Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Opel Omega B - Ceny

Rekomendowane odpowiedzi

bez przesdy mam wyjazd pod gorke z domu i na dobrych zimowkach z omega problemu nie miałem bez gazu wychodziła az miło :) no wiadomo kadett lepiej w zimie ale ja osobiscie wole sie poszarpac ale jechac omega :)choc nie powiem juz jezdze 2 tydzien kadziem i sie przyzwyczaiłem tylko mało mocy jest :( ale za to jest bezawaryjny w porownaniu z omega v6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety tak to jest, że furmanki często są mniej problemowe w eksploatacji niż droższe samochody. Wczeeśniej jeździłem Vectrą B 2.5 V6, obecnie jeżdżę 20-letnią Renault 19 z silnikiem 1.9d i odczuwam ulgę w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

furmanki często są mniej problemowe w eksploatacji niż droższe samochody

Furmanką przejeździłem dwie zimy ( z przodu norweskie śniegówki z wyrwanymi kolcami). Nie masz pojęcia jakie miny robili ludziska z kontrolą trakcji i innymi bajerami, jak leciałem 70 w gołoledzi , a oni się ślizgali. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rzeczywiście, na gołoledź dobre zimówki. Ciekawa teoria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ciekawa teoria

Praktyka , tylko i wyłącznie praktyka i przedni napęd ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na gołoledź preferuję rozsądek, a wyścigi w takich warunkach, po publicznych drogach, do rozsądnych nie należą.

Może dlatego wszyscy na tej drodze mieli taki miny widząc Twoje "wyczyny"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja na gołoledź preferuję rozsądek, a wyścigi w takich warunkach,

Piszesz jak byś nigdy nie jeździł przednionapędówką. Kadzie z dobrymi oponkami i zbieżnością "uprzedzają" , że coś jest nie tak. Wtedy odejmuje się 15-20 km i można jechać z zamkniętymi oczami. Są prawię o tonę lżejsze od złomegi , więc i bezwładność mniejsza . A jeśli "ścigam się" w powolnej karawanie i przede mną autka wysypują się do rowu , to trudno o inne wnioski. Wczoraj widziałem dachowanie Clio - na przodzie prawie łyse oponki ;-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FWD ma tę przewagę, że na zapiętym biegu i dodanym gazie raczej dupy nie zarzuci. Więc wszystkie szybkie bile w bejcach, mietkach i Omegach :rotfl: - którzy latem zawsze są wszędzie pierwsi - zimą na śliskim bardzo ale to bardzo pokornieją :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zimą nie sztuka się rozpędzić, sztuka się zatrzymać.

BTW: Możemy się umówić zimą na lotnisko i sprawdzimy kto szybciej się rozpędzi - ty kadetem czy ja swoją omegą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

kadetem czy ja swoją omegą.

Ja tam bym wolał wiedzieć , kto szybciej się zatrzyma :wink: I żeby to nie było drzewo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi