Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Opel Omega B - Ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Omega 2,0 16 v w automacie ponoć nie jezdzi ??? , no chyba , że do LANSU :drunk:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Lepiej trochę dołożyć i kupić 3l w omedze... Jak dla mnie to jedyny słuszny wybór.

A i dla porównania powiem że 3l w automacie pali około 17l a moje 3l w manualu mieści się w 13 :lol: (poł dynamiczna, pół spokojna jazda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te 13L to chyba na trasie albo jazda mieszana, bo w mieście to trochę chyba fantazja Cię poniosła :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

13-15 nie więcej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif.

Ale weź pod uwagę że nie mieszkam w Warszawie lub Krakowie i nie stoję godzinami w korkach http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif.

A w trasie przy dynamicznej jeździe to wychodzi mi 12 :) ale prędkości sięgają momentami 230 :?:

Porównując spalanie do automatów to mam nie wielkie :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

13 a 15 to pewna różnica :?:

Mam automata i manuala obydwa z tym samym motorem

i też nie mieszkam w wielkim mieście :)

a poprawkę biorę na ciągłe ruszanie i jazdę po krótkich ulicach na niskich biegach z niewielką prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie powiesz mi że nie ma różnicy między manualem a automatem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

To tak samo jak mówiono (pisano) że 2.5 TDS dużo palą, fałsz jak cholera w mieście przy dynamicznej (nie szpanerskiej że na każdych światłach opony grają) zamykam się w 10l, w trasie z 3 osobami na pokładzie i zapełnionym bagażnikiem idzie zmieścić się w 7l bez gwałtownych przyspieszeń, 7.6l przy gwałtownych przespieszeniach typu wyprzedzanie.... co do spalania to najlepiej przy zakupie samemu wsiąść i przejechać dystans 100km i sprawdzić ile pali, kiedyś sam miałem Vectre Sedan i byłem w tym modelu zabujany ale potrzebowałem przestrzeni ładunkowej (otwieram sklep) Vectra miała duży bagażnik ale miałem ja w LPG i butla była w kole, koło w bagażniku, bagażnik zrobił się mały a jazda bez koła zapasowego raczej odpada... zreszta musiałem niedawno przewieść burko narzeczonej oczywiście 10 min kombinowania jak włożyć a na tylnich siedzeniach miałem jeszce jedna osobę... wrecz z buta trza było traktować biurko (w kartonie oryginalnie zapakowane ze sklepu) przy złożonej tylnej kanapie 2/3, Omega fajna fura wszystko idzie zapakować, na wąskich uliczkach wszyscy udziekaja na pobocze ;p , w mieście nie mam problemów, często jeżdżę do Krakowa i nie mam problemu z parkowaniem bryki, spalanie jak ktoś patrzy czy bryka pali 1l w te czy we wte to niech kupi sobie malucha... no nie oszukujmy sie coś za coś... :) komfort jazdy nie porównywalny, lepsze wyposażenie, fakt faktem troszkę większe opłaty np. ubezpieczenie... tylko ta polska mentalność... duże=zło.. :wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy "normalnej" i takiej samej jeździe (stylu) obydwoma widzę tą różnicę w okolicach 1,5-2,0L ale nie 4 :wesoly:

Przy czym na chwilę obecną w manual-u ogólnie wychodzi około 14,5-15,0/100 - jazda typowo po mieście z krótkimi odcinkami.

Na zapas powiem - Nie, silniki nie są zajeżdżone ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko ta polska mentalność... duże=zło..

Ja tak nie myślę. Wręcz przeciwnie - Omega to moje auto marzeń :wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

tylko ta polska mentalność... duże=zło..

Ja tak nie myślę. Wręcz przeciwnie - Omega to moje auto marzeń :cry:

Poprawka... są jednak tacy którzy uwielbiają duże bryki i chwała im za to :wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

chwała im za to, ale z tym spalaniem się nie zgodzę mam omegę 3.0 z 2000 roku w manualu i zamykam się w 12 litrach jazda mieszana autostrada i miasto. wierzcie lub nie ale mam 23 lata i ciężką nogę.... jak to możliwe??!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jeszcze pewnie sugerujesz się wyświetlaczem ;/

Jazda mieszana to takie trochę ogólnikowe pojęcie

zwłaszcza jeśli nie wiadomo dokładnie - ile i w jakich warunkach drogowych zostało przejechanych km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

do pracy mam 23 km z czego ok 15 to autostrada. Nie sugeruje się wyświetlaczem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładając 10/100 trasa i 15-16/100 miasto, to wychodzi w normie

Jeśli z tych 23km, 15 wypadało by na miasto to ta Twoja średnia wyglądała by już bladziej

Poglądowe dane są do wglądu np i tu - http://forum.opel24.com/dane-omega-b-vt40871.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Omega Kombi przy silniku 2,0 16V (x20xev) i przebiegu 222000 km i oponach 225/45 ZR17 pali na trasie 9 l/100 km benzyny 10l/100 km gazu przy włączonej non stop klimie. W mieście wartości rosną o jakieś 1,5 litra. Jeżdżę nią od stycznia tego roku i ani razu nie pożałowałem że ją mam... no może raz jak przyszło wymieniać łożysko hydrauliczne sprzęgła.... 680 zł i trzeba czekać na nie 3 dni....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam zamiar kupic Omege B 99 2.0 AUTOMAT PLUS LPG szukam opinii uzytkownikow interesuje mnie szczegolnie skrzynia biegow i koszta jej utrzymania oraz jakie przebiegi wytrzymuja te auta niebedac zajezdzane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbana przeżyje żywot reszty podzespołów

oliwa z filtrem do wymiany co kilkadziesiąt tys km

Auta wytrzymują - hmm, różnie - x20xev jeżdżące znam i z przebiegami 300-400kkm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem omege 2.5 v6 i miesciła sie w 12 litrach dodam ze do przcy mam 25 km i po drodze 4 pary swiateł i jedno rondo z czego nie na kazdych stoje teraz przeskok na kadetta ;( ale juz zbieram na ome mv6 :)tylko omega innego auta nie biore pod uwage jesli ktos nie jezdził to nie wie jaki tam jest komfort

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

tylko omega innego auta nie biore pod uwage

Poczekaj... jak przyjdzie znowu śnieżna zima , to pokochasz kadecika :twisted: . Nie ma takiej zaspy , której kadett by nie przeskoczył - w przeciwieństwie do złomegi . Całą zimę za nim tęskniłem :placze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej szperę do omegi wrzucić zamiast jeździć kadetem i płakać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi