Skocz do zawartości

Głośna praca silnika


Gość Gizmo39

Rekomendowane odpowiedzi

napewno nowy olej będzie gęściejszy od tego co spuściłeś - jak piszesz wody. Powiedz mi cenę którą podałeś to z częściami? bo jeśli masz mieć zrobiony rozrząd i wycieki z obu stron to cena wydaje się przystępna!Ja z wymiane uszczelniacza po stronie rozrządu (bo też ciekło) zapłaciłem z częśćmi 100zł...jeśli cieknie ci z uszczelniacza od strony skrzyni tam więcej roboty - chyba zdejmuje się skrzynie. A zestaw rozrządu kompletny dobrej firmy masz tutaj: http://moto.allegro.pl/lancuch-rozrzad-opel-1-0-12v-1-2-16v-1-4-twinport-i2900592102.html

Nagraj filmik to może coś wiecej ci powiem....jak dzwoni ci na nagrzanym silniku to chyba gorzej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

cena wraz z częściami dzwonił przy mnie na głośno mówiący żebym wszystko słyszał rozrząd niemieckiej firmy bardzo dobry mówił jaki niepamiętam mogę się dowiedzieć, skrzynia musi być ściągnięta bo tam też lekko leci a trzeba sprawdzic po zalaniu nowym olejem, sprawdzi tarcz czy ma zachowane parametry jeśli tak to wkłada z powrotem jeśli nie to dzwoni i mówi mi o tym.Podłoże karton po przyjęździe do pracy i zobacze ile nakapało przez 8h. bo powiedział jeśli to będzie troche , to zależy odemnie czy będe robił czy nie.Rozrząd hałasował na początku gdy zimny przy uruchomieniu potem było spokojnie,zobacze jak sie będzie zachowywał teraz.Bardzo mi chodziło oto że po dłuższej jeździe i rozgrzaniu na wolnych obrotach i nawet podczas jazdy zachowywał się jak diesel takie pókanie zaworów ciężko opisać,a nagrać jeszcze ciężej.Mówiłem że jedna poduszka jest do wymiany bo tak zostałem poinformowany a tu zaskoczenie wszystko dobre oprucz tej która zasłania skrzynia,ale gdy bedzie ściągał skrzynie to ją zobaczy.Taka sama cena jak twoja.

Powiem tak poprzedni mechanik nawet nie zerknął na wymiane oleju żal mi tych ludzi i mnie ,za takie coś powinni płacic kary wraz zabraniem mienia ale to wszyscy bez wyjątku.

Może cieknie ze wspomagania kierownicy koszt po regeneracji 600zł + 270zł robocizna dóżo czy może być

Wielkie dzięki

Mam pytanie czy te astry mają wgłuszenie pod maska od silnika bo ja mam samą blache , czytałem że te roczniki wychodziły bez ale czy ja wiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowywał się jak diesel takie pókanie zaworów

 

łańcuch rozciągnięty

 

kapanie oleju teraz juz przerabiałem - od strony skrzyni - naprawa niecały 1000zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wygłuszenia nie mam...jak hałasuje na rozgrzanym silniku to z pewnością rozciągnięty łańcuch wg mnie jak zimny silnik to troche może hałasować.

Edytowane przez funyboy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wiatrak234

Cześć

 

Przepraszam ze tak późno ale wkoncu nagrałem dzwięk pracy silnika Z14xep w temperaturze 90 stopni :)/> dziek tak jakby rozchodzi sie po całym silniku a nie od strony rozrządu, mam zamiar zmienic olej na 5w30 bo obecnie mam zalany 10w40 proszę o rade was co to moze byc za dzwięk??

 

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez wiatrak234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wymieniłem olej na dexsos2 5W30 cena 100zł-za 5L narazie zrobiłem 350km widzę u mnie lekką poprawę jeśli chodzi o prace silnika ale to świerzy olej , napewno będe wymieniał rozrząd i usuwał wycieki -jade do mechanika jak się ociepli żeby zobaczył te wycieki jakie są dóże i do wymiany tylni środkowy pas bezpieczeństwa bo się zepsuł.Co do twojego silnika słuchałem lecz nie jestem fachowcem,abym mógł sie wypowiedzieć.Ja zacząłem od wymiany oleju,a dalej zobacze co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość funyboy

może ktoś mi powie jakiej firmy rozrząd...podobno dobry febi i swag no i napewno oryginał ale tu cena kosmos. Przerabiał może ktoś te zestawy jakieś opinie....czy koła trzeba zmieniać???ja mam przebieg 88tyś km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość wojtas1788

Witam. Posiadam Astrę III kombi z silniczkiem 1,4 16V 90KM z instalacją LPG. Przebieg 145tys. km. Od dłuższego czasu silnik zaczął chodzić jak stary diesel. Byłem u jednego mechanika to stwierdził, że rozrząd jest do wymiany a drugi, że szklani i już sam nie wiem. W załączniku przesyłam nagranie jak silnik chodzi. Może ktoś mi konkretnie powie co jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość mariusz1415

Witam. Posiadam Astrę III kombi z silniczkiem 1,4 16V 90KM z instalacją LPG. Przebieg 145tys. km. Od dłuższego czasu silnik zaczął chodzić jak stary diesel. Byłem u jednego mechanika to stwierdził, że rozrząd jest do wymiany a drugi, że szklani i już sam nie wiem. W załączniku przesyłam nagranie jak silnik chodzi. Może ktoś mi konkretnie powie co jest do wymiany. https://www.youtube.com/watch?v=1_KHmhOGXno&feature=youtu.be

I co to były za stuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności