Skocz do zawartości

Amortyzatory - prawidłowy montaż ?


Rekomendowane odpowiedzi

ile mam pisac ??

ma 5-6 mm grubosci

taki cyrk mialem przy kilku autach w ktorych ktos zmienil amory

i zamiast starej plaskiej nakretki

dali nowa z zestawu ktora wygladala tak jak ta ktora wlasnie masz teraz

 

masz fote jak wyglada to teraz

widzisz jak sruba wyglada

ma taki kolnierz na gorze

to bez tego kolnierza polowa boku nakretki (tej plaskiej)

tak na oko to wyglada

czy ma 5 czy 6 to juz mala roznica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcel_kk

Oto sprawca zamieszania: nakrętka M12x1,25. Z gwintem drobnozwojowym o grubości 6 mm

jest bardzo trudno dostępna w sklepach czy hurtowniach, natomiast o grubości 10 mm jest osiagalna.

W moim przypadku przetoczyłem z 10 na 5,5 mm. Koszt 1 nakrętki w hurtowni

( sprzedawali na sztuki to 0,35 zł / szt.)

A teraz ciekawostka: nakrętka sześciokatna M12 w ASO Opla

o numerze katalogowym 2064008 kosztuje 11,13 zł / szt.

2z6b0it.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stare przy odkręcaniu zjechane zostały, że ich nie wykorzystałeś?

 

Torxy w ASO do koła dwumasowego po 20zł/sztuka dlatego kupiłem ze zwykłym łbem twarde 10.9 i obciąłem tylko na długość :-) ASO zawsze ma ceny z kosmosu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

A stare przy odkręcaniu zjechane zostały, że ich nie wykorzystałeś?

 

To nie ja wymieniałem amortyzatory, tylko w warsztacie, niestety popełnili błąd i pozamieniali nakrętki.

Porządnym kluczem oczkowym można odkręcić bez uszkodzenia, choć bardzo delikatna ta nakrętka.

 

---------------------

Edit:

Już po zmianie nakrętek na właściwe, oto prawidłowe zamocowanie:

 

muhjia.jpg

Edytowane przez marcel_kk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie też był problem z odstającym ogranicznikiem kolumny (tzw. talerzykiem) zarówno wcześniej na oryginalnych amortyzatorach jak i później na komplecie sachsa. Kilku mechaników odwiedziłem o lepszej i gorszej renomie, ale problemu nie widzieli. Rozwiązałem ten temat podobnie jak na kanale youtube: forumwiedzy. Mianowicie zamontowałem poduszkę kolumny od vecrty b, combo i merivy wykonaną z twardej gumy. Względem miękkiej poduszki seryjnie w corsie jest wyższa o 3mm (43 mm vs 40 mm).

Wymieniałem ostatnio sprężny i przy okazji wymieniłem łożysko amortyzatora i tą poduszkę. Zamontowałem zestaw FEBI BILSTEIN 37768 PROKIT z nakrętkami.

Jak na zdjęciach poniżej widać, że jest tak jak być powinno. Wrażenia akustyczne po jeździe próbnej pozytywne.

post-8701-0-20779500-1458158557_thumb.jpg

post-8701-0-40784400-1458158608_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Inny watek zamkniety bo po co powielac- i racja. Tu odpowiem. Ten talezyk ma odstawac troche. Polecam zerkniecie co aut nowych. Na tym talezyku nic si enei trzyma. Tylko jak auto podnosimy do gory na lewarku np to musi zawias na czyms spoczac. i taka jest rola tego talezyka. Polecam zerkniecie do innych marek to sie przekonacie. Ten temat walkowany juz byl na innych forach opla i vaga tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności