Skocz do zawartości

rozrząd sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FatherTom

Kacper, ale cewkę muszę rozebrać, żeby pomierzyć ? Czy w otworach do których wchodzą przewody wysokiego napięcia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tom - wiem ze późno... dobrze ze jestem cierpliwy :-)

Cewki nie rozmontujesz chyba że młotkiem i przecinakiem :-)

Dokładnie tak jak napisałeś - wyciągasz kable od wysokiego napięcia i mierzysz w otworach po nich.

Wyciągasz też wtyczkę zasilającą, zerkasz na niej na oznaczenia lub do rysunku w podanym wcześniej temacie i w gnieździe cewki mierzysz uzwojenia pierwotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Jak przykręcałem pokrywę zaworów to przyciąłem ten przewód (dokładnie w tym miejscu co na 2 zdjęciu, czerwona strzałka na samej górze). http://forum.opel24.com/topic/60215-kreci-ale-nie-odpala-blad-immo144/page-2?do=findComment&comment=482893


OK dzięki rano posprawdzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przewód od czujnika wału, rozetnij peszel i naciągnij przewody aby sprawdzić czy nie są przerwane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Nie wiem ja bym raczej obstawiał na coś związanego z tymi błędami 94 i 119. Wcześniej ich nie było i zapalała bez problemu. Ostatnio częściej nią robię niż jeżdżę :-(


W dodatku piorun gdzieś rąbnął i nie mam internetu na areo2 piszę i tak jak z moją sintrą więcej nie mam internetu niż mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

94 - czujnik halotronowy

może być związany z czujnikiem wału, co wiążę się z brakiem iskry itd

119 - masz jakiś opis od niego ?

jak czytałeś błędy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

 

 

jak czytałeś błędy ?

Zwarcie 5 i 6 pin.

 

 

119 - masz jakiś opis od niego ?

http://forum.opel24.com/topic/7513-kody-bledow-sintra-22-16v-gls/?do=findComment&comment=106260

 

może być związany z czujnikiem wału, co wiążę się z brakiem iskry itd

Wtyczka czujnika raczej sprawna mierzyłem miernikiem. Sam czujnik ??? Być może padnięty.


Znalazłem coś takiego: http://www.vectra.ovh.org/opel-vectra-kody-usterek.php?t=Opel%20Kody%20usterek

119 czujnik ciśnienia rury ssącej - zasięg/moc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515
i nie chce odpalić, tzn. odpaliła po długim kręceniu rozrusznikiem, pochodziła kilka sekund tak jakby na dwóch garach i zgasła. Ogólnie to objaw jest taki jakby coś z zapłonem było nie tak.

 

Jeśli nie sprawdziłeś ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.

To osobiście nakopie Ci do dupy.

Jeśli nie wiesz jak samodzielnie, to pisz do mnie lub dzwoń.

 

Wszystkie objawy mi pasują do braku paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Father jak masz kawę i zrobisz ładny dzióbek to może zrobię sobie wycieczkę do Kutna.

Niestety nie mam miernika ciśnienia paliwa ;/

Ale elektrykę można ogarnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Harnaś dobrze gada, najpierw odkręcić plastikowy czarny koreczek na listwie i wcisnąć kulkę czy paliwko poleci, jeśli jest ciśnienie po kręceniu rozrusznikiem to w porządku. Potem wykręcaj po kolei świece i sprawdzaj, czy iskra w ogóle jest jak chwilę zakręcisz rozrusznikiem. Objawy masz takie jak u mnie. Cuda na kiju wychodziły, przestawianie rozrządu, brak kompresji, uszkodzona cewka, a elektryk łapy wsadził i za godzinę auto było do odbioru. Nie wiem co dokładnie zrobili, ale nie trzymała jedna masa, trzeba było kostki na czujnikach przeczyścić i cośtam w komputerze silnika kopali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności