Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Opel Omega B - Ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę przyłączyć się do dyskusji to tylko dodam, że prowadzenie samochodu w większości zależy od umiejętności kierowcy. Miałem kiedyś Opla Rekorda 2.0 z tylnym napędem i jeździło się rewelacyjnie niezależnie od pory roku. W zimę nie miałem żadnych problemów ale oczywiście trzeba znać granice możliwości i mieć pełną kontrolę nad pojazdem co w takich samochodach (z tylnym napędem)wymaga co nie co od kierowcy. Szkoda, że teraz moja sintra nie ma tylnego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na lotnisku niema drzew...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Można się przekrzykiwać w nieskończoność , ale majq1 ma dużo racji.

Z obserwacji , wyszło mi , że omega może mieć ( w pewnych okolicznościach) problemy z "testem łosia".

Znajomy miał do pokonania 2 zakręty w kształcie S . w pierwszym zakręcie najechał na zamarzniętą kałużę i wylądował na drzewie . Licznik stanął na 70 ( 90tką da się przejść przez te zkręty , choć wąska droga ).

Osobiście po ulewie przed łukiem w lewo zmieniałem pas z lewego na środkowy ( V 100km/h)i też autko zatańczyło . W lekkich koleinkach stała woda i tym tłumaczyłem sobie tą sytuację.

Inna sprawa , że omega daje takie poczucie bezpieczeństwa , że łatwo zlekceważyć warunki pogodowe ( drogowe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chciałbym zobaczyć jak omega nie przechodzi testu łosia. Omegami jeżdżę od 10lat i wielokrotnie na zlotach robiliśmy KJSy, było kilka piruetów ale nigdy choćby cienia wywrotki. Omega ma za nisko środek ciężkości i jest za szeroka aby nie przejść tego testu. Szybciej się uślizgnie lub obróci niż przwróci. A na zamarzniętej kałuży każde auto może wpaść do rowu, niezależnie od elektroniki, opon czy napędu.

Każde RWD wymaga pewnych umiejętności od kierowcy, zwłaszcza przy ostrzejszej jeździe - to nie ośka, że wystarczy wcisnąć gaz i zamknąć oczy. Tu trzeba myśleć i bardzo szybko reagować. Co z tego że auto gwizda, jak kierowca pi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

nigdy choćby cienia wywrotki.

chodzi mi o to , że czasem ciąga ją na boki ( woda , koleiny , przymrozki) . W kadecie takich sensacji nie miałem , chociaż był delikatnie stuknięty , a amorki miał takie sobie. Lubię jeździć złomegą , ale nie patrzę na nią bezkrytycznie :wink: Może na 16" lepiej to wychodzi , ale na standardowych gumkach jest się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może powinieneś sprawdzić stan zawieszenia?? Głównie gumy na wahaczach (chyba najlepiej wrzucić polimery).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi zim lepiej sie omega latało ni kadetem miałem norweskie oponki z wyrwanymi kolcami po snigu i nawet 100 sie pomykało szła jak po sznuku nawet a kadeeet leki to wiadomo juz prowadza takei auto bynajmniej takie jest moje odczucie z zatrzymaniem to racia kadeeet szybciej chc zawsze morzna było 2 zapiec z omie i stanie w takim samym czasie :)

ps. doam ze w omie trakce miałem popsua ale z wyjazdami nie miałem zadnch problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

przegląd robiłem 3 mies temu . W szczegóły nie wnikałem , ale mówili , że jest ok.Do zastanowienia zmusiły mnie podobne objawy w dwóch autkach - dla mnie to raczej nie przypadek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kicek, za dużo komiksów się czyta

a "drużyny A" ogląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego z komiksów to juz nie te lata a jesli ty masz inne zdanie to nie moja sprawa widocznie masz nie za bardzo łacznik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi