Skocz do zawartości
kopec06

2.0 125 kW 16V Z20LEL dymienie na zimnym silniku astra h 2.0 T 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Przekrój tej odmy jest bardzo mały, więc i efekty ograniczone. Ja przez przypadek zauważyłem że u mnie jeden z króćców od zaworka jest całkiem ułamany. Teoretycznie powinno spieprzać mi ciśnienie doładowania, ale jakoś tego nie było widać.

Ponieważ ori zaworek jest ciężko dostępny a i chyba nie zbyt tani, założyłem zaworek zwrotny od paliwa. Koszt chyba coś koło 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie teraz przypominam, że gdy mi auto wariowało z odcinaniem turbo. Mechanik mi wymieniał elektrozawór doładowania ciśnienia. Dodatkowo też coś tam od spodu patrzył na wężyki podciśnienia. I właśnie zobaczył w tym jednym z tych dwóch wężyków (tych gdzie brakuje tego zaworka bezzwrotnego) że jest jeden zaslepiony śrubką. No i wtedy postanowił do drugiego wężyka też wcisnąć śrubkę. Mówił że może to coś da. A zrobil to Zanim jeszcze nie wymienił tego elektrozaworu od turbo.

Witam ponownie. Dziś przy odpaleniu zgasł mi dwa razy. Za trzecim odpalił Ale ledwo trzymał obroty. Dodatkowo zaswiecila się kontrolka silnika. Po przygazowaniu kontrolka gaśnie A obroty wracają do normy.

Jeszcze po zmianie tego małego wężyka od odmy to albo mam zwidy albo mój Astruś dostał jakby więcej koników. Przy przyspieszania na 4,5,6 biegu też ładnie ciągnie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odczytaj co za błędy złapał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z tym to trochę potrwa bo nie mam żadnego komputera. A na wizytę u mechaniora muszę zaczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gaz-hamulec ci nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie masz lewego powietrza?

Odmy to też lewe powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"wypedałuj błędy". To znaczy, tak jak kolega wyżej powiedział: wciskasz gaz do oporu, hamulec i przekręcasz stacyjkę. Na liczniku km wyświetlą ci się błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, że tak można. Rozumiem że na zgaszonym silniku się tak robi? Jutro przed pracą zobaczę. Lewego powietrza raczej nie ma. Bo te dwa wężyki są zaslepione srubkami tam gdzie powinien być zawór zwrotny. Reszta sprawna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, na zgaszonym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi