Skocz do zawartości
olino3

VECTRA B 99r - Zgubiony czip - pastylka z kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze - jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Kłopot dla mnie jest duży - zgubiłem (dokładnie to moja żona:)) czipa do immo z kluczyka przy upadku na chodnik. (kluczyk się rozleciał i czipa już nie znalazłem. A był to jedyny kluczyk z czipem, bo w drugim nie ma - działa tylko centralny)

Jak to naprawić???

Jak uruchomić auto?

Lub gdzie wyłączyć immo? Jakiś warsztat lub usługa pod domem - bo auto nie jedzie

Od razu powiem że komp jest po wymianie jakieś pół roku temu i dostałem tylko jedną pastylkę, w drugim kluczyku jest pastylka ze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do aso po kod pin i potem doprogramowac odpowiednim fejsem lub tez w aso. Niestety auto na hol trzeba bo inaczje go nie odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kod security to trzeba holowac czy opla czy sam numer spisany z sterownika wystarczy?.Bo z numeru vin nie da chyba rady bo kolega wyzej sterownik wymieniał.Opcomem nie da rady?Ponoć w astrze f da i czasami e vectrze b przed liftem opcomem da rade zczytac.Ja tego nie robiłem, elektronik mówił ze da ale czy prawda nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak masz wymieniony sterownik to bedzie problem bo ciezko bezie udowodnic tym w aso ze masz auto z vinem takim jak w papierach a iny vin jest w sterowniku auta. Pin wydaja z aodpowiednia oplata wlasnie po tym jak sie wlasciciel pojawi unich wraz z dowodem rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz to szukaj nowego sterownika z kompletem pilotow i pestek

bedzie latwiej szybciej i taniej

w ASO nie dostaniesz kodow bo na jakiej podstawie

inny VIN w dokumentach inny w pamieci sterownika

trzeba bylo pomyslec wczesniej i dorobic drugi klucz

bte masz vectre a nie astre

wiec przenosze

na forach klubow opla vectry jest sporo aut na czesci

pewnie ktos ma komplet

tam poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za porady,

W ASO juz pytałem:( - rozmowa zaczyna się od 6 tyś za czysty nowy sterownik a dalej to już z górki:) ale niestety to odpada.

Wstawiłem Viki do znajomego warsztatu gdzie juz raz mi pomogli - i ich zdaniem dadzą radę zrobić za 450 z 2 pestakmi - zobaczę, jak dadzą radę to oczywiście poinformuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dorobic

hehe

kupia gdzies sterownik

zamontuja i gotowe

za komplet sterownik klucze pestki czasem mozna zaplacic i 200-300 zlociszy

montaz to chwila moment

sam tak robilem

anglikow teraz tyle na czesci jest ze mozna wybierac przebierac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autko zrobione,

Ponoć zrobili tak, że nadpisali kody sterownika i jest zgodność VIN Auta i sterownika no i oczywiście kluczyków, Dodatkowo otrzymałem jakiś PIN potrzebny ewentualnie w podobnych sytuacjach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy szukam kogoś z okolic Gniezna z kabelkiem "vag tacho" współpracującym z aplikacją opelimmo. Chciałby odzyskać PIN z mojego drugiego auta do którego potrzebuję drugi klucz (pilota i transponder nowy mam) . Wcześniej kupiłem szajs typu "vag comm 3.6 CAN" z możliwością pracy po linii K, ale oprócz odczytania wersji sterownika nie dało rady odczytać PIN. Ten kabelek z wiarygodnych informacji, lepiej sobie radzi z tym licznikiem. Do jednorazowego odczytu już nie mam siły kupować a potem okaże się, że kolejny zonk.

Mogę odwzajemnić się wkrótce użyczeniem interfejsu do Opla ogólnie polecanego :spoko:

Edytowane przez piter2204

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypadla mi pestka z kluczyka co dalej? Czy jak wsadze inna to mi ktoś z kompem zakoduje ta 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Pastylkę tylko raz da się przypisać. Trzeba kupić nową lub nowy kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz kod car pass do auta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, marcinek2300 napisał:

Wypadla mi pestka z kluczyka co dalej? Czy jak wsadze inna to mi ktoś z kompem zakoduje ta 2?

A masz drugi kluczyk?

Bo można w starszych modelach zrobić klona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety w 2 też nie ma 

W dniu 8.01.2020 o 07:13, ArKos napisał:

Nie. Pastylkę tylko raz da się przypisać. Trzeba kupić nową lub nowy kluczyk.

Gdzie mogę kupić nową? I jaki byłby koszt? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie żartuj - allegro i 9 czy 12 zł kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi