Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytac czy ktoś wie jakie są rozmiary znaczy długości przewodów hamulcowych twardych i miękich do Astry f 1,4 16v 90km sedan. Bo nie mogę nigdzie znaleźć a potrzebował bym jak najszybciej. Nie mam możliwości sprawdzenia a wejścia pod auto więc pytam może ktoś zna długości. I jakie gwinty są?? Proszą o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwinty standardowo 10x1.

gumowe zamawiasz w sklepie według modelu i tego który to przewód

tu dla przykładu

http://www.findpart.org/part/ate-24511701953

http://www.findpart.org/part/bar-bah0002

Z metalowymi to poszukaj warsztatu gdzie dorabiają na wzór starych.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj dobierzesz sobie długości metalowych (miedziane) :

1) http://www.pwpnet.pl/index.php?l=pl&s=prod&co=spz&marka=Opel&model=Astra%20F&rok=92%3E97

wyszczególnione rozmiary

2) http://www.adprodukt.pl/katalogi/ad_przewody_hamulcowe__miedzian/

(w numerze jest rozmiar i rodzaj gwintu końcówek - jest legenda)

Elastyczne - mają różną numerację w zależności od producenta

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do tego to teraz nie jestem pewien czy jest w mojej Astrze regulator siły hamowania? Wie ktoś może? Astra f sedan "98 1,4 16v 90 km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że jest - zajrzyj do "sam naprawiam".. Tam jest dokładny opis .. I więcej potrzebnych Ci porad oczywiście.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez OpelAstrakrk
      Witam serdecznie ,może akurat ktoś jest na etapie sprzedaży ,poszukuję miski olejowej :
      OPEL ASTRA 2G
      55354721
      2006
      1.6
      16V
      ECO TEC
    • Przez Daszek
      Cześć,

Ze szczęścia chciałbym się z wami podzielić radosną nowiną. Mój Opel już nie bierze oleju

Astra H 1.6 Z16XEP 2006 rok

Po kolei co się działo z moim autem, według przebiegu:

193000km 
      Kupiłem tego Opla.

197000km

Jechałem po trasie S7, prędkość 120-130 km/h. Pierwsze zaświecenie kontrolki oleju (tej żółtej), obliczone zużycie oleju wyniosło około 1,5l/1000km na trasach do 100km/h i nawet do 2,5l/1000km na trasach szybkiego ruchu.
      Kontrolka zaświeca się, gdy na bagnecie zostaje tylko jedna kreska z czterech.
      Pojawił się niebieski dym. Po wymianie oleju i płukance auto dymiło tak, że prawie się załamałem.

198000km
      Pierwsza próba naprawy  - wymiana pierścieni tłokowych (Kolbenschmidt) i uszczelniaczy zaworowych, plus wszystkie uszczelki Elringa.

199000km
      Silnik dalej bierze olej, mniej więcej tyle samo, ale przestał dymić (wcześniej miałem zblokowane pierścienie)
      Mechanik nie wie o co chodzi, świece są zaolejone, on rozkłada ręce bo tu jego wiedza się kończy.

200000km
      Wyskoczył check engine, sprawdziłem jaki to błąd.
      Okazało się, że wypada zapłon, świece są brudne w nagarze i zaolejone. 
      Pojechałem więc do innego mechanika. 
      Drugi mechanik wątpił czy tamten zrobił w ogóle remont, po dłuższym sprawdzeniu uznał, że walnięta jest membrana w pokrywie zaworów. Wymienił więc pokrywę.
      Mechanik niestety nie skonsultował tego ze mną i wziął zamiennik.
      Membrana w starej pokrywie (oryginalnej) miała dziurę.

201000km
      Pojawia się objaw pisku w komorze silnika. Jeździłem tak przez około 1500km z tym piskiem. W silniku panuje duże podciśnienie.
      Uznałem, że to ta nowa pokrywa tak piszczy - dowód na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=QfTDWcu-_rc
      Gdy na dworze jest cieplej wariują obroty (400-800rpm) na biegu "N" i na sprzęgle, kilka razy auto zgasło po wciśnięciu sprzęgła.

202000km 
      Kupiłem sam oryginalną pokrywę GM i poprosiłem mechanika o wymianę za darmo i zwrócenie tamtej wadliwej do sklepu. Obecnie trwa proces reklamacji.

Piski ustały, silnik pracuje równiutko. Olej wymieniony, bo podobno gdy ta membrana jest zniszczona to psuje właściwości oleju.
      Silnik już nie bierze oleju, przejechałem 850km i z bagnetu nie ubyło ani milimetra.

Moja teoria jest taka:
      Auto przed tym jak je kupiłem prawdopodobnie jeździło długo z uszkodzoną membraną.
      Przez tą membranę przedostawała się mgiełka olejowa do komory spalania, tworzyło się dużo nagaru.
      Nagar prawdopodobnie zablokował pierścienie olejowe - dlatego dymił przed ich wymianą, a po remoncie już nie.
      Prawdopodobnie jakbym jeździł z wadliwą membraną dalej to nowe pierścienie też bym szybko zużył.

Po wymianie pierścieni oraz pokrywy z membraną - problem ustał.

Pozdrawiam 

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.