Skocz do zawartości

Nie działa obieg wew. astra G szyby paują.


Gość maxio69

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w takiej pozycji jak jest na zdjęciu to obieg wew jest włączony? to ciekawe bo nie świeci mi się kontrola obiegu na przycisku. Jak nacisnę i się zaświeci to ta klapka wychyli się w druga stronę.

Myślałem, że w takiej pozycji obieg wew. jest zamknięty hmm. Dziwne.

wystarczy zamienić miejscami kabelki do silniczka który steruje tym ustrojstwem, lutownica i do pracy. Jest on rozbieralny a za jego konstrukcję Bosch powinien przeprosić - silniczek modelarski góra 10 zł i chyba trzy plastikowe zębatki jak od chińskiego budzika - koszt nowego koło 150 zł. Mi tej zimy też poszalał i przestawił się na wewnętrzny obieg i tak został, nie można było normalnie jechać z powodu zaparowanych szyb. Ustawiłem ręcznie klapę rozłączając element prowadzący do silniczka i od razy 100 % poprawy. Taka wiosna nie sprzyja zabawą w demontaż i naprawę po bożemu - aby dostać się do silniczka najlepiej i chyba to jedyny sposób wyciągnąć całą dmuchawę, proste ale trochę pracochłonne. Edytowane przez timig

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie jedno zasadnicze pytanie czy tak jak jest na zdjęciu to powietrze idzie z zewnątrz czy ze środka auta? Dodam że w tej pozycji teraz kontrolka obiegu nie świeci się. Jak nacisnę zaświeci się i klapka wychyla się w drugą stronę.

Czyli mówicie że mogło się coś w silniczku przestawić?

Ok wyciągnąć całą dmuchawę ale którędy przez ten rozkecony schowek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu jak dla mnie to nie widać położenia czaszy która jest nad dmuchawą i która z boku połączona jest takim cięgiełkiem z silniczkiem. najprościej odczepić od niej to cięgiełko i sprawdzić pracuje ona tylko w 2 zakresach - zamknięta do nas czyli łapie powietrze z zewnątrz, otwarta do nas łapie powietrze ze środka. wyjmiesz schowek odłączysz cięgiełko - jest na wcisk przymocowane do klapy włączysz nawiem i zrozumiesz zasadę działania obiegu wewnętrznego.

 

oczywiście całość wyjmuje się przez schowek, należy zdemontować rurkę na dole która rozprowadza powietrze i osłonę dolną - prosta sprawa ale trzeba klęknąć obok samochodu :)

 

najgorsze że aby sprawdzić czy udało się to wszystko usprawnić należy zmontować wszystko - dmuchawe i podłączyć silniczek a jak nie to znowu rozkładanie, ew zrobić sobie jakąś przedlużkę do instalacji aby sprawdzić bez montażu. Nasmarowanie plastikowych zębatek powinno pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląda tak to zielone małe kółko co zaznaczyłem to drążek który łączy silniczek z tą klapką do zamykania klapka zaznaczona na zielono jak przełącze żeby obieg wew. był wł czyli światełko się zaświeci klapka wychyla się w drugą stronę. To co się znajduje niżej tej klapki to z tego co wyczytałem w temacie umieszczonym przez timiga jest cała dmuchawa a ja myślałem ze tam jest ten filtr przeciwpyłkowy ;)

Dobra rozkręcę to myśle że jutro porobie zdjęcia zobacz czy leci powietrze na szybę w tym położeniu co teraz w położeniu jak klapka (zielona) wychyli się w drugą stronę.

Dam znać co zaobserwuję.

post-38489-0-11672800-1365328176_thumb.jpg

Edytowane przez maxio69

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę się do dyskusji. Z problemem niesprawności wewnętrznego układu przewietrzania w tym modelu zgłosił się do mnie mój kolega. Ku mojemu zdziwieniu problem zniknął po ...dolaniu płynu chłodniczego do zbiorniczka, ok 4 litrów. Pytanie banalne, ale czy masz właściewy jego poziom i jesteś przekonany, że nie go "gubisz"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Pomijając fakt że brak 4 litrów płynu w układzie chłodzenia = przegrzanie silnika, to nieszczelność nagrzewnicy może powodować parowanie szyb, ale czuć wtedy charakterystyczny zapach płynu chłodniczego a szyby wyraźnie są tłuste. Do wnętrza auta może dostawać się woda, miejsc i sposobów jest wiele. Zatkana kratka wentylacyjna z tyłu nadwozia lub odpływ skroplin z obudowy filtra (klimatyzacja). Myślę że w przypadku kolegi maxio69 obieg wewnętrzny jest ok (czekam na zdjęcie aby się upewnić) chwilowe parowanie może być powodowane zacinaniem się sterowania obiegiem (jeżeli ten jest używany bo sam raczej się nie przestawi) ale TTTM. Jeżeli podejrzenia co do obiegu wewnętrznego się nie potwierdzą trzeba będzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności