Skocz do zawartości

Kontrolka poziomu oleju ..


adam1954

Rekomendowane odpowiedzi

Do silvo44

 

 

 

Ok.Na razie nic więcej nie piszę bo w sumie problem z LPG na razie rozwiązany.Gdy się pojawi to pytanie wrzucę do ogólnego.

Pozdro.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymiana czujnika poziomu oleju jest banalnie prosta - opisywałem już to w innym wątku na forum.

Odkręcasz cztery torxy i po sprawie (nie trzeba ściągać miski jak napisał pajton). Oczywiście musisz wcześniej spuścić olej, więc najlepiej robić to przy jego okresowej wymianie.

Czujnik moczyłem w ropie przez jakieś 16 godzin. Szlamu było sporo. Potem nowy oring (koszt w ASO kilka złotych) i montaż.

Przez pół roku miałem spokój z kontrolką. Teraz znowu okresowo potrafi się zaświecić - poziom oleju w połowie podziałki. Pytałem znajomego z ASO i ponoć wymiana na nowy niewiele pomoże - zawieszają się pływaki po jakimś czasie.

Edytowane przez kuchar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale Meriva prawie nic się nie dzieje

 

Dzieje się tyle ile musi - popularność auta wymusza aktywnośc na forum - skoro nie jeździ ich miliony, to i na forum spokój..

Dobrze, że odpowiadasz, o to chodzi.. Potrzebujemy fachowców..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku miałem spokój z kontrolką. Teraz znowu okresowo potrafi się zaświecić - poziom oleju w połowie podziałki. Pytałem znajomego z ASO i ponoć wymiana na nowy niewiele pomoże - zawieszają się pływaki po jakimś czasie.

 

Ostatnio po wymianie oleju - spokój przez jakieś 1000 km - teraz oleju na stanie wzorowo i kontrolka zaczyna co jakiś czas po osiągnięciu właściwej temperatury silniki zapalać się :).

Dałem sobie spokój - z drugiej strony elektronika elektroniką ale warto sprawdzać olej "normalnie" czyli bagnetem.

Skoro jest to "feler" tego czujnika to kupując nowy spotka mnie to za jakiś czas znowu :(. Szkoda kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Ok. a czy jest ktoś kto wymienił ten czujnik na nowy i może powiedzieć czy dalej ma kłopoty z kontrolką,czy to tylko takie domysły że ktoś komuś coś kiedyś powiedział że nie warto.Nigdy wcześniej nie miałem auta z tego rodzaju kontrolką,natomiast tak jak wyżej napisałem nie lubię jak mi się coś świeci,olej i tak sprawdzam przed każdą trasą i po trasie i jak na razie nie ma się czym martwić poza tą kontrolką.

 

ps.U mnie jest max stan, 5w30,od wymiany jakieś 2tys. zapala się tylko w trasie po osiągnięciu temperatury.

Edytowane przez grzegorzyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika poziomu oleju jest banalnie prosta - opisywałem już to w innym wątku na forum.

Odkręcasz cztery torxy i po sprawie (nie trzeba ściągać miski jak napisał pajton). Oczywiście musisz wcześniej spuścić olej, więc najlepiej robić to przy jego okresowej wymianie.

Czujnik moczyłem w ropie przez jakieś 16 godzin. Szlamu było sporo. Potem nowy oring (koszt w ASO kilka złotych) i montaż.

Przez pół roku miałem spokój z kontrolką. Teraz znowu okresowo potrafi się zaświecić - poziom oleju w połowie podziałki. Pytałem znajomego z ASO i ponoć wymiana na nowy niewiele pomoże - zawieszają się pływaki po jakimś czasie.

 

 

U mnie wymiana oleju dopiero za pół roku.Myślę tylko jeszcze czy przy wymianie nie zalać innego?

 

 

 

Ostatnio po wymianie oleju - spokój przez jakieś 1000 km - teraz oleju na stanie wzorowo i kontrolka zaczyna co jakiś czas po osiągnięciu właściwej temperatury silniki zapalać się

 

 

No właśnie czy nie jest za rzadki?Może półsyntetyk by pomógł?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem niedawno ten sam problem...

po przejechaniu okolo 10 km po nagrzaniu silnika, zaswiecila sie kontrolka niskiego stanu....zdarzylo mi sie to pierwszy raz ( auto dopiero niedawno kupione ) i od razu panika....ale przeczytałem to i podobne fora i juz jestem spokojniejszy, ale do rzeczy...

kontrolka zapalila sie gdy na bagnecie bylo 3/4 oleju...po dolaniu 250 ml i przejechaniu ~ 600 km juz sie nie zaswiecila. W miedzyczasie olej wymieniono na Castrol Magnatec 10W40 i poki co problemu dalej brak ( kontrolka sie nie swieci ). Jaki olej byl wczesniej zalany? tego nie wiem dlatego profilaktycznie wymienilem na 10W40 ale po konsystencji starego - prawie jak kawa - tak ciemny i rzadki - wlany byl syntetyk.

Podsumowujac....jezdzic i sie tym nie przejmowac, sprawdzac tylko czy olej ma odpowiedni poziom...

Edytowane przez kusitofu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kusitofu

niestety juz dwukrotnie od wymiany oleju kontrolka zaswieciła się.....zawsze zapala się, kiedy wskaznik wskazuje 3/4 tzn ... kiedy ubedzie 250 ml oleju od poziomu max. Zawsze dzieje sie tak po jezdzie z "duza " predkoscia ~ 100 km/h i obroty ~ 3100 rpm przez dluzszy odcinek tzn w moim przypadku co około 2000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

U mnie zaczęło się zapalać w trasie po osiągnięciu temperatury silnika,w tej chwili zapala się i w mieście ale tylko po nagrzaniu.Ostatnio jadąc w trasie oczywiście kontrolka się paliła,zajechałem na stację,zatankowałem,odpalam nie świeci i już się nie zapaliła przez jakieś 100km.Oleju mam cały czas na max. Chyba jednak zrobię zworkę na wtyczce albo wyciągnę żaróweczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrobię zworkę na wtyczce albo wyciągnę żaróweczkę.

Najlepsze rozwiązanie to chyba zworka,bo gdy wymieniałem podświetlenie w liczniku to żeby dojść do tej żaróweczki trzeba chyba rozebrać cały licznik.Na zewnątrz licznika są tylko diody podświetlenia licznika.Natomiast te od poziomu i pozostałe są zabudowane w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności