Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeprowadziłem regenerację kolektora w swoim aucie. Strasznie hałasował, wyrobiły się mocowanie (tulejki) klapek. Całość tłukła się i doprowadzała do szału. Po naprawie mam problem z dwoma błędami.

Wymigałem metodą gaz hamulec 1113 i 0354. Jeżeli oczytałem to dobrze to 1 - zablokowane klapki kolektora a 2 coś z 4 cylindrem cewki.

Auto ma problem zanim się dobrze nagrzeje wtedy wyskakuje kluczyk a czasami check engin w takiej właśnie kolejności. Są to ww błędy. Jak autko jest już dogrzane to ma moc i wszystko jest ok. Silnik ładnie chodzi.

Błąd z checkiem zmniejsza moc i wprowadza dziwne wibracje silnika. Po nagrzaniu silnik zaczyna pracować normalnie a 2 błędy potrafią same zniknąć

AUTO to
ASTRA II
1.6 Z16XEP

Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może komuś się przyda. Mechanik musiał wymienić (naprawić) czujnik położenia klap wirowych. Do tego doszła regulacja ich ustawień komputerem. Regenerację przeprowadza już nawet jeden z serwisów OPLA pod Warszawą. Jutro odbieram auto mam nadzieję, że zostało poprawnie naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błąd 0354 powrócił to błąd na 4 cylidrze cewki. W poniedziałek zostawiam auto u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytania do błędu P1113. Rozumiem, że po wizycie w warsztacie błąd już się nie pojawia? Czy czujnik położenia klap został jakimś sposobem naprawiony czy mechanik go wymienił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno czujnik został prawidłowo ustawiony. Cały układ został zregenerowany. Dodam, że przejechałem już koło 30 tys po tej naprawie. Wszystko działa ok. Jeżeli slinik jest głośny to na początek niech mechanik osłucha kolektor. Ja przed awarią myślałem, że muszę wygłuszyć slinik bo przy 130 było już dość głośno. Teraz jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi