Skocz do zawartości

Kontrolka ESP mruga podczas jazdy


Gość GREG1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie (Z B)jak się włączył ESP (i migała kontrolka) to nie było na desce kontrolki ABS. Z tego co zauważyłem to ABS nie sygnalizuje działania kontrolką.

z resztą j/w się zgadzam - może jakiś błąd czujnika na piaście. Zacząłbym od przeczyszczenia styków przy kołach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalona kontrolka ABS-u w czasie jazdy sygnalizuje błąd i deaktywację systemu.Jak hamujesz awaryjnie i ABS się włącza nie sygnalizuje tego w żaden sposób, tylko czujesz na pedale hamulca pulsowanie i charakterystyczne terkotanie.

Od ESP jak miga to znaczy że ESP działa np podczas ostrego ruszania, jak się świeci non stop to również błąd i deaktywacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREG1983 nie odpowiedział nam czy czujniki na kole kierownicy i czujniki przyśieszeń bocznych są skalibrowane. Ten układ jest prosty jak budowa cepa. czujniki na kołach to raz, czujnik skrętu kierownicy to dwa, czujnik/czujniki przyśpieszeń bocznych to trzy a sterownik siedzi "i zawija całość w te sreberka" :rotfl: Jeśli na kołach jest ok. ustawienie kierownicy (co obstawiam) ma nie wielki odchył od 0' to przy większej prędkości powstają w sterowniku sprzeczne informacje - które mogą być interpretowane jako poślizg. Jeśli ten mechanik jest kumaty to niech podłączy się do tego modułu (nawet opcomem) i zczytuje dane w czasie jazdy. Napewno któryś z odczytów pobudza układ a że sterownik interpertuje zaistniałą sytuację jako poślizg - nie zgłasza żadnych błędów.

A tu dla ciekawskich:

http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/zasada_dzialania_esp.pdf

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość GREG1983

Więc jest kilka tematów do sprawdzenia .. kolega ma co robić .. i fajnie byłby aby zdał relację .. wiedza na przyszłość jest bezcenna

Witajcie, wymieniłem piaste z łożyskiem i czujnikiem ABS na tylnych kołach, zbierzność ustawiona a czujnik esp dalej mruga...

ku...cy można dostać, teraz może kolej na sprawdzenie przewodów? tak mówi mechanik.

Za 3 tyg jade nad morze więc chyba najlspeszym rozwiązaniem by mi nie szarpało autem przez 700km będzie wyciągnięcie bezpieczika

ABS i ESP bo już nie mam pojęcia co robić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg .. już dawno powinienes to zrobic .. a sprawdź sobie post powuzej od Popencjusza .. może mieć dużo racji z tym co pisze .. kolejny punkt do sprawdzenia .. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość GREG1983

Kable które prowadzą od czujników do kompa wymienione, jeden był przetarty, koszt 100zł i dalej mruga :D hihi, jedyna opcja to uszkodzona pompa ABS, zamówiłem sobie z gwarancją rozruchową 14-dniową także jutro mi kurier dostarczy, pożyjemy zobaczymy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPA ABS była uszkodzona, wreszcie temat zakończony a ile kłopotu, roboty, kasy...

Także pierwsze co sprawdzać na przyszłość to podmienić pompę jeżeli macie taką możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności