Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od astry nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy,jak dorobic tą wiązke do tempomatu do 1.3 cdti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!! Słyszalem ze mozliwe jest podłaczenie tempomatu w merivie i ze musza byc w manetce 4 kable,u mnie sa tylko 3, wie ktos moze jak doprowadzic 4 kabel w manetce tak aby działal tempomat?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierzesz cieniutki kabelek długości półtora metra, z jednej strony wpinasz go w puste miejsce przy manetce,a drugi koniec puszczasz do złącza X45 do PINu nr. 2 (są ponumerowane, aktywuj techem lub op-comem. Złącze X45 to przy kompie taka podłużna kostka zapinana taką klamrą do podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No teraz wiem o co chodzi,mam nadzieje tylko ze znajde to złacze X45 ciekawe gdzie moze byc w Merivie,ale mam jakis punkt zaczepienia:-)a co do czujnikow sprzegła i hamulc,to prawdopodobnie sa w kazdym wysokopreznym silniku,ale musze jeszcze sprawdzic.Jak bede miał jakies watpliwosci to sie odezwe,narazie wielkie dzieki!pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisane masz jak wol gdzi szukac tego zlacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy,jak dorobic tą wiązke do tempomatu do 1.3 cdti

normlanie rozbierasz komputer komfortu w podszybiu, wyciągasz sterwonik i do wtyczki złącz x45 wpinasz kabelek do pinu nr2, ciągniesz do śwodka auta i do wtyczki od manetki w wolny pin winasz kabelek...

było setki razy i jest opisane co i jak...

Edytowane przez marmi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

panowie znacie kogos kto w okolicy opola lub czestochowy aktywuje mi tempomat w mery:)

już zakupiłem manetke.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem sosunkowo młody na forum, ale myśle że dobrze trafiłem z działem. Próbowałem szukać na różnych forach na ten tema, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a teraz pokrótce postaram sie wyjaśnić o co chodzi.

Od pewnego czasu zabieram się do montarzu tempomatu w mojej Merivie rok prod.2008 silnik bezyna 1.8 12V 125KM, wszystko zostało sprawdzone, auto fabrycznie zostało wyposażone w manetkę z funkcją tempomatu, czujnik na pedale hamulca jest 4 pinowy, w ecu za pomocą op-coma zostało uaktywniony tempomat, oprócz tego sprawdziłem manetkę i czujnik hamulca op-comem i wszysko pięknie śmiga.Do pełnia szczęścia zostaje czujnikna pedale sprzęgła, samo kunpo ni stanowi problemu, ale niewiem gdzie ten czujnik podłączyć, na róznych forach piszą ze jest tam wtyczka podktórą trzeba podłączyć ten czujnik. Niestety ja niemogę ją znaleść, miałem już odkręcone plastki w okolicy kolumny kierowniczej i ciężko z lokalizacją. Pytanie moje czy jest możliwe że tej wtyczki niemam wcale? w przypadku gdyby ją nie było to jak pociągnąć instalacje aby wszystko zadziałało. Dodam że szukałem schematów elektrycznych w tym temacie i też klops. Jkby ktoś dysponował takowymi schematami byłbym wdzięczny. Licze na was forumowicze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli nie a instalacji wylacznika sprzegla to nalezy ja zrobic. W benzynowych silnikach rzadko jest instalacja przygotowana pod ten wylacznik jesli nie ma tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mógłbyś doradzić jak taką instalacje wykoną, ewentualnie poratować jakimś schematem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to powinno pomc :)))

post-31616-0-19755700-1365716305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki mati11294 za schemat, a w nawiasie światny ten program z którego wysłałęś minaturkę, przyda się również do innych moich pojazdów.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko czy ktoś podpowie gdzie znajdę ( w którym miejscu jest zlokalizowane) ZŁĄCZE WTYKOWE X57?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to bedzie jedno ze zlacz do ecu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za podpowiedż, myśle że w tym tygodniu wezmę byka za rogi :-D i zrobie ten tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy idzie aktywowac tempomat za pomoca opel techa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis aktywowałem tempomat OP-COMem i nie działa aktywowałem tylko w jednym miejscu tzn silnik/programowanie/warianty ecu/tempomat - występuje i nie działa :( czy gdzieś jeszcze trzeba coś aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktywować należy w ECM i BCM.

Musisz zaprogramować opcję w nadwoziu jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli masz manetke z tempomatem a Ci nie działa to weź zerknij na kabelki... wymontuj cala manetke od tylu zdemontuj plastikowa podluzna pokrywke i sprawdz czy np. nie jest przerwany jeden z dwóch kabelkow.... jest czarny i czerwony i od wlaczanai kierunkow mogl się przerwac / przetrzeć wystarczy przylutować i będzie smigalo :) sam naprawiałem wiec wiem ze takie psikusy wystepuja ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po co te rady skoro wiadomo czemu nie działała - aktywował tylko w silniku, więc rozbieranie to zbędna robota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi