Skocz do zawartości
zlotyorzech

Śmieci z garażu - co z tym zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Stare świece zapłonowe, przewody WN, kopułki, klocki hamulcowe... Co z tym zrobić, gdzie oddać? Sklep nie chce sobie robić kłopotu, warsztaty też bo nie u nich wymiana. Nawiasem, ile może wytrzymać olej silnikowy? Otwarty, zostało w butelce po wymianie, nie dolewałem nic i sobie stoi rok - mogę teraz go wlać czy juz lepiej jakoś zutylizować, tylko gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natan

Cześć

Tworzywa sztuczne-są na to pojemniki.Świece zapłonowe-do kosza normalnie-to nie szkodzi środowisku.Dobre oleje np syntetyczne po otwarciu butelki tracą swoje właściwości po ok 1,5 do 2 lat.Mineralne odpowiednio krócej.Nie wlejesz ich przecież do kanału.Musisz poszukać jakiejś stacji która go przyjmie.Większość wysypisk śmieci(tak jest np w moim mieście)segreguje takie odpady.Już oni wiedzą to z takimi fantami zrobić.Nie będziesz przecież jechać za miasto z takimi tematami aby się ich pozbyć.Zapewne będziesz musiał za to zapłacić na wysypisku.Też się zastanawiałem co robią warsztaty samochodowe z tak dużą ilością odpadów.Oleje to wiem że oddają do utylizacji...ale co robią z reszta śmieci o których wspomniałeś to nie wiem.Znając życie to walą pewnie wszystko do pojemnika na śmieci.przyjeżdża śmieciara i zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymaga się segregacji od dwuosobowej rodziny, a duże zakłady trują aż huczy i mają gdzieś środowisko, kontrole i normy. Chcę się pozbyć legalnie tych autośmieci, ale jak widać może to nie być proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz w mieście lub w okolicy garaże to wywal do ich śmietnika, a czasami koło zwyżki też beczka na stare oleje sie znajdzie. U mnie tak jest, śmieci zabiera potem firma która wie że to odpady posamochodowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swiece, klocki puszki i inne zawierające metal - do skupu złomu. Uzbierasz kilka kg, to i na browar będzie. Olej - popytaj warsztaty, one mają beczki do których zlewają stary, chętnie wezmą za darmo, bo od nich ktoś to bierze i płaci około 90gr za litr, ew mają piec na taki olej. To samo płyn chłodzący. A reszta śmieci typu papier, folia, butelki - do odpowiednich pojemników na w/w śmieci. Gumy typu paski dętki chyba można do pojemnika na tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm u nas stare oleje odbiera firma, która zajmuje się wypalaniem czegoś. Nie wiem czy nie mają jakichś kotłów grzewczych i po prostu zalewają to starym olejem. Mechanikowi nigdy niczego takiego nie oddawałem.

Co do tworzyw sztucznych, pojemniki, paski i tego typu graty można do tworzyw sztucznych.

Edytowane przez bad
spam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi