Skocz do zawartości

dymienie na zimnym silniku astra h 2.0 T 170KM


Gość kopec06

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
Gość Jasiek775

Problem póki co zniknął.

A teraz inne pytanie bo nie chce zakładać nowego tematu. Ile wasze Asterki piją oleju? Bo moja to tak średnio 1 litr na 1000/1500km. I co dziwne mój mechanik powiedział że jeśli tyle bierze oleju to On by to zostawił jeżeli nic się więcej nie dzieje. Zamierzam również zmienić w końcu olej bo już z 15tys się zbliża. I pytanie jaki najlepiej wybrać. Astra ma przejechanie 168tys jest to niby oryginalny przebieg. Na dolewki leje przeważnie mobila 5W30 albo jakieś inne marki. I co jeszcze dziwniejsze nie wiem czy wcześniej też brała olej czy nie. Bo od kupna zrobiłem koło 1tys km i nic. Założyłem gaz i w trasie po może 200km zaswiecil się alladyn. I od tamtej pory dolewam średnio co 500km 0.5l. Jest taka opcja żeby od założenia gazu astra mogła zacząć tak chlać olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek nie trzeba zakładać nowego tematu.

Wystarczy poszukać podobnego i w nim pisać.

http://forum.opel24.com/topic/74092-opel-astra-h-18-16v-125-bierze-nieprawdopodobne-ilosci-oleju/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszy to masz pewnie olej do bani (pomijam to że masz na nim już sporo nalatane). Stary/zły olej będzie powodował jego większe branie. Inna kwestia to kondycja silnika. Te motory biorą olej, szczególnie jak są już nieco zajechane. Co do przebiegu to też można polemizować, bo 160tyś to typowy przebieg auta sprowadzonego z DE. Taki standard podczas cofania licznika.

 

Dodam że u mnie na budziku 261tyś. ori przebiegu a auto praktycznie nie bierze oleju - bo co to za branie 0,5l na 10tyś? Co parę tyś spoglądam na bagnet tylko z ciekawości. Olej wymieniam maks co 10tyś.

Edytowane przez Labiel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaz to można się czepiać tylko sposobu jego montażu. Jeśli do jego instalacji nie zdjęto kolektora ssącego, to opiłki metalu powstałe z wiercenia mogły zostać zassane do cylindrów (w tym aucie nie jest on plastikowy), a tam mogły porysować gładź cylindra. Oczywiście to tylko polemizowanie. Ewentualnie wcześniej sobie go podbierała, ale nie zwróciłeś na to uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może coś od siebie z innej beczki.

Zanim zaczniesz myśleć że silnik spala olej dokładnie sprawdź czy nie ma gdzieś wycieku.

Najlepiej wejść pod samochód gdy silnik pracuje i obserwować czy gdzieś się nie sączy.

Druga sprawa - czujnik w misie olejowej czasem może zawodzić - więc najlepsza metoda to kontrola na miarce olejowej, bo może się zdarzyć że przelejesz ponad maksymalny poziom - a to nie najlepsza opcja dla silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiek775

No przy kupnie był kolor żółty. Prawie nie zauważalny na bagnecie. Teraz jest czarny. Wycieków nie ma żadnych obecnie. A jaki olej najlepiej zalać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni do auta. Oczywiście syntetyczny. Dobór odpowiedniej marki to temat rzeka, w sieci jest pełno testów olejowych, wnioski musisz wyciągnąć sam. Niektóre silniki nie lubią konkretnego oleju, warto więc poszukać w sieci co piszą inni użytkownicy tego motoru. Zalecany jest 5W30, jeśli masz DPF to musi spełniać normę C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności