Skocz do zawartości

Corsa c 1.3 cdti moment obrotowy


Gość impress

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów !! :-)

 

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsa C 1.3 cdti /2004r./ W zwiazku z tym chciałbym zadać pytanie osobą które jeżdzą troszkę dłużej tym autkiem. Czy ciężko jest Wam ruszyć na światłach żwawo tym autem ? Na jedynce jest strasznei mułowaty , mocno trzeba wcisnąć gaz , kręce go do 2500 tyś obrotów a auto słabo się zbiera (mowa cały czas o pierwszym biegu) , po "wbiciu" dwójki przy obrotach około 2000 tyś idzi już ok. Też tak macie ? Może po prostu za słaby silniczek do tego auta ? Żeby jakoś żwawo śmigąć to minimu 2200 obrotów musi być na obrotomierzu.

 

Z góry dziękuje za odpoweidź. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czyli brat blizniak :prosze:

wszystko zalezy jak wyglada u Ciebie sprawa ze sprawnościa egr i przeplywomierza

 

moge powiedziec ze ten typ tak niby ma ale jak sie go trzyma powyzej 2000 to jakos ciagnie

 

turbodziura do czasu remap strasznie mi doskwierala ale teraz juz nie narzekam

zawsze mozesz podpiac pod kompa i sprawdzic czy nie ma jakis defektow

jakbys byl z okolicy to takbym zrobil ze mucha nie siada :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szczęśliwym a przede wszystkim jak długo szczęśliwym, to się okaże :hyhy:

 

Co do ruszania, zależy czym wcześniej jeździłeś, spalić gumę można, ale jedynka jest krótka a maksymalny moment obrotowy 170Nm ma dopiero przy 1800 obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szczęśliwym a przede wszystkim jak długo szczęśliwym, to się okaże :hyhy:

 

Co do ruszania, zależy czym wcześniej jeździłeś, spalić gumę można, ale jedynka jest krótka a maksymalny moment obrotowy 170Nm ma dopiero przy 1800 obrotów.

Mam nadzieję ,że szczęsliwy :-)

Nio strasznie krótka jest..... jak wogóle go kręcić na poszczególnych biegach ? Jakoś leci przy zmianie biegów przy około 2500 tyś. Zrobiłem już nią z 3 tyś. km i zastanawia mnie kwestia tej jedynki i szybkiego rusznia. Czyli ten typ 70 km bez remap (chepowania) tak ma ? Na innych biegach idzie okej. Turbina przy ilu powinna się dawać odczucie przyszpieszenia ? Pedał gazu od góry nie łapie. Tzn. nie łapie odrazu też tak macie? Czy on ma regulację żeby łapał wyżej ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedal jest na potencjometrze wiec regolacji nie ma

czuc bylo chyba powyzej 2200 hmm :jupi: nie pamietam bo mi ciagnie od dolu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment tak jak pisali poprzednicy, pedał gazu od samego dotknięcia nie łapał u mnie nigdy...

 

Sprawdź jak tam przepływka i egr się ma bo auto ma ruszać od dołu nie łapać muła...

 

Ile ta twoja corsa ma realnie nalatane bo jak 04 rok to będzie spokojnie 200kkm..

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja CC (ten sam rocznik i silnik) swojego czasu też miała taką zamułę po zalaniu wg mnie średniej jakości paliwa.

Później zalałem na "porządnej" stacji i problem minął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja CC (ten sam rocznik i silnik) swojego czasu też miała taką zamułę po zalaniu wg mnie średniej jakości paliwa.

Później zalałem na "porządnej" stacji i problem minął.

Paliwo leje na Orlenie (nie ecodisel :P) wiec raczej dobrej klasy..... przebieg prawie 150 tyś. raczej wiarygodny.....

 

Czytając troche na ten temat w necie oraz potwierdzajace wypowiedzi powyzej stanowia.ze ten typ tak ma.... z jedynki szalu nie ma a zeby posmigac jakos to powyzej 2 tyś. trzeba krecic.....dziekuje za odp.....

pozdrawiam

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

przegladam forum ale nie moge znalezc watku na jakich obrotach "smigac" , z jaka predkoscia na poszczegolnych biegach..... lepiej wyzsze obroty i nizszy bieg ? Czy wysoki bieg i niskie obroty nie niszcza dwumasy ?pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności