Skocz do zawartości

Problem z rana , podczas jazdy. Obroty na 0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Mariusz1990r

Chodźi mi o obroty silnika na biegu jałowym (postoju) wiadomo z rana są większe bo auto pracuje na ssaniu później jest tak jak powinno być. No ale zauważyłem gdy teraz trochę przymrozki były ze tak jak rano odpaliłem auto i po przejechaniu 30 km wskazówka dalej była wyżej niż zawsze ale nie ruchoma spalanie na postoju normalnie 0.5 do 0.6 żadnych błędów. Wiec pytanie brzmi czy zima Zafira ma podwyższone lekko te obroty czy coś jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz1990r

Dzięki ale ja nie mam żadnych błędów i obroty tez mi otrzymają tylko jak jest chłodniej są nie co większe i pytam się czy to jest normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć błędu bo czujnik może pracować na pograniczu błędu zakresu pracy.Błędu nie wywala a czujnik ma mimo to złe wskazania.

Ale nie chodziło mi to abyś czytał to w kontekście błędów ale abyś doczytał po co jest czujnik temp. i jaki ma wpływ w pierwszej kolejności na obroty np.

A więc jeżeli jest chłodniej na dworze niż w lecie to jest normalne że silnik się dłużej nagrzewa wiec na podstawie odczytów z czujnika masz podwyższone obr. dłużej niż w lecie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz1990r

Rozumiem tylko właśnie jak teraz było u mnie -3 stopnie to po dojechniu do pracy jakieś 30 km i wskazówka była nadal w tym samym miejscu co po odpaleniu ale nic innego się nie działo i tak jak mówię że spalanie było tak jak zawsze. Na drugi dzień był 1 stopień i po dojechniu do pracy obroty były takie jaj zawsze. Dlatego chciałem się zapytac czy może porostu zima będę nieco większe niż zawsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 30 km to już temp.powinna być na ok 90 st.C.Obroty powinny być już standardowe jak na rozgrzanym.Sprawdź termostat.Gdy odpalisz auto po kilku km. stań i sprawdź czy masz wąż od termostatu do chłodnicy ciepły.Jeżeli tak to termostat do wymiany.Jeżeli nie o ty masz już w Zafirze CIM. Poczytaj o opadających wskazówkach.

A może po prostu szukasz dziury w całym?

Podłącz jeszcze do komputera i sprawdź jakie obroty pokazuje ci wskaźnik a jakie są w programie.

U mnie w Mery jest na wolnych przekłamanie o jakieś 2mm.Czyli wskazówka pokazuje ok 500 ob./min a w programie jest ok 780

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz1990r

Wiesz co powoli i zaczyna wszystko grać. Bo w teście modę moja temp jest maksymalnie 64 stopnie. A ta rura do chlodnicytohrsttaz przodu gumowa tak? Kiedyś tutaj o to pytałem bo nie pasował mi fakt ze grzanie mam normalne w aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łącząca termostat z chłodnicą.Gumowa

64 st.C to jest silnik nie dogrzany

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz1990r

Właśnie tylko tak hak mowie mam grzanie w aucie i spalanie mi nie wzrosło musze chyba się udać do mechanik i podłączyć go pod kompa. Widzę że chętnie slyzysz pomocą to wiesz może ile powinna wynosić pozycja coolant na zimnym silniku? Bo nikt mi tego nie napisał

U mnie zawsze jest na 750 a jaj teraz przymrozki były to były gdzieś tak 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności