Skocz do zawartości

Głośna praca silnika


Gość Gizmo39

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Opla Astre H 1.4 2004r 137000km przejechane + 47000 cofniętych .Jak wyżej głównie bardzo mnie denerwuje to terkotanie silnika po rozgrzaniu jakbym jeździł dislem przed tym wszystkim wymieniono mi olej na platinum 10W-40 pół syntetyk jak się dowiedziałem a nie wiem ile w tym prawdy nie jest za ciekawy nie wiem na ile ma to wpływ ,ale nie chcę czegoś rozwalić np: rozrząd ,wiem że jedna poduszka jest też do wymiany od silnika ale czy to ma jakiś wpływ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość wiatrak234

Cześć

 

Ja napisze tak moja asterka ma przebieg 103500 km silnik Z14XEP 2005r, jak odpalam jest cicho ale tak jakby lekko trzesie autem i w srodku czus to na lewarku i kierownicy, natomiast jak odpale klime to juz wstrząsy sia bardzo odczuwalne, silnik pracuje głosno jak sie nagrzele do 90 stopni, kupując go koles zalał mi go olejem 10w40 choc w ksiazce miał 5w30 okazuje sie czutajac po postach jest to olej nie zalecany do tych liników w sensie ten 10w40, łancuch lubi pracowac w 5w30 czy to prawda?? czy hałas w silniku to oznaka rozrzadu czy popychaczy pracujacych na złym oleju?? i czy trzesieniem auta to wina wyrobionych poduszek czy ten typ tak ma??

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki naprawdę olej zastosować do silnika znajomy polecił MOBIL 1 0-30 lub 40 ale pełny syntetyk przy moim przebiegu myślałem że pół syntetyk powinien być wlewany. Najpierw zaczne od oleju wymienię i zobaczę jak będzie chodził , ale to trochę potrwa samochud potrzebny dzieciak w szpitalu więc do kupie litr oleju na dolewke bo patzyłem na miarce jest druga kreska to chyba już czas dolać 1L.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze to wymienić olej na 5W30 bo taki jest dedykowany do tego silnika - może być GM dexos 2( olej nie drogi bo kosztuje w sklepach i na allegro w granicach 80-100zł za 5l)...ten silnik jak już wiesz ma łacuch rozrządu, któy jest smarowany olejem dlatego ważne jest aby był jak najlepszej jakości. Wg mnie terkotanie u ciebie nie jest winą oleju gdyż na rozgarzanym silniku półsyntetyk czy pełen syntetyk ma takie same smarowanie - różnica jest przy niskich temepraturach. Jak możesz to ngraj filmik z tego jak chodzi silnik i wstaw na forum - może dużo to wyjaśni. Jaką musisz wymienić poduszkę - bo najczęściej siada ta po środku od strony kabiny i to ona jest odpowiedzialna za drgania w głównej mierze ....W tym silniku częśto dochodzi do rozciągniecia łąńcuszka co w konsekwencji daje taki efekt terkotania na ciepłym silniku lub należy sprawdzić klapki w kolektorze które się zacinają i brudzą....ja posiadam taki sam silnik i np. umnie terkotanie występuje tylko na zimnym silnku pod obciązeniem tj w czasie jazdy tak przez około 1-2 min( gdy jest lato to w małym stopniu w zimę w większym), pózniej ustępuje na ciepłym silniku nie mam takich objawów

Mam nadzieje że chodz troche pomogłem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeczywiście olej 5W/3o pełen syntetyk miałeś racje wiatrak234 i funyboy zadzwoniłem do serwisu Opla podałem przebieg i taki właśnie mi podano.

Wymiana u nich to koszt około 199zł to znaczy oleju x3,5 litra + filtr + robocizna taka jest promocja teraz w Oplu nie wiem czy to dużo ? nie mam możliwości tego sam zrobić.Spróbóje poszukać olej i może ktoś zrobi taniej . Mam pytanie czy muszę przepłukać silnik czy wystarczy zlać i zalać nowym ?

Na dodatek wycieka delikatnie ze wspomagania kierownicy będę dolewał DextronII 1940715 zielony - tak mi podali

Co do poduszki to jest to poduszka od skrzyni biegów nie pamiętam która - tył-358zł czy bok - 376 zł są to orginały w ASO

 

Bardzo dziękuje za pomoc ale nie kończe wątku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem ale chciałem sie dowiedzieć ile oni sobie liczą za sama poduszkę bez robocizny .Jeśli masz jakąś propozycje to napisz jestem otwarty gdzie można kupić lub zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju to mozesz kupic np tutaj:http://allegro.pl/olej-opel-gm-5w30-5l-dexos2-dpf-f-vat-oryginalny-i2929042967.html

jest to sklep interentowy opla i sprzedają tam oryginalne częśći po cenach naprawde atrakcyjnych mają też sklep interentowy: http://www.renimix.pl/

kupisz teź tu filtr oleju któy oryginał kosztuje 20zł - na stronie jest nr gg zawsze odpisują - olej + filtr z przesyłką kurierską wyjdzie ci 113zł. Co do poduszek to szukaj Lemforder - opel montuje je na pierwszy montaż do dostania na allegro - zaoszczędzisz w zależnośći od poduszki min 100zł na szt a jakość taka sama - gdyż te sprzedawane w salonie to właśnie Lemforder tylko ze znaczkiem GM

Edytowane przez funyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności