastanowic czy jest sens ryzykowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie byłem wczoraj w garażu przy aucie myśląc czy da się coś z tym zrobić. po krótkich oględzinach i wykręceniu wszystkich śrub ze wszystkich kuł okazało się ze mam różne rodzaje i różne długości śrub i gwintów próbowałem pasować która mi spasuje w ten niby zerwany gwint w pieście i okazała się ze musiałem wkręcić tam dłuższą śrubę z większym gwintem i jest wszystko oki czyli nie mam zerwanego gwintu, nigdzie poprzedni właściciel widocznie wkręcał wszystko co miał pod ręką i nie umiejętnie owszem zerwał gwint ale tylko na początku a dalej jest cały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/t31.0-8/12186633_917283721642284_4778262504174700688_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9

 

Urwana śruba. Z piasty wystaje ok 1cm. Da radę to odkręcić kluczem hydraulicznym czy trzeba coś dospawać? Wprawdzie dotyczy sintry, ale chyba lepiej by był jeden temat, prawda? Jeśli nie to niech admini przeniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności