Skocz do zawartości

Skrzynia biegów pukanie


Gość KrzysztofPN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzysztofPN

Witam mam problem ze skrzynią biegów. Po odpaleniu na zimnym chodzi ok cisza i spokuj, ale po przejechaniu 15km zaczyna podpukiwać na luzie kiedy pedał sprzęgła jest puszczony. Gdy wcisne pedał sprzęgla do połowy puka jeszcze mocniej. Czasami się coś tak ulorzy, że po puszczeniu pedału jest zupełnie cicho. Biegi chodzą wszystkie wporządku. Problem się pojawił kiedy załorzyłem nowy komplet sprzęgła. Licze na pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc nowy komplet sprzęgła masz też na myśli koło dwumasowe czy tylko tarcza i docisk? Jeżeli bez koła to pewnie ono ma już luzy - na to wskazują opisane objawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

Tak racja silnik to 1.3 cdti. A komplet był cały (koło,docisk,tarcza,wysprzęglik).Może wysprzęglik jest uszkodzony? Albo jakieś lożysko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wysprzegliku jest lozysko oporowe

czy to byl zestaw z luk czy inny?

wymieniany przez...???

 

jaki przebieg masz.

z tego co sie orientuje pod ten model silnika pasowaly 3 rodzaje dwumasy a co za tym idzie sprzegla tez roznily sie chyba srednica...pare mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

Dwumasa odpada bo ten dzwiek pukania słychać po przejechaniu około 15km czasami 30km itp. Dwumasa by chałasowała od początku. Ja stawiam na właśnie wysprzęglik, tylko nie wiem czy jest to możliwe ,że on może chałasować jak pedał sprzęgła jest puszczony lub łożyska na wałku głównym (skrzynia została ruszona i lożysko mogło się posypać). Koło,tarcza i docisk jest luk-a. Ale sam wysprzęglik jest firmy National. Wszystko zakładane w porządnym warsztacie z gwarancją, która nie obejmuje robocizny więc chce się najpierw upewnić zanim zaczne rozbierać na nowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzejek001

W swojej Corsie miałem rozwalony dwumas: luz wokół osi obrotu 5-6 cm i łożysko oporowe w stanie agonalnym. Zużycie łozyska oporowego objawia się przez "terkotanie" przy dotknięciu pedału sprzęgła (także drżenie pedału) i manewrach na półsprzęgle. Terkotanie po przejechaniu 15 km lub przy rozgrzanej skrzyni bez wciśniętego pedału sprzęgła to objaw uszkodzonej skrzyni. Wiem, bo u mnie uszkodzony dwumas uszkodził skrzynię. Terkotała mi przed wymianą sprzęgła i po wymienie (tylko, że teraz mniej). Obecnie mam zestaw z kołem jednomasowym. Ja stawiam na uszkodzone łożysko igiełkowe na wałku sprzęgłowym skrzyni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Wiem, że temat był poruszany już dawno ale mam podobny kłopot. Od dłuższego czasu coś terkotało przy puszczonym pedale sprzęgła, aż ostatecznie zapowietrzył się ukłąd hydrauliczy sprzęgła co uniemożliwoło zmianę biegów i samochód trafił do warsztatu. Zaczęli od wymiany pompy sprzęgła co nic nie dało, następnie mechanik przeprowadził jakieś czary mary i sztuczki magiczne przy wysprzęgliku i miało śmigać, po czym na następny dzień samochód znowu zagościł u mechanika. Tym razem mechanik stwierdził, że wymieni wysprzęglik jednak jak ostatecznie wysprzęglik znalazł się u niego w warsztacie to stwierdził, że trzeba wymienić koło zamachowe bo ma luz wzgłużny i to właśnie uszkodziło poprzedni wysprzęglik. Wydało mi się to dziwne, żeby w dwumasie LUK który był wymieniany jakieś 20tys km temu wystąpił luz który wymaga jego wymiany. Ostatecznie okazało się, że luz wzdłuż osi wału wynosił wg mechanika 4-5mm co wg danych przytaczanych w literatuże jest wartością jaknajbardziej akceptowalną. Kazałem mechanikowi wsadzić nowy wysprzęglik i odpuścić sobie koło dwumasowe. Niestety płyn hamulcowy ze zbiorniczka schodzi w tępie 5mm/dzień, a skrzynia odpowietrznik wysprzęglika i przewód idący od wyszprzęglika do pompy są zarzygane płynem hamulcowym. Na początku po wymianie wysprzęglika stukania przy puszczonym pedale sprzęgła nie było teraz znowu zaczyna się pojawiać. Samochód od wymiany wysprzęglika przejechał jakieś 600 km. Czeka mnie chyba kolejne zrzucanie skrzyni ale już we własnym zakresie, chiciaż chciałbym tego uniknąć bo średnio z czasem. Czy z waszego doświadczenia jest możliwe, aby wyszprzęglik wysypał się po kilkuset km. Obawaiam się, że coś musieli źle poskłądać bo nawet jedna ze śrób łączących skrzynię z silnikiem jest krzywo wkręcona. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki masz efekt oszczędzania na kole dwumasowym. Skoro koło wydawało dźwięki i ma luzy to kwalifikowało się do wymiany. Trzeba było reklamacje składać jak niedawno wymieniane. Jakiej marki wysprzęglik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności