Skocz do zawartości

maglownica


Gość Maniek23131

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek23131

maglownica zmieniona
wszystko poszło pięknie i bez problemu oprócz tej jednej śruby
przewierciłem na wylot i jest elegancko
dzięki wszystkim za pomoc
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam kolegów.

Widzę, że przekładnia kierownicza to utrapienie wielu z nas.

Moja tłukła się na dziurach niemiłosiernie, więc postanowiłem się zająć tym tematem.

Zakup nowej odpadł cenowo. Nawet regeneracja była bardzo droga. Przekładnia kupiona na Allegro również miała z

luzy promieniowe po prawej stronie.

Mając jednak przekładnię wymontowaną z auta mogłem przeprowadzić sekcję zwłok. Oto co odkryłem i zrobiłem:

 

1. Przekładnia nie może nie trzaskać gdyż po prawej stronie założona jest plastikowa tuleja prowadząca listwę wykonana tak żeby sama mogła się dopasować. Listwa jest podpierana przez tuleję w 3 miejscach na obwodzie co ok. 120st. Podobnie jest na styku tuleja obudowa przekładni.

2. Stosunkowo łatwo można wydobyć tulejkę z przekładni. Jest ona zabezpieczona metalowym pierścieniem, który trzyma się w obudowie na skutek jej zagniecenia w jednym punkcie. Po wybiciu zabezpieczenia cofnąłem listwę w pozycję odpowiadającą maksymalnemu skręceniu w prawo. Listwa wówczas odsłania tukeję do połowy jej długości. "Zadziobałem" śrubokręt do tulei i wypchnąlem ją z obudowy przesuwając listwę.

3. Utoczyłem nową tuleję na wymiar z wałka plastikowego o barwie grafitu. Nie wiem co to za materiał. Miałem go w "przydasiach" od 30 lat. Jest twardy i śliski.

4. Włożyłem tuleję na listwę, wbiłem delikatnie do obudowy i zamocowałem zabezpieczenie. Listwa przesuwa się co prawda z nieco większym oporem, ale luzów brak.

5. Całość zamontowałem w aucie. Nieco większe opory w listwie nie są zauważalne na kole kierownicy.

 

Po tej operacji zawieszenie nie stuka. Nowa tuleja jeździ już tydzień i nic się z nią złego nie stało.

 

P. S. Nie zrobiłem zdjęcia nowej tulei lecz zamieszczam zdjęcie materiału po wytoczeniu i odcięciu tulei.

post-175-0-14070900-1374493359_thumb.jpg

post-175-0-87371800-1374493371_thumb.jpg

post-175-0-76672200-1374493387_thumb.jpg

post-175-0-27763100-1374493402_thumb.jpg

post-175-0-42011300-1374493414_thumb.jpg

post-175-0-60010500-1374493427_thumb.jpg

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności