Skocz do zawartości

rozrząd sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Sam czujnik :?: Być może padnięty.

wtedy nie będzie nawet pompka paliwa pracować.

Na spokojnie sprawdzając kolejne obwody zapewne znajdzie się przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość harnas1515

Pompa pracuje bo mu odpalilo na chwilę po długim kreceniu. A pracować nie mogło jeśli ciśnienia nie ma do otwarcie wtryskow. Mogło otworzyć dwa na chwilę. Wiec chodzi ale nie daje ciśnienia. Może tylko przewód ma dziurę w baku. I nie wciskanie zaworka palcem a podpiecie zegara. Pompka nożna z manometrem pasuje idealnie. Tylko jej nie otwierać, aby paliwo na tłok nie poszło. Koszt 10-15zł. Zapiac i z nią odpalac. Widać wszystko co się dzieje na listwie.

Jak będzie pewność że jest paliwo i iskra można szukać dalej. I masy też warto sprawdzić przy okazji.

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak przykręcałem pokrywę zaworów to przyciąłem ten przewód
była przerwa na przewodzie- naprawiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Mało sprawdziłem, ponieważ akumulator rozładowany, a po wczorajszej nawałnicy dopiero niedawno prąd włączyli.

 

 

 

Father jak masz kawę i zrobisz ładny dzióbek to może zrobię sobie wycieczkę do Kutna.
Ola na razie to ja jestem codziennie w Łodzi , 3 dzień badania robię, a jeszcze w przyszłym tygodniu muszę być.

 

 

 

najpierw odkręcić plastikowy czarny koreczek na listwie i wcisnąć kulkę czy paliwko poleci,
poleciało

 

 

 

A pracować nie mogło jeśli ciśnienia nie ma do otwarcie wtryskow. Mogło otworzyć dwa na chwilę. Wiec chodzi ale nie daje ciśnienia
a może faktycznie lekko skrzywiło dwa popychacze zaworów. Jak domowym sposobem sprawdzić czy kompresja jest ?

 

 

 

była przerwa na przewodzie- naprawiłeś?
nie sprawdzałem, nie chcę rozcinać przewodu którego nie znam, zanim wykluczę inne awarie.

 

ps.1. na przewodach wysokiego napięcia przeskakują iskierki. 2. Wczoraj jak odpalałem na benzynie to strzelił 3 razy w odstępie kilkunastu sekund, wtedy gdy kręciłem rozrusznikiem. 3. Gdyby"był zalany" to muszę zawsze czyścić świece, czy np. po odstaniu jednego dnia powinno być OK i powinien zapalić?


4 Może ta brakującamasa jest gdzieś na mechanizmie wycieraczek ? (mechanizm i zbiornik spryskiwacza mam nie zamontowany)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. na przewodach wysokiego napięcia przeskakują iskierki.

No to chyba wiesz co z tymi kablami zrobić.

 

 

skrzywiło dwa popychacze zaworów. Jak domowym sposobem sprawdzić czy kompresja jest ?

Raczej nie sprawdzisz - jak masz zaprzyjaźnionego mechanika to zagadaj aby odwiedził cię po pracy z manometrem.

 

 

Może ta brakującamasa jest

masę na nadkolu zapewne przykręciłeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Wiem , że kable WN są do wymiany, stąd zapewne te wybuchy na gazie.

Przy nadkolu przykręciłem 3 przewody z masą (dwa cienkie i jeden gruby).

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie sprężania na cylindrach w sintrze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Mój szwagier dzwonił dziś do innego mechanika, niby znawcy od oplów i ten powiedział, że skoro doszło do do awari pompy to musiała najpierw być awaria w silniku i , że cały dół w głowicy do wymiany ??? Sprawdzałem metodą "na śrubokręt w gnieździe od świecy" i wszystkie tłoki chodzą. Kurna z tymi mechanikami to "co rok to prorok".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Nie wierz im.

Naladowales baterie ?

Sprawdziłeś ciśnienie paliwa ?

 

Następny krok. -

Pożycz sprzęt i kompresja... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

 

 

Naladowales baterie ?
Akumulator ładuje się.

 

 

Sprawdziłeś ciśnienie paliwa ?

Nie sprawdziłem. Nie rozumiem trochę tego myku z pompką ? Pompkę do pompowania kół z ciśnieniomierzem mam podłączyć w ten czarny zawór przy listwie wtryskowej i próbować odpalić auto ?

 

 

Pożycz sprzęt i kompresja.
Też właśnie o tym myślę, tylko u mnie wcale tak lekko nie można przekręcić wału, jak już zamontowałem pasek rozrządu. Żona nie miała siły, ja kręcę, ale opór czuć . Ponoć gdyby nie było kompresji to kręciłby się leciutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności