Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 CDTi Z17DTH[LPZ] 101 KM Rorząd


Gość toredo90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzes08

To życzę Ci powodzenia .. :) .. dziwne, że Isuzu dawało 100 kkm a opel 150 kkm .. no ale skoro widziałeś to wiesz lepiej.

a co to za auto masz, że teraz masz 180 kkm na wymiane rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pisałem o silniku 1.9DTH a to silnik fiatowski...

nie wiem jaki jest interwał ws silnikach Y17 czy X17... w silnikach Z19 jest albo 120 albo 150 tys. km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

 

 

pisałem o silniku 1.9DTH a to silnik fiatowski... nie wiem jaki jest interwał ws silnikach Y17 czy X17... w silnikach Z19 jest albo 120 albo 150 tys. km

to żeśmy się zakręcili .. ja pisałem jak w tytule .. Z 1,7 DTH ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co to za auto masz, że teraz masz 180 kkm na wymiane rozrządu?
w obecnym vw wymiana paska co 180, a którejś rolki co 360tyś km...

 

W silnikach z19 macie rozrząd co 150tyś i/lub 10lat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Marmi nie skąd wytrzasnąłeś dane odnośnie silnika Z17DTH ... jeżeli nie macie prawdziwych danych nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Napisz, że to sa Twoje przypuszczenia ale nie pisz że tak jest na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z17DTH ma co 100tys. Z19DTH ma ojciec, ale tutaj nic w książce nie piszą. Chociaż jeszcze przejdę się do garażu i zobaczę, bo chyba tam mam jeszcze inną książkę. Wczoraj wymienił przy 182tys i pewnie nie była to pierwsza wymiana.

 

Dane są potwierdzone oryginalną książką serwisową :eek:

 

Jeśli chodzi o gulfa to mam nadzieję, że w tym tdi nie wymyślili takiego rozrządu jak w 1.4tsi :rotfl: Tam też miała być regulacja łańcucha przy 200tys, a wiemy co z tego wynikło.

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie wymieniłem rozrząd w mojej corsinie 1.7 dti tz isuzu, na pasek contitech( made in mexico ) rolki SKF (made in france) koszt 440PLN sklep w łódzi.

Wymiana ok u mechanika, tyko że teraz silnik ma dziwny mały delikatny taki świst (nie potrafię określić dokładnie tego dźwięku ale wcześniej go nie było ) wyczuwalny w kabinie, czy to normalne ?

Jak u was ta sprawa wyglądała ?

Czy te elementy to robią, czy może źle ustawiony ten pasek?

Wcześniej tego nie było, a był pasek GM (made in Japan) i rolki INA.

Podzielcie się ze swoimi opiniami wymiany paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził jakie jest napięcie paska .. byc może jest za mocno napięty .. napięcie paska jest w specyfikacji i powinno wynosic 19 kG +/-5. Wiem, że niewiele serwisów na to zwraca uwagę, ale to często spotykana przypadłość po wymianie rozrządu. Zalezy od mechanika na ile ma wyczucie. Jak puści napinacz mocno .. to jest on w stanie napiąc go do nawet 30-40 kG .. napinacz należy puszczac powoli.

Mocno napiety pasek po prostu wyje .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził jakie jest napięcie paska .. byc może jest za mocno napięty .. napięcie paska jest w specyfikacji i powinno wynosic 19 kG +/-5. Wiem, że niewiele serwisów na to zwraca uwagę, ale to często spotykana przypadłość po wymianie rozrządu. Zalezy od mechanika na ile ma wyczucie. Jak puści napinacz mocno .. to jest on w stanie napiąc go do nawet 30-40 kG .. napinacz należy puszczac powoli.

Mocno napiety pasek po prostu wyje .....

 

A jak sprawdzić napięcie paska ?

A co jeszcze bardzo ważne jak silnik pracuje to tego dźwięku nie ma. Pojawia się jak mam obroty pow. 2

Czy to tez by wskazywało na zbyt napięty pas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności