Skocz do zawartości

Meriva A montaż tempomatu


Gość conradus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!! Słyszalem ze mozliwe jest podłaczenie tempomatu w merivie i ze musza byc w manetce 4 kable,u mnie sa tylko 3, wie ktos moze jak doprowadzic 4 kabel w manetce tak aby działal tempomat?Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz cieniutki kabelek długości półtora metra, z jednej strony wpinasz go w puste miejsce przy manetce,a drugi koniec puszczasz do złącza X45 do PINu nr. 2 (są ponumerowane, aktywuj techem lub op-comem. Złącze X45 to przy kompie taka podłużna kostka zapinana taką klamrą do podstawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wiem o co chodzi,mam nadzieje tylko ze znajde to złacze X45 ciekawe gdzie moze byc w Merivie,ale mam jakis punkt zaczepienia:-)a co do czujnikow sprzegła i hamulc,to prawdopodobnie sa w kazdym wysokopreznym silniku,ale musze jeszcze sprawdzic.Jak bede miał jakies watpliwosci to sie odezwe,narazie wielkie dzieki!pozdrawiam :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,jak dorobic tą wiązke do tempomatu do 1.3 cdti

normlanie rozbierasz komputer komfortu w podszybiu, wyciągasz sterwonik i do wtyczki złącz x45 wpinasz kabelek do pinu nr2, ciągniesz do śwodka auta i do wtyczki od manetki w wolny pin winasz kabelek...

 

było setki razy i jest opisane co i jak...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem sosunkowo młody na forum, ale myśle że dobrze trafiłem z działem. Próbowałem szukać na różnych forach na ten tema, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a teraz pokrótce postaram sie wyjaśnić o co chodzi.

Od pewnego czasu zabieram się do montarzu tempomatu w mojej Merivie rok prod.2008 silnik bezyna 1.8 12V 125KM, wszystko zostało sprawdzone, auto fabrycznie zostało wyposażone w manetkę z funkcją tempomatu, czujnik na pedale hamulca jest 4 pinowy, w ecu za pomocą op-coma zostało uaktywniony tempomat, oprócz tego sprawdziłem manetkę i czujnik hamulca op-comem i wszysko pięknie śmiga.Do pełnia szczęścia zostaje czujnikna pedale sprzęgła, samo kunpo ni stanowi problemu, ale niewiem gdzie ten czujnik podłączyć, na róznych forach piszą ze jest tam wtyczka podktórą trzeba podłączyć ten czujnik. Niestety ja niemogę ją znaleść, miałem już odkręcone plastki w okolicy kolumny kierowniczej i ciężko z lokalizacją. Pytanie moje czy jest możliwe że tej wtyczki niemam wcale? w przypadku gdyby ją nie było to jak pociągnąć instalacje aby wszystko zadziałało. Dodam że szukałem schematów elektrycznych w tym temacie i też klops. Jkby ktoś dysponował takowymi schematami byłbym wdzięczny. Licze na was forumowicze

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności