Skocz do zawartości

układ jezdny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość dziuba55

Dzięki za zainteresowanie i dodanie odpowiedzi. Będę coś myślał po tych mrozach. Jak naprawię to odpiszę co było. Jeżeli ktoś to jeszcze przeczyta i da odpowiedż to będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dziuba55

Witam. Byłem dzisiaj w stacji diagnostycznej na szarpakach. Diagnosta wszedł pod spód i sprawdził. Okazało się że efektem tego ściągania jest luz na lewym dolnym wahaczu na tulejce gumowej od strony zderzaka i na prawym sworzniu zwrotnicy. I dlatego przy dodaniu gazu zmienia się geometria zawieszenia i ściąga na prawą stronę. W przyszłym tygodniu możliwe że naprawię to napiszę efekt po naprawie.

 

 

A amortyzator jest sztywny jak drut. W gnieżdzie też sztywno siedzi. Powiedział że gdyby był luz to by walił i najprawdopodobniej ścinał by oponę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien obie gumy,niesa takie drogie a wiecej roboty z wyciagnieciem wachacza niz z wymiana elementow,sworznie tez proponuje oba zmienic bo z nimi jest jak z zarowkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziuba55

Nie będę wymieniał tulejki tylko cały wahacz. Sworzeń to wymienię z prawej strony. Z tego co widać po nowym wahaczu to wymontowanie go nie powinno być takie trudne. Myślę że wymiana tulejek pewnie jest trudniejsza. Może ktoś z użytkowników robił wymianę wahacza to niech napisze jakie są z tym trudności. Końcówki oczywiście obie będą nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienialem tuleje,wachacz sie nie zuzywa wiec wolalem same oryginalne gumy,problemy sa z wybiciem sworznia i koncowki drazka,ja zawsze posluguje sie palnikiem

15-20 min roboty

klucze 13,18x2,19,21,24,30 i chyba32 z czego 24 oczkowo-plaski koniecznie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem dzisiaj zawieszenie. Wymieniłem dwie tulejki w wahaczu z lewej strony i sworzeń wahacza z prawej strony i ściągania nie ma, prowadzi się idealnie. Oczywiście na koniec trzeba ustawić zbieżność.Tulejki lepiej wymienić na prasie.Dzięki wszystkim za rady.

Edytowane przez dziuba55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedział że gdyby był luz to by walił i najprawdopodobniej ścinał by oponę.

 

Nieprawda.

 

Sam wymieniłem w zeszłym tygodniu amortyzator i łożysko bo już nie wiedziałem co jest powodem usterki mojego zawieszenia w vivaro.

 

Było cicho, nic nie słyszałem, nic nie waliło itp itd... a jak zdjąłem poduszkę z amortyzatora to łożysko samo wypadło.

 

Opon też mi nie ścieło, półtorej roku na nich przejechałem i zużycie jednakowe po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności