Skocz do zawartości

Opel Omega B - Ceny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę przyłączyć się do dyskusji to tylko dodam, że prowadzenie samochodu w większości zależy od umiejętności kierowcy. Miałem kiedyś Opla Rekorda 2.0 z tylnym napędem i jeździło się rewelacyjnie niezależnie od pory roku. W zimę nie miałem żadnych problemów ale oczywiście trzeba znać granice możliwości i mieć pełną kontrolę nad pojazdem co w takich samochodach (z tylnym napędem)wymaga co nie co od kierowcy. Szkoda, że teraz moja sintra nie ma tylnego napędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Można się przekrzykiwać w nieskończoność , ale majq1 ma dużo racji.

Z obserwacji , wyszło mi , że omega może mieć ( w pewnych okolicznościach) problemy z "testem łosia".

Znajomy miał do pokonania 2 zakręty w kształcie S . w pierwszym zakręcie najechał na zamarzniętą kałużę i wylądował na drzewie . Licznik stanął na 70 ( 90tką da się przejść przez te zkręty , choć wąska droga ).

Osobiście po ulewie przed łukiem w lewo zmieniałem pas z lewego na środkowy ( V 100km/h)i też autko zatańczyło . W lekkich koleinkach stała woda i tym tłumaczyłem sobie tą sytuację.

Inna sprawa , że omega daje takie poczucie bezpieczeństwa , że łatwo zlekceważyć warunki pogodowe ( drogowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zobaczyć jak omega nie przechodzi testu łosia. Omegami jeżdżę od 10lat i wielokrotnie na zlotach robiliśmy KJSy, było kilka piruetów ale nigdy choćby cienia wywrotki. Omega ma za nisko środek ciężkości i jest za szeroka aby nie przejść tego testu. Szybciej się uślizgnie lub obróci niż przwróci. A na zamarzniętej kałuży każde auto może wpaść do rowu, niezależnie od elektroniki, opon czy napędu.

Każde RWD wymaga pewnych umiejętności od kierowcy, zwłaszcza przy ostrzejszej jeździe - to nie ośka, że wystarczy wcisnąć gaz i zamknąć oczy. Tu trzeba myśleć i bardzo szybko reagować. Co z tego że auto gwizda, jak kierowca pi... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy choćby cienia wywrotki.

 

chodzi mi o to , że czasem ciąga ją na boki ( woda , koleiny , przymrozki) . W kadecie takich sensacji nie miałem , chociaż był delikatnie stuknięty , a amorki miał takie sobie. Lubię jeździć złomegą , ale nie patrzę na nią bezkrytycznie :wink: Może na 16" lepiej to wychodzi , ale na standardowych gumkach jest się do czego przyczepić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zim lepiej sie omega latało ni kadetem miałem norweskie oponki z wyrwanymi kolcami po snigu i nawet 100 sie pomykało szła jak po sznuku nawet a kadeeet leki to wiadomo juz prowadza takei auto bynajmniej takie jest moje odczucie z zatrzymaniem to racia kadeeet szybciej chc zawsze morzna było 2 zapiec z omie i stanie w takim samym czasie :)

ps. doam ze w omie trakce miałem popsua ale z wyjazdami nie miałem zadnch problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd robiłem 3 mies temu . W szczegóły nie wnikałem , ale mówili , że jest ok.Do zastanowienia zmusiły mnie podobne objawy w dwóch autkach - dla mnie to raczej nie przypadek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności