Skocz do zawartości
GMisio

Cieknie z obudowy filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

jak w temacie, w Antarze 2.0 cdti gdy zaczęły się mrozy pod samochodem pojawiła się plama z paliwa.

Wymieniłem filtr paliwa z uszczelką, trochę pomogło. Zaobserwowałem, że wycieki są przy wejściu rurek do gniazd w obudowie filtra.

Czy można wymienić same oringi uszczelniające, i czy ktoś już to robił?

Może jest jakiś inny sposób usunięcia wycieków?

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, miałem podobny problem jak wymieniłem filtr paliwa,ciekł a oringi wypadły, gdy się je wsadziło z powrotem po uruchomieniu silnika wypadały. Przyczyną cieknącego filtra była jednak zle wsadzona uszczelka i za słabo dokręcona nakrętka filtra, po poprawieniu uszczelki i mocniejszym dokręceniu wyciek ustał ... a te białe oringi sobie wiszą na przewodzie i nic nie cieknie. Mechanik powiedział że jak juz raz wypadną to juz ich nie idzie wsadzić, ale nie powinno to miec wiekszego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.02.2013 o 15:50, Rhea napisał:

Witaj, miałem podobny problem jak wymieniłem filtr paliwa,ciekł a oringi wypadły, gdy się je wsadziło z powrotem po uruchomieniu silnika wypadały. Przyczyną cieknącego filtra była jednak zle wsadzona uszczelka i za słabo dokręcona nakrętka filtra, po poprawieniu uszczelki i mocniejszym dokręceniu wyciek ustał ... a te białe oringi sobie wiszą na przewodzie i nic nie cieknie. Mechanik powiedział że jak juz raz wypadną to juz ich nie idzie wsadzić, ale nie powinno to miec wiekszego znaczenia.

Tak samo u mnie to sano zrobione co kolega problem znika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi