Skocz do zawartości

Nie grzeje tylna szyba


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak Merivie, ale u mnie jak wyciągałem tą gumę to potem woda sączyła mi się do środka.

Otwór uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim. Lepszy od silikonu bo nie skleja na stałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć.

Mam opla meriva a nie tak dawno go kupiłem z klimatyzacją (klima-tronik). Nie minął tydzień przyzwyczajania się do nowego autka, wyczaiłem ze nie działa centralny zamek na klapie i mogę otworzyć go tylko kluczykiem. Do tego nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Przeczytałem wszystkie posty i znalazłem urwane kable pomiędzy klapa a nadwoziem. Centralny zamek naprawiłem, zastanawiałem się nad wymianą kabli tylko nie wiem którędy one biegną i gdzie w nadwoziu. Nie chce rozbierać wnętrza auta na chybił trafił żeby czegoś nie zepsuć wiec proszę o pomoc. Którędy biegną kable i dokąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kostkę znalazłem pod plastikami na klapie dokładnie nie daleko silniczka od wycieraczki tylnej. A skoro piszesz że na słupku jest taka sama to powinno być trochę łatwiej. Tylko jeszcze musze poszukać jak wyciągnąć lub jak dostać się pod plastik i go nie zepsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zdjąć dolną osłonę bo pod nią jest schowany kołek i wkręt od górnej.Poodkręcaj wszystkie wkręty i podważając osłony trzeba je wyciągnąć z zatrzasków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdemontować osłonę słupka i dostałem się do wtyczki, następnie sprawdziłem czy po załączeniu ogrzewania tylnej szyby pojawia się napięcie na gnieździe i niestety niema. Bezpieczniki w kabinie sprawdziłem i żaden nie jest spalony. Udało mi się namierzyć skrzynkę z przekaźnikami ale jest w miejscu ciężko dostępnym. wygląda na to żeby się do niej dostać to trzeba będzie zdemontować ramiona wycieraczek, tylko czy to ma sens czy znajduje się tam coś związane z ogrzewaniem tylnej szyby. Jeszcze tego nie ustaliłem. Czy ktoś już tam grzebał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam wyłącznik sprawdziłeś?

Nie musisz ściągać wycieraczek.Wystarczy zdemontować ściankę przegrody

Do wycieraczek możesz potrzebować ściągacza.Moje siedziały bardzo ciasno

 

post-37019-0-55662000-1476034560_thumb.png

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznika nie sprawdzałem gdyż znajduje się on na panelu klimatronica a skoro załącza on grzanie bocznych lusterek to powinien działać. Podejrzewam wiec że może wypaliły się styki w przekaźniku. Ale to sprawdzę jak się do niego dostane. Sprawdziłem też czy dochodzi napięcie do kostki do której podłącza sie okablowanie klapy i po załączeniu ogrzewania szyby tylnej grzeją się lusterka a na kostce jest napięcie 0,27V (przy nastawie miernika na dokładność pomiaru 20V) najciekawsze jest to że po wyłączeniu ogrzewania wskazanie jest cały czas takie samo. Pomiar wykonałem na dwóch przewodach najgrubszych czarnym i brązowym biegnących do ogrzewania tylnej szyby.

Edytowane przez Wolf_911

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności