Skocz do zawartości

Opel Corsa C problem z gniazdem zapalniczki :/


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina88


Witam.



Z góry przepraszam za wszelkie niedopatrzenia, błędy, brak
wiedzy itp., ale proszę o wyrozumiałość ponieważ po raz pierwszy zasięgam
porady na forum. Jestem posiadaczką opla corsy C bodaj 2004 rok i mam pewien
problem...



Parę dni temu zakupiłam sobie transmiter i tu małe
zaskoczenie otóż okazuje się, że (na moje oko) gniazdo zapalniczki jest dość
płytkie i szerokie, ponieważ transmiter nie wchodzi dość głęboko i co chwilę
się wysuwa. W ramach sprawdzenia czy to nie wina transmitera (jego wykonania)
podłączyłam go do gniazdka w renault megane z 98 roku i wszystko jest w
najlepszym porządku. Zastanawiam się czy jest jakaś metoda chałupnicza na
zażegnanie tego problemu czy może jest jakiś rozdzielacz gniazda zapalniczki,
który idealnie wpasowywałby się w gniazdo corsy? Jeśli macie propozycję
takowego bardzo proszę o podrzucenie linka. Bardzo proszę o pomoc.



Z góry dziękuję i pozdrawiam:)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Najwyrazniej jest problem z samym gniazdem zapalniczki skoro transmiter wchodzi bez problemu do gniazda zapalniczki w innym aucie.Moze byc skorodowane(czesta przypadlosc).W gniezdzie tym sa w srodku blaszki ktore stykaja sie z blaszkami(stykami)wtyczki.Problem moze tez lezec w samej nowej niewyrobionej wtyczce transmitera ktora trzeba wcisnac z uzyciem wiekszej sily(lecz bez nadmiernego silowania sie).Sprawdz czy blaszki na samej wtyczce transmitera mozna swobodnie scisnac palcami tak,aby byly na rowni z powierzchnia wtyczki.Mozna tez sprobowac delikatnie podgiac wewnetrzne blaszki(styki gniazda) jezeli nie sa skorodowane.Absolutnie nie wolno podginac tych blaszek metalowym przedmiotem(zwarcie).Sa rozgalezniki do gniazda zapalniczki(dwojniki nawet trojniki)do kupienia w sklepach z gazdzetami motoryzacyjnymi i CPN.Lecz zanim to kupisz proponowalbym aby jakis kumaty facet obejrzal gniazdo i ocenil czy da sie cos z tym zrobic(byc moze gniazdo nadaje sie tylko do wymiany).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina88

Dziękuję za odpowiedź i najpewniej pójdę za tą radą poproszę kogoś kto się na tym zna o zajrzenie do gniazda i wygląda na to że wymiana go będzie jak najbardziej konieczna, bo na dobrą sprawę wydaje mi się skorodowane:/ Mam nadzieję, że taka zabawa nie będzie dużo kosztować. Póki co nie chciałam kombinować z rozgałęźnikami ponieważ obawiałam się, że sytuacja się powtórzy i chyba miałam dobre przeczucia.

Serdecznie dizekuję za wyrozumiałość i pomoc, bo jako kobita potrafie tylko uzupełniać płyny, zmieniać koła w samochodzie no i ewentualnie filtr powietrza:/ :)

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak

Winą nie były te boczne blaszki minusowe a za krótki styk plusowy (najczęściej to kawałek bezpiecznika wystaje)

Rozebrałem wtyczkę przedłużyłem styk plusa i gra

Po co wymieniać całe gniazda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak

Winą nie były te boczne blaszki minusowe a za krótki styk plusowy (najczęściej to kawałek bezpiecznika wystaje)

Rozebrałem wtyczkę przedłużyłem styk plusa i gra

Po co wymieniać całe gniazda

Czesc

 

Ale czy zauwazyles ze problem dotyczy tego ze transmiter nie wchodzi dosc gleboko jak napisala autorka wiec zbyt krotka koncowka plusowa nie ma tutaj znaczenia.Wtyczka wchodzi tylko czesciowo i ma tendencje do wyskakiwania.Problem tkwi(tak mi sie wydaje) na powyginanych wewnetrznych stykach gniazda ktore blokuja wlozenie wtyczki do konca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zauwazyles ze problem dotyczy tego ze transmiter nie wchodzi dosc gleboko jak napisala autorka wiec zbyt krotka koncowka plusowa nie ma tutaj znaczenia.

 

U mnie nie wchodziła do końca bo była źle zaprojektowana

1 że za gruba do samego końca

2 za krótki plus

 

A sprawdzałem i blaszki mam ok. tylko u mnie musi być zwężana przy końcu

taka pasuje idealnie

Whitenergy_Przed_u_acz_gniazda_zapalnicz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina88

Ok, przeanalizowałam wszystkie opcje jakie zostały podsunięte i w ostateczności dorwałam rozgałęźnik do gniazda, który ma znacznie krótszą wtyczkę od transmitera i o dziwo zadziałało:). Zdarza się, że czasami coś nie styka, potrafi się rozłączyć, ale występuje to dosyć sporadycznie więc da się jakoś z tym żyć:) Tak więc podsumowując: rozdzielnik trzyma się tak w miarę w gnieździe zapalniczki (jakieś tam luzy są), a transmiter w trójniku siedzi idealnie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam problem z gniazdem zapalniczki.

 

1. Dlaczego blaszka dochodząca do żaróweczki jest luźna ?

2. Jak wyciągnąć żarówkę, aby nic nie urwać ?

3. Żarówka nie wygląda na przepaloną. Mimo to wymienić, aby była pewność ?

 

 

Mogę liczyć na pomoc ?

post-51748-0-98274000-1461696799_thumb.jpg

Edytowane przez Anom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale ten czarny element w którym jest żarówka jakoś się przekręca albo po prostu lekko podważa i wychodzi. To prosta robota i nie ma się nad czym zastanawiać. Żarówka pod światło i będziesz widział czy przepalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności