Skocz do zawartości

Opel Omega B - Ceny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lepiej trochę dołożyć i kupić 3l w omedze... Jak dla mnie to jedyny słuszny wybór.

 

A i dla porównania powiem że 3l w automacie pali około 17l a moje 3l w manualu mieści się w 13 :lol: (poł dynamiczna, pół spokojna jazda)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

13-15 nie więcej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif.

Ale weź pod uwagę że nie mieszkam w Warszawie lub Krakowie i nie stoję godzinami w korkach http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif.

 

A w trasie przy dynamicznej jeździe to wychodzi mi 12 :) ale prędkości sięgają momentami 230 :?:

 

Porównując spalanie do automatów to mam nie wielkie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 a 15 to pewna różnica :?:

Mam automata i manuala obydwa z tym samym motorem

i też nie mieszkam w wielkim mieście :)

a poprawkę biorę na ciągłe ruszanie i jazdę po krótkich ulicach na niskich biegach z niewielką prędkością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak mówiono (pisano) że 2.5 TDS dużo palą, fałsz jak cholera w mieście przy dynamicznej (nie szpanerskiej że na każdych światłach opony grają) zamykam się w 10l, w trasie z 3 osobami na pokładzie i zapełnionym bagażnikiem idzie zmieścić się w 7l bez gwałtownych przyspieszeń, 7.6l przy gwałtownych przespieszeniach typu wyprzedzanie.... co do spalania to najlepiej przy zakupie samemu wsiąść i przejechać dystans 100km i sprawdzić ile pali, kiedyś sam miałem Vectre Sedan i byłem w tym modelu zabujany ale potrzebowałem przestrzeni ładunkowej (otwieram sklep) Vectra miała duży bagażnik ale miałem ja w LPG i butla była w kole, koło w bagażniku, bagażnik zrobił się mały a jazda bez koła zapasowego raczej odpada... zreszta musiałem niedawno przewieść burko narzeczonej oczywiście 10 min kombinowania jak włożyć a na tylnich siedzeniach miałem jeszce jedna osobę... wrecz z buta trza było traktować biurko (w kartonie oryginalnie zapakowane ze sklepu) przy złożonej tylnej kanapie 2/3, Omega fajna fura wszystko idzie zapakować, na wąskich uliczkach wszyscy udziekaja na pobocze ;p , w mieście nie mam problemów, często jeżdżę do Krakowa i nie mam problemu z parkowaniem bryki, spalanie jak ktoś patrzy czy bryka pali 1l w te czy we wte to niech kupi sobie malucha... no nie oszukujmy sie coś za coś... :) komfort jazdy nie porównywalny, lepsze wyposażenie, fakt faktem troszkę większe opłaty np. ubezpieczenie... tylko ta polska mentalność... duże=zło.. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "normalnej" i takiej samej jeździe (stylu) obydwoma widzę tą różnicę w okolicach 1,5-2,0L ale nie 4 :wesoly:

Przy czym na chwilę obecną w manual-u ogólnie wychodzi około 14,5-15,0/100 - jazda typowo po mieście z krótkimi odcinkami.

Na zapas powiem - Nie, silniki nie są zajeżdżone ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta polska mentalność... duże=zło..

Ja tak nie myślę. Wręcz przeciwnie - Omega to moje auto marzeń :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności