Skocz do zawartości

rozrząd sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jak tylko jeden to nawet nie zabieraj się, chyba że chciałeś napisać w liczbie mnogiej

może i w mnogoej, ale to już nie jest klekot tylko terkot, prawie jak traktor bez tłumika, boję się że mi powypala gniazda jak go będę ignorował :-D

 

edit- dla pamięci:http://forum.opel24.com/topic/37050-wymiana-rozrzadu-ecotec-16v/

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przypomniało mi się jeszcze że przy demontażu mechanizmu wycieraczek dwukrotnie zrobiłem błąd odkręcając nie te śruby.

Poskutkowało to tym że musiałem rozwiercać aby nie szukać nowego mechanizmu - przy najbliższej okazji zrobię fotkę których śrub nie ruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość FatherTom

W jaki sposób wyjąć pompę ??? Powykręcałem śruby i ani drgnie, tak jakby się zapiekła. Próbowałem nawet młotkiem i tępym przecinakiem i nic.

 

W jaki sposób sprawdzić czy awaria pompy nie narobiła szkód w silniku ? U mnie zrobiło się to samo z pompą http://forum.opel24.com/topic/6167-rozrzad-sintra/page-2?do=findComment&comment=229391 mianowicie "blaszane kółko na pompie wody, to po zewnątrz, przygrzane punktowo, oderwało się" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyjąć pompę :?: Powykręcałem śruby i ani drgnie, tak jakby się zapiekła. Próbowałem nawet młotkiem i tępym przecinakiem i nic.

 

W jaki sposób sprawdzić czy awaria pompy nie narobiła szkód w silniku ? U mnie zrobiło się to samo z pompą http://forum.opel24.com/topic/6167-rozrzad-sintra/page-2?do=findComment&comment=229391 mianowicie "blaszane kółko na pompie wody, to po zewnątrz, przygrzane punktowo, oderwało się" .

Widocznie ktoś na kleju lub na silikonie wkręcił, spróbował bym delikatnie czymś podważyć by nie zrobić zarysowań na bloku, pompa i tak do złomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyjąć pompę

użyj kilku cienkich noży jako kliny i wbijaj wielopunktowo po obwodzie pompy z umiarkowaną siłą(tylko nie czubkiem ostrza ale jego dłuższą krawędzią- chodzi o rozłożenie siły rozpierającej po jak największej powierzchni) ogólnie jak uda się wbić choć trochę to puści momentalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Podwadzając nie dało rady, ale wzjąłem metrowy drąg stalowy fi ok . 5 cm i walnąłem nim z całej siły, od góry, w pompę. Odpadła za pierwszym uderzeniem :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności