Skocz do zawartości

Astra J moduł komfortu


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu walczę z brakiem wskazania kilometrów na FIS'ie. Mój oryginalny zestaw liczników umarłna krótko po gwarancji i jego reanimacja jest niemożliwa. Toteż zakupiłem używany licznik z rozbitka, z tym samym numerem referencyjnym i wszystko jest OK oprócz wskazań przebiegu. To wskazanie pokazało się na ułamek sekundy i zanikło. Podłączyłem inne dwa liczniki - jeden od Astry anglika oraz jeden od Insigni i za każdym razem było to samo pojawianie i znikanie przebiegu. Oczywicie przebigu auta, z którego pochodził licznik. "Lekarze" w servisach chcą wymieniać licznik. Ostatnio jednak, po konsultacjach i opisaniu usterki trafiłem na odważnego elektronika, który podejrzewa moduł komfortu, gdyż jak twierdzi tam własnie jest ulokowana pamięć przebiegu pojazdu,

Czy ktos orientuje się, jak to jest faktycznie? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaprogramowales licznik pod samochod?

A spytaj mędrców w servisie, czy Oni wiedzą co to jest, o czym Ty piszesz. Mogą włożyć nowy i zaprogramować nowy i tyle. Nic ich nie obchodzi, że auto w czasie trwania gwarancji stało unieruchomione, z odpietą baterią przez prawie 30 tygodni. Nowy i tylko nowy zestaw i pisanie o pozwolenia przepisywania danych z centralną fabryką w Niemczech. Żądają 2300 za zestaw plus robocizna. Pisałem w tej sprawie do ich siedziby. Odpowiedź identyczna. Procedury! Też w swoim życiu pisałem procedury i wiem, że są nie doskonałe. Może, jesli zdarzają się jakies nie przyjemne sprawy należy je zmienić. Bo, czy normalnym jest, aby zegary padły po podłaczeniu akumulataora? MNIE NIE NIGDY SIĘ TO NIE ZDARZYŁO!!!. Przeżyłem prawie 50 lat, mam wykształcenie kierukowe-samochodowe oraz wiedzę i doswiadczenie niezbędne, aby nie popełnić podstawowych błedów w obsłudze i naprawach pojazdów mechanicznych. Toteż ciska mną złosć, kiedy widzę, jak nikt w Oplu nie przejmuje się takimi sprawami i nawet, kiedy KTOŚ WAŻNY z Opla przeczyta ten post, to i tak pozostanie on bez odpowiedzi.

Edytowane przez wojtekfr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zrobione wszystkie przeglady a wskazniki padlu tuz po zakonczeniu gwarancji ASO moze ubiegac sie o podzial kosztow w naprawie miedzy GM a klientem - ktos proponowal takie rozwiazanie?

nie nikt o tym nawet nie wspomniał. Oczywiscie, że jest ksiazka przeglądów z ostatnim wpisem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile minelo od zakonczenia gwarancji do zgloszenia usterki?

Gwarancja skończyła się 26 czerwca 2012r., a samochód przeszedł w pełni na moją własnoć z dniem 3 lipca (o ile dobrze pamiętam dokładną datę). Ponieważ próbowałem reanimować licznik w różnych miejscach w Warszawie i Wrocławiu oraz ze względu na sprawy osobiste do serwisu trafiłem na przełomie sierpnia i wrzesnia. Wtedy to zgłosiłem usterkę licznika i falujących obrotów. Nie usunięto mi tych "awarii". Natomiast wymieniono w ramach akcji serwisowej zbiorniczek płynu chłodzącego i mocowanie wiatraka wentylatora.

Lecz w związku z Waszymi pytaniami o programowanie liczników mam pytanie - czy można tą operację przeprowadzić poza servisem?

Na dzień dzisiejszy po wykonaniu nastu telefonów, według mojej wiedzy nikt nie dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. I drugie pytanie, mające na celu rozwianie moich wątpliwoci, czy w/w moduł komfortu rzeczywicie jest odpowiedzialny za "gromadzenie wiedzy" na temat przebiegu pojazdu?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra J nie posiada czegos takiego jak modul komfortu. Modulem odpowiadajacym za prace elementow w kabinie jest BCM. Poza ASO nie zaprogramujesz tego wskaznika do samochodu- potrzebny jest MDI i dostep do Tis2Web.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra J nie posiada czegos takiego jak modul komfortu. Modulem odpowiadajacym za prace elementow w kabinie jest BCM. Poza ASO nie zaprogramujesz tego wskaznika do samochodu- potrzebny jest MDI i dostep do Tis2Web.

Widzę, że Masz dużą wiedzę na temat Astry J. W okresie przedwiąteczno noworocznym auto będzie w Katowicach. Czy masz godny polecenia warsztat - serwis Opla w na Śląsku, który "rozprawiłby się" z moim problemem?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności