Skocz do zawartości

Utrata mocy silnika po mignięciu lampki serwisowej


Gość jkb

Rekomendowane odpowiedzi

tu bypas(gruszka) jest sterowany cisnieniem z ukl doladowania bezposrednio z turbosprezarki

vacum ma jedno wyjscie na servo

 

w 90 km czyli dth jest podcisnienie do zaworu

 

 

a tryb serwisowy to to samo co awaryjny

 

a tryb awaryny latwo poznac bo auto jedzie do 3000 tys obr na seryjnej mapie

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość popencjusz

 

 

tu bypas(gruszka) jest sterowany cisnieniem z ukl doladowania bezposrednio z turbosprezarki

Czy ten układ jest dwustanowy? Tzn. Otwarty/zamknięty? Czy może lekko się otwiera zmniejszając ciśnienie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f27a.jpg

 

w zasadzie bypas ma miec dwa stany przy max cisnieniu otwarty a przy nie duzym zamkniety

jednak by pas przy zmianie cisnienia granicznego miedzy otwartym a zamknietym bedzie miec stan przejsciowy ktory trwa ulamki sekund

 

nie jest to sterowane zadna elektronika ,jedynie mapa lub map sensor ma granice 2.54 absolutnego cisnienia doladowania (1.54)

dlatego doladowanie jest 1.17 podnosilem do 1.35 bez ruszania sztangi, a robiac mini reduktor przed gruszka

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiazku z tym ze jestem po remapie ,a manualne sterowanie sprezarką w tym modelu wiec cisnienia nie da sie kontrolowac (modyfikowac podczas obrobki mapy) max cisnienie sie nie zmienilo wiec podnioslem tym zabiegiem cisnienie doladowania -w lecie widoczny brak dymienia a jak wiecej podlany i dotleniony mozna wrozyc ze lepiej ciagnal

 

jest zima wiec powrocilem do seryjnego 1.17

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy tuner podniusl ta wartosc doladowania akceptowana przez ECM. Jesli nie podniusl i nie zmienil wartosci takze na przpelywce to po ingerencji w cisnienie doladowania( zaznaczam ze znaczne bo prawie 0.2 bara) ecm powinien zauwazyc to zawyzone doladowanie i z automatu zdlawic podlanie paliwem po przeplywce. Innymi slowy podnosisz doladowanie i spada moc. Tak mozna bylo sobie gmerac w starszych jednostkach jak w astrze F itp gdzie nie bylo kompa i czujnikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam pozmienial a silnik z13dt nie ma nawet sondy lambda wiec brak pomiaru zawartosci spalin

a jezeli chodzi o cisnienie maksymalne to wydaje mi sie ze granice robi sam map sensor bo sprawdzalem jak ciagnie do cisnienia max tj 254 powyzej check i awaryjny i ecu przyjmuje 244 KPa

15019.jpg

 

nie wiem jak bylo przed remapem bo niesprawdzalem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklad spalin nie jest istotny. Tak jak wspomnialem zayzone doladowanie owszem moze wywalic blad ale nie zawsze. Zalezy jak duz ejest przelaodwanie i przede wszystkim jak dlugo trwa to przeladowanie. To z enie wywala bledu nie znaczy ze anie zmulilo motorowni. Ja ci mowie ze po to jest przpelywka w aucie i rozne czujniki by ecm widzial co sie dzieje. Próbuje ci udowodnic wlasnie tym ze amatorski chiptuning w postaci sciagniecia limiterów badz przesuniecia ich w gore nie koniecznie powoduje wzrost mocy w aucie. Tak to nie dziala. Inaczje to byle szczyl by sobie kupil kabelek i strugal softy jak leci.

 

Tak to jest map senosr 2.5 barowy. To jest jego maksymalny mozliwy pomiar. Tak jak metrowka 2du metrowa mozesz mierzyc obiekt do 2 metrow tak tym zmierzysz do 2.5 bara. Nie chidzi tutaj o jego zakres a jedyne oto ze ECM widzac zawyzone wartosci dolaodwania( bo zamontowales MBC na ta rureczke na turbo) widzi wiekszy przeplyw powietrza na przeplywomierzu co skolei odbija sie na tym ze redukuje dawkowanie paliwa na wtryskiwaczach. ECM ma w swoich ampach zapisane jakie wartosci moga byc i co jest mozliwe przy tych wartosciach. JEsli sa neizgodne to albo dlawi silik albo przechodzi w tryb awaryjny.

Po to to jest bo logiczne jest to ze jesli suszara pompuje duzo powietrza a przpelywka widzi powiedzmy malo przejscia przez nia to sugeruje odrazu mozliwe usterki takie jak: Dziura w dolocie za przpelywka- lewe powietrze, uszkodzona przeplywke albo jeszcze zatkany wydech czyli katalizator. TO jest logiczne myslenie dla inteligentnego mechanika cz diagnsty, tunera itd.

Zwiekszanie doladowania powietrza, podlewanie paliwa przez modyfikacje piny w pompie itp sprawy to mozliwe bylo w czasach gdy sie jezdzilo asterka F z silnikiem 1.7 isuzu pierwszej generacji. Tam mozna bylo wykrecac srubokretem moce powyzej 100 czy nawet 120 koni az cos nie walło w motorowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość TomekCorsa

Zauważyłem u mnie następującą sytuację. Jak auto jeździło normalnie, to na pierwszym biegu trzeba było dawać gaz, jak w silniku benzynowym. Tzn. przy np. parkowaniu, manewrowaniu itp. Nie mówię o normalnej jeździe z pod świateł itd. W starszych dieslach wystarczyło puścić sprzęgło i zmienić bieg a auto prawie normalnie jechało. W moim aucie trzeba było zawsze dodać gazu jak w benzynowym. Było nawet kilka tematów w sieci o tym, że auto gaśnie na jedynce. Teraz nawet całe osiedle przejadę na drugim biegu bez dodawania gazu. Auto powoli jedzie. No i co. Mógłbym powiedzieć że fajnie ale tak nie jest. W tym samym czasie kiedy nastąpiła ta zmiana, "poprawa", na 3,4,5 biegu, przy 2,5 obrotów następuje to co pisałem w wcześniejszych postach i o czym pisze autor wątku. Auto przechodzi w tryb awaryjny. Piszę o tym bo jestem przekonany, że jedno z drugim jest powiązane a nikt nie mówił że też tak ma. Z autem nie byłem jeszcze u mechaniora bo nie wiem gdzie w Łodzi z tym jechać. Po mieście mi nie przeszkadza a przed wakacjami pomyślę co z tym zrobić. Co myślicie o tej sytuacji ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności