Skocz do zawartości

bardzo słabe ogrzewanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze słabym ogrzewaniem Astra III (H) 1.6 Twinport 2004. Przeszukując forum natrafiłem na kilka wątków - głównie opisujących problem z termostatem. W wątkach opisywane jest że jest możliwość wymienienia samego wkładu, ale z drugiej strony do tego modelu nie ma produkowanych wkładów... zostaje więc wymiana całego termostatu... trochę lipa patrząc na jego cenę. Czy to jedyne słuszne rozwiązanie? Czy mogą być inne powody słabego ogrzewania? Dodam że pompa wody działa (w zbiorniku wyrównawczym płyn się sprawnie przelewa). Czy jest jakaś metoda sprawdzenia czy to na pewno termostat? Nie mam komputera - wyświetlacz BID - jedyna informacja dodatkowa którą można w dodatkowych opcjach wygrzebać to temperatura wyświetlacza (yupi)... Proszę o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak zapalisz samochod - po jakim czasie wskazowka temp sie podniosi i do jakiego zakresu dochodzi--- auto powinno w czasie ok 5 min normalnej jazdy sie nagrzac i dmuchac cieplym powietrzem -* w tym czasie zanim wskazowka przynajmniej zacznie suie podnosic - gorna gruba rura odchodzaca od chlodnicy powinna byc praktyvcznie zimna... jesli sie ona nagrzewa to znaczy ze termostat jest niesprawny.. ( ta rura ciezko mi powiedziec ghdzie jest bo w gazdym modelu gdzie indziej, ale na pewno znajdziesz Sam wklad do termostatu powinienes tez gdzies znalezc... do mojego tez niby caly suie wymienia ale bez problemu dostac mozna tez wklad...

czasem nawet nic nie tzreba wymienic -* tylko sprawdzic xcz sie dobrze domyka termostat i czasem go dotrzec, albo inaczej doszczelnic... - przerabialem juz to....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że w Oplu Astrze III generacji nie ma właśnie wskaźnika temperatury i tu jest lipa, podobno wskazania takie podaje komputer pokładowy... ale w moim modelu go nie ma. Są faktycznie dwie rurki przy chłodnicy, gruba i cienka, po odpaleniu silnika i jego popracowaniu ok 2 minuty cienka rurka (powrót do zbiornika wyrównawczego) jest ciepła a ta grubsza chłodna... Właściwie to zacząłem się zastanawiać czy to nie jest normalne w oplu że tak słabo grzeje bo sporo osób o tym pisze... Ale z drugiej strony jazda rano 20 minut w kurtce przy ogrzewaniu na max nie do końca mnie bawi... a zimy jeszcze nie ma. Fiat Panda o niebo lepiej grzeje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie astry ale II i powiem tak w dieslu ciezko sie nagrzewa - tak z 10-15km tzreba przejechac aby zlapal temp w zimie, ale po kilku juz km zaczyna cos tam lekko grzac.. w benztynowym 1,8 jest o wiele lepiej - 5 km w zimie juz jest cieplo, z tym ze termostaty sa dosc slabe - w benzyniaku wymienialem i po ok roku juz nie dziala jak powinien, a w dieslu lekko przepuszzca , ale niewiele i potem trzyma temp...

 

Jesli ta gruba rura jest zimna a cienka sie nagrzewa to jest ok, moze cos z nagrzewnica, moze jakies zapowietrzenie...

Mozna by bylo jeszcze sprobowac zaslonic chlodnice, ale bez wskaznika temp - troche ryzykowne i tez malo profesjonalnie.....

 

Moze niech posiadacze astry III sie wypowiedza jak jest u nich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolicie ze rowniez sie podlacze pod ten temat.

posiadam astre H 1.7 cdti 80KM bez klimy. rowniez mam spory problem z ogrzewaniem w moim aucie. krotko mowiac, cieple powietrze zaczyna leciec dopiero po okolo 20km, ale w zime przy niskich temp to juz w ogole jest smiech, czy raczej placz, bo najcieplejsze powietrze - temperatura przypomina cieply wiosenny wietrzyk :)

dmuchawa dmucha jak nalezy, nawet na pierwszym stopniu jest wyczowalna tak jak powinna. zmiana stref nastepuje prawidlowo rowniez. byc moze jest to termostat ktorego jeszcze nie mialem okazji przemaglowac. jednakze najciekawsze co udalo mi sie odkryc, po podpieciu auta pod kompa bylo to, ze kompletnie nie wykrywa '' dodatkowego elektrycznego ukladu ogrzewania '' czy jakos tak. Tam wlasnie mozna sprawdzic dzialanie nagrzewnicy i innych komponentow. Oczywiscie w tym samym czasie inne parametry pojazdu byly zczytywane bez najmniejszych problemow. Teraz nie wiem, czy to normalne jest, czy tak powinno byc, czy jednak jest problem.

Moze ktos cos slyszal o takim przypadku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowa nagrzewnica elektryczna firmowo zwana quickheat jest wyposazeniem dodatkowym za doplata. powiem ci ze bardzo malo autek to ma. moc tego grzania jest ze tak powiem smieszna i raczej pozwal ajedynie na szybsze odmarzniecie przedniej szyby.

 

Twoj problem lezy zapewne w termostacie. wymien go i powinno byc juz okej.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marek mix

Z tym że w Oplu Astrze III generacji nie ma właśnie wskaźnika temperatury i tu jest lipa, podobno wskazania takie podaje komputer pokładowy... ale w moim modelu go nie ma. Są faktycznie dwie rurki przy chłodnicy, gruba i cienka, po odpaleniu silnika i jego popracowaniu ok 2 minuty cienka rurka (powrót do zbiornika wyrównawczego) jest ciepła a ta grubsza chłodna... Właściwie to zacząłem się zastanawiać czy to nie jest normalne w oplu że tak słabo grzeje bo sporo osób o tym pisze... Ale z drugiej strony jazda rano 20 minut w kurtce przy ogrzewaniu na max nie do końca mnie bawi... a zimy jeszcze nie ma. Fiat Panda o niebo lepiej grzeje...

 

 

Odpal auto włącz radio przytrzymaj przycisk setting przy pokrętle głośności ok. 6-8 sekund (będzie biipppppppp)następnie przycisk bc klikaj aż będzie napissens

a pod sens v i obok t i to jest temp . płynu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpal auto włącz radio przytrzymaj przycisk setting przy pokrętle głośności ok. 6-8 sekund (będzie biipppppppp)następnie przycisk bc klikaj aż będzie napissens a pod sens v i obok t i to jest temp . płynu

Tak to prawda, że w Trybie Servisowym można zobaczyć jaka jest temperatura silnika, dodam, że przy wyświetlaczy BID gdzie niby nie ma komputera pokładowego - da się go odblokować i wtedy pokazuje normalnie parametry.

Chciałem przestrzec przed używaniem trybu serwisowego, nie odpowiednie wyjście z trybu serwisowego spowoduje ciągły pobór prądu powyżje 0,5A, co po kilku dniach przy mrozach wyssa akumulator do zera. Na początku mnie to spotkało aż trzy razy zanim znalazłem przyczynę co mi zżera prąd. Tryb Serwisowy - włączałem tylko po to by widzieć temperaturę silnika - brakuje mi tej informacji.

 

Sprawa ogrzewania u mnie wygląda podobnie, +10°C - OK, 0°C (po przejechaniu 10-15km znośnie), -15°C (po przejechaniu 50km - i tylko wiosenny zefirek) - Dodatkowo zauważyłem, że poziom płynu chłodzącego jest w 1/3 wysokości zbiorniczka (zimny silnik), dolanie płynu i sprawdzenie jego poziomu na drugi dzień po jakiejś jeździe (też na zimnym silniku) jest taka sama jak przed dolaniem. Nie zauważyłem, żadnych wycieków płynu pod autem. Myślę nad wymianą termostatu.

Edytowane przez KoYoT77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności