Skocz do zawartości

skrzynia biegów odpowietrznik skrzyni jak go wymienić


Gość pawelirl22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelirl22

Witam.

posiadam opla corse c silnik 1.2 2001r.

Mój problem polega na tym, że kupiłem auto (jestem w irlandii) za grosze gość stwierdził ze padnięte sprzęgło, ale okazało się, że jest tylko najprawdopodobniej zapowietrzone bardzo (luźny pedał wpada w podłoge) więć wzieliśmy sie z kumplem za odpowietrzanie i w trakcie wynikło, że sie nie da ponieważ odpowietrznik jest luźny kręci się i kiwa na boki tzn chcący odkręcić odpowietrznik ciągnąc kluczem za śrubę kiwa się cały trujnik i spowrotem zaciąga powietrze. skrzynia jest zalana płynem w tej okolicy i w okolicy odpowietrznika od oleju(czy czegoś takiego widać na zdjęciu) w zbiorniczku było poniżej min. no i świeci kontrolka hamulców czyli to jest raczej powód wycieku i zapowietrzenia.

Tutaj moje pytanie czy wymiana samego tego trójnika z odpowietrznikiem pomoże czy może to być jeszcze inna awaria i jak go wymontować :?::?: szukałem w necie i nic:/. bardzo proszę o pomoc załączam fotki.

Pozdrawiam

post-39849-0-80540000-1370922928_thumb.jpg

post-39849-0-70443900-1370922937_thumb.jpg

Edytowane przez pawelirl22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelirl22

tego sie najbardziej obawiałem bo miałem nadzieje, że zrobie to sam:( a teraz bede musiał cholować do jakiegoś mechaniora bo ja nie mam na to warunków:/ bo to jeswt połączone z wysprzęglnikiem tak? i trzeba odkręcić od środka? A czy jest możliwe, że sama wymiana odpowietrznika pomoże czy mógł walnąć też wysprzęgnik? dzięki za odpowiedzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skrzynie.com.pl/skrzynia-biegow-opel-corsa-c-1-0-benzyna.html

Tu fajnie widać przewód łączący odpowietrznik z wysprzęglikiem, on zapewne jest uszkodzony.

A czy wysprzęglik też jest uszkodzony trudno określić. Lepiej dorzucić z trzy stówki i przy jednej rozbiórce wymienić razem ze sprzęgłem.

 

ps

gdzie mieszkasz w irl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelirl22

Ok dzięki kacper liczyłem na jakieś minimalne naprawy i koszty ile itak nie jest tak źle:) (narazie:p) zaholuje do mechanika polaka i zobaczymy co powie:D Ja mieszkam w Killarney.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko. :-)

 

Zakup był okazyjny i doliczając koszty naprawy nie powinno wyjść najgorzej. I na małe z pianką chyba zostanie :beer:

 

nie wiem czy znasz te strony - może przyda się kiedyś

http://www.micksgarage.com/

http://www.mister-auto.ie/en/

na pierwszej zamawiałem kiedyś sprzęgło do mojego auta i cena była całkiem przyzwoita.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelirl22

No czy zostanie to się okaże jak na NCT pojadę :P no daleko nawet. Dzięki wielkie za stronki nie znałem ich a wydają się być konkretne. Dzięki za pomoc:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość pawelirl22

Witam wracam do tematu ponieważ jednak sam postanowiłem się za to wziąć byłem w Polsce kupiłem wysprzęglik, wyciągłem skrzynie wymieniłem go i po skręceniu wszystkiego przystąpiłem do odpowietrzania i tu du**... pompowane było prawie 3 godz i bez skutku pedał dalej nie ma oporu:/ a dziwne wydaje mi się to, nie ubywało płynu(no może ze 2mm a mogło mi się też wydawać) ale po pompowaniu pedałem sprzęgła i odkręceniu odpowietrznika słychać było wyraźne "psss" za każym razem z dodatkiem wystrzeliwanego płynu. Więc jeśli powietrze uchodzi to czemu pedał nie twardnieje??? jaka może być przyczyna? może ja coś źle robie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Corsie ale niedawno z znajomym też odpowietrzaliśmy sprzęgło (nie w Oplu) i kazałem zwracać mu uwagę na poziom płynu.

Ten nie zauważył że zbiorniczek jest dzielony i płyn był cały czas - ale w sekcji dla hamulców :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelirl22

ja patrzyłem i zbiornik jest cały pełny wszędzie dookoła:/ ale czy możliwe jest żeby tyle czasu pompować i nic??? moim zdaniem to powinien choć trochę pedał stwardnieć prze tyle czasu pompowania. gdzie szukać? co robić? prosze o pomoc bo już pasowało by w końcu zrobić to autko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności