Skocz do zawartości

klimatyzacja zima


Gość zabad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Troszkę odkopuję ale temat zbieżny. 

Pierwszy raz posiadam auto z klimą i od razu z klimatronikiem. Oczytałem się, że w klimatroniku na zimę klimy się nie wyłącza, bo klimatronik sam sobie reguluje i włącza co trzeba. Oczytałem się również informacji, że klima nie załącza się poniżej +5 stopni na zewnątrz.

Ok. Tylko pytanie, czemu u mnie klimatronik załącza sprężarkę nawet jak jest 0,5 st. C na zewnątrz a ja mam włączone grzanie powiedzmy na 22 st. C i czuję jak załącza się sprężarka, rośnie spalanie z 0,9 l/h na 1,2 l/h.

Żeby nie było, że coś mi się wydaje, odpalam ScanMyOpelCAN, wchodzę w parametry live i patrzę na klimatyzację. Z 384 kPa ciśnienie rośnie do ok. 1000 kPa. Przekaźnik klimatyzacji aktywny.

Czujnik temperatury zewnętrznej działa, prawidłowo wyświetla na GID. Sprężarka to WA 6993, bezsprzęgłowa. 

Czy gdzieś można ustawić temperaturę, od której sprężarka zaczyna dopiero chłodzić? Czy po prostu tego typu sprężarki tak mają? Czytałem, że w tak niskiej temperaturze może dojść do oblodzenia. Póki co przełączam na eco i uruchamiam klimę raz czy dwa w tygodniu, żeby olej nieco pokrążył i układ się nie rozszczelniał. Ale przyznam, że nieco mnie to niepokoi, bo wszędzie podają te +5 st. od której dopiero klima się załącza. W planach i tak mam przed wiosną wizytę w serwisie klimy, bo jak już pisałem w innym temacie, wg mnie sprężarka działa zbyt głośno, załączona wyje aż słychać w kabinie. Pewnie czeka mnie regeneracja i przy okazji konserwacja, odgrzybianie i takie tam, póki nie ma jeszcze kolejek. Na razie szukam ogarniętego warsztatu w Lublinie, który uczciwie podejdzie do sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bucu1984

Hej. Nie wiem jakiego masz opelka. Ja mam AH 2007 1.3cdti. Sprężarka nie załącza mi się przy takich temp jak piszesz. Wyje ona tylko w upały tzn powoli mi się zaciera więc będę ją wymieniał na wiosnę. Oczywiście też mam klimatronik.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Nawet w instrukcji AH pisza ze przy niskich temp nie włącza się sprężarka ale nie pisza jakie to te niskie.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opelka mam jak w profilu. rocznik 2004. Zakładali takie dziwaczne sprężarki bezsprzęgłowe WA 6993. Działanie reguluje tam zawór. A zaworem steruje klimatronik. Też planuję regenerację, jeżeli będzie taka potrzeba. Ewentualnie przerobienie na powszechniejszą WD 6994, która wg VIN jest kompatybilna. WA znaleźć gdziekolwiek to jak trafić w totka. A jak już się znajdzie to ceny prawie jak za nową. Niestety u mnie w mieście raczej nie ma zakładu, który się podejmie regeneracji. Prędzej zdemontują i wyślą gdzieś a ja będę bez auta kilka dni. Do tego prawdopodobnie nie wróci moja tylko jakaś inna zregenerowana. Dlatego szukam zakładu w Lublinie, który zregeneruje od ręki. Całkiem możliwe, że to tylko łożysko siada, a może tylko ten zawór sterujący robi taki rezonans.

Dieselki mają ciut inne sprężarki. Jak u Ciebie leci przewód od wtyczki w stronę koła pasowego to masz sprężarkę sprzęgłową i pewnie mniej kłopotu niż u mnie. Tak czy siak potrzebny mi dobry magik, co się na tym zna i nie goli klientów na niepotrzebne naprawy. I tu niestety nawet z opiniami w necie jest słabiutko. Poprzedni właściciel 2-krotnie naprawiał klimę w tym samym zakładzie, mam protokoły, które stwierdzają test na stanowisku. A z tym hałasem kazali mu jeździć i się nie przejmować, bo ponoć te sprężarki tak mają. No jakoś mnie to nie przekonuje. Wyje to bardziej niż sam silnik. Jakbym na rynku znalazł jakąś używkę w niewielkiej cenie, pewnie bym sam wziął ten sprzęt na warsztat, zamówił części i ewentualnie podjechał do warsztatu na wymianę. Ale koszt takiej używki niewiadomego pochodzenia i stanu to mniej więcej cena pełnej regeneracji mojej sprężarki. A niestety stanowiska do testowania nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności