Skocz do zawartości

Poprawny index do GID Astra H


Gość wiatrak234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście ze masz źle index ustawiony.Ustaw 002 lub 007 w zależności od daty na wyświetlaczu. Jak jest 20-04-2004 to ma być 002 jak 24-09-2004 007.

Do @faraday na wskaźniku może dobrze pokazywać ale jak jest źle index ustawiony w wyświetlaczu to będzie pokazywał głupoty.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie teraz takie mam mój op-com nie ma ver. 007 tylko 009 008 i 005 czy jest możliwość dogrania brakującego indeksu do programu jeśli tak to skąd wziąć go i gdzie wrzucić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Each display has an identifier (DID), in this case it is 0x1201. You can find all the code index on your computer, go to opcom\LangData\EN\ProgrammingData\MSCAN_0x00000246. As I told you before, you need to copy 00701_ice and 00701_noice from DID_0x1301 folder to DID_0x1201 one."

 

Tłumacz google:

"Każdy ekran ma identyfikator (DID), w tym przypadku jest to 0x1201. Możesz znaleźć wszystkie indeksu kodu na komputerze, przejdź do OPCOM \ LangData \ pl \ ProgrammingData \ MSCAN_0x00000246. Jak już mówiłem wcześniej, trzeba skopiować 00701_ice i 00701_noice od DID_0x1301 folderze DID_0x1201 jeden."

 

Po wykonaniu tej operacji w oprogramowaniu op-com pojawi się index 701 dla wyświetlacza GID i można programować.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwu Panom dziękuje za pomoc :) działa... Z tymi GID`ami to moża by zrobić jakiś osobny temat ;) bo wszędzie gdzie szukałem to było coś i nic a tu pomoc od zaraz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z tego co u mnie zauważyłem,gdy wgrałem index 007 zasięg pokazuje dobrze.Niestety BC na tym indeksie zaniża mi spalanie.

Wchodzisz op-com w zakładkę silnik-ECU- programowanie - korekta spalania

Zakres korekty od -12.7 do +12.7. Wartości z - zaniżają aktualne spalanie a z + zawyżają.

Zapewne masz tam aktualnie wpisane "0", zwiększ sobie np: do +4 i zobacz jaki będzie efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tej opcji,już z niej korzystałem.Wynik był taki że na plus 5% BC pokazywał dobrze.Z czasem BC zwariował i na korekcie +5% zawyżał,więc wróciłem do normalnych ustawień.Potestuje jeszcze inne indeksy,bardziej mi zależy na zbliżonym do realnego spalaniu niż na pokazywaniu zasięgu.Wiem że na początku jak kupiłem auto,był wgrany index 002 i spalanie wychodziło z dystrybutora dokładnie identyczne jak z BC Z czasem BC zwariował i zaniżał.Zmieniłem na 007 kilka razy pokazał dokładnie dokładnie z dystrybutora,ale teraz pokazuje zaniżone spalanie.Może przez to że zawsze tankowałem gdy wyjezdziłem połowę baku,nigdy nie tankowałem pełnego baku.Teraz będe wyjeżdżał cały bak i zobaczymy czy to coś zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem problem ze wskazaniem poziomu paliwa w zbiorniku. Po zatankowaniu do pełna wskazówka wskazywała 3/4 - 7/8 baku.

Wymieniłem pływak - zamontowałem bosch 1 582 980 113. Wskazania dramat - po przejechaniu 400 km wskaźnik paliwa pokazuje rezerwę. Pełne tankowanie i wchodzi 26 litrów, czyli w baku przed tankowaniem może być z 18 litrów. Pływak kupiłem w iparts, wybrałem część z selektora na stronie sklepu; samochód rocznik 2008, silnik z19dth. wyświetlacz GID, wersja 009, code index w wyświetlaczu - 009.

 

Co robię źle ?

 

W tych modelach były dwa typy pływaków - rezystancyjne i napięciowe. nie wiem czy ten jest właściwy. na allegro znalazłem kilka pływaków rzekomo do Astry III, ale po numery bosch wskazują, że są to pływaki do fiata stilo; np. 1 582 980 169, 1 587 410 576, 1 578 410 581.

 

może powinienem zastosować code index 007 ? DID bodajże 0x1409 (jeżeli dobrze pamiętam).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności