Skocz do zawartości

Usuwanie elektroniczne EGR czy zaślepienie Z13DT / Z13DTJ / Z13DTH


Gość Krzysiek1aa

Rekomendowane odpowiedzi

jestem po czyszczeniu kolektora ssacego i egr-u.

nie powiem spodziewalem tego,ale to co bylo w srodku to przeszlo moje wyobrazenie.

w sumie jestem remapie takwiec smolic mial prawo,ale po demontazu doszedlem do wniosku ze egr sie zacina , malo trgo po zamknieciu przepuszcza-bo jak sie zamknie jak nagaru pelno na grzybkach i trzpieniu.

gorsza sytuacja byla z kolektorem ,mozna to ujac tak :eek: 60-65% przeswitu na kazdy zawor w kolektorze,niby silnik doladowany to ja jest cisnienie to powietrze zawsze do cylindra dotrze ( :maruda: ze spalinami) tylko silnik nie zawsze jest obciazony na 100% kiedy laduje ok 1.2 bara

Wyczyscilem wszystko tip top srodek do mycia silnikow i duzo szmaty dalo rade

egr trzyma jak nowy i swieci jak nowy

 

no i tu niespodzianka zrobilem zaslepke :wow::jupi: przed egr-em z otworem o srednicy 9 mm z kajneru (inox)
przed egrpem dlatgo ze kierujac sie mysla ze jak mniej dojdzie do egru spalin to i mniej przez niego przejdzie,no i kolektor bedzie mniej na tym kulal.dlatego uwazam ze zaslepianie przed chlodnica spalin powoduje ze w okolicy grzybka gromadzi sie sadza i nagar i egr przez to zacznie sie przycinac ,ponadto te okragle z 3 dziurami zaslepki z allegro sa g warte,dlatego zrobilem inaczej a jak sie to sprawdzi zobaczymy .

 

poskladane i za....(suwa) teraz jak oszalaly

 

no i przeztal kopcic :brawo:

 

a jakby ktos pytal czy pokazuje bledy to odpowiem

bledow nie ma

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować, w tym silniku cokolwiek zrobic to masakra wszedzie ciasno i nie ma jak się wcisnac. No i te kochane delikatne śruby torxy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy jak się troszkę porozbiera, to ogólnie dostęp do śrub kolektora jest dość dobry, najlepiej chyba wykręcać z kanału...

 

Co do śrub to niestety torx nie jest zbyt dobry i lepiej zawsze dać nowe...

 

Co do kolektora to niestety ten silnik pakuje takie ilości syfu do niego że to tragedia, niedawno u kumpla wyciągneliśmy kolektor i też calutki zatkany na maxa, w mojej corsie zresza też było pdoobnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów ponownie po długiej przerwie.

 

Chciałem poruszyć temat zaślepki częściowej EGRa w Oplu Corsie C 1.3 CDTI 2004 r. 70 KM a wyłączanie EGRa z ECU

 

Wiem że było mnustwo tematów o wyłanczaniu EGRa w sterowniku ECU i o zaślepianiu częściowym i całkowitym EGRa lecz pytanie brzmi co lepiej się opłaca i co mniej zaszkodzi silnikowi ( naszym corsinkom :-) ) ??

Wiem że na chłopski rozum najlepiej wyłączyć w cholere i mieć spokój na zawsze z EGRem ale u mnie w mieścinie chyba nikt tego nie umie :P tzn jeden młody mechanik kompem zgrywał mi coś pół h z auta na lapka i na drugi dzień stwierdził że jest problem i musi cały sterownik wyjąć z auta i wtedy jakimś programem mógłby go zgrać i zmienić ta mape aby EGR się zamknoł na amen :-) ale za taki manewr mi zaproponował 350 zł za zmiane mapki plus 200 zł za wyjęcie ECU i ponowny jego montaż ( śmich na sali ) i zrezygnowałem z jego usługi zreszta widać ze to amator skoro nie wiedział odrazu jak sie za to zabrać :-)

 

Więc wróciłem do punktu wyjścia z tym że rok temu kupiłem zaślepke częściową do EGRa ( dodam też że rok temu wymieniłem EGRa na nowy gdyż czyszczenie starego i kolektora pomoglo może na miesiąc dwa i znów dławiło przy dodawaniu gazu i puszczał dymek czarny a po zamontowaniu nowego może na 5 miesięcy miałem spokój )

Głownie jeżdze po mieście i może dlatego częste mam problemy z EGRem z tym że na nowym nie mam jeszcze błedów ale traci moc przy dawaniu gazu identycznie jak rok temu tylko rzadziej sie to dzieje.

Mam taką zaślepke:
http://allegro.pl/31-zaslepka-egr-1-3-jtd-multjet-fiat-1-3-cdti-opel-i3307264909.html

 

powiedzcie tylko co mi da taka zaślepka jak ją się montuje za EGRem między wlotem do kolektora a EGRem?? przecież i tak całe te spaliny będą do EGRa lecieć co w rezultacie zapcha grzyba i znów się bedzię zacinał.. dlaczego nie ma zaślepek przed EGRem?? wtedy wydaje mi się że miało by to sens gdyż ograniczony byłby wlot spalin do samego EGRa oraz kolektora co o tym sądzicie??

 

Konieczne jest czyszczenie kolektora przed zaślepianiem częściowym??
Czy zaślepianie przed EGRem działało by tak samo jak za EGRem bez żadnych problemów?? ktos już pisał w jakims poście że zaślepil własnie PRZED EGRem i to dużo lepsze rozwiązanie niż te zaślepki z allegro.

PS: Z góry przepraszam za wyczerpującego posta :P

 

 

Słownik do ręki to po pierwsze. Po drugie scaliłem - nie powielaj tematów.

bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem

Dorobilem z kajneru i mam spokuj

Polecam ten zabieg

 

Pewnie za nieedlugo na allegro bedzie jak odgapia a to moj patent

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Biorąc pod uwagę ileusterek wsilniku powodują spaliny z EGR japrzy zakupie następnego auta inwestuję 350zl na wyłączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze ktoś dopioł mój post do juz istniejacego postu o tym samym temacie :D przepraszam nie wiedziałem że już taki był pisany

 

 

Ja pisalem
Dorobilem z kajneru i mam spokuj
Polecam ten zabieg

Pewnie za nieedlugo na allegro bedzie jak odgapia a to moj patent

 

tak własnie mówiłem o twojej wypowiedzi czyli mówisz że dałeś zaślepke przed wlotem do EGRa i jest wszystko wporządku? ten wlot jest jakby w kształcie jajka dobrze mówie?

 

 

 

 

Biorąc pod uwagę ileusterek wsilniku powodują spaliny z EGR japrzy zakupie następnego auta inwestuję 350zl na wyłączenie.

 

kurde właśnie tez bym wolał wyłączyć ten EGR i mieć święty spokój na zawsze. A pytanie czy po wyłączeniu EGRa trzeba go potem jeszcze zaślepić całkowicie czy nie trzeba tego robić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sciagniesz egr to juz masz wzor uszczelki lub odrysowac od starej uszczelki i otwor zrobic 8 mm

 

puki co widze same pozytywy po tym zabiegu

nic sie nie dzieje

moze za jakis czas zdejme dolot w celu weryfikacji stanu wnetrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeden otwór zrobić tylko 8 mm? pisałeś wyżej że ty zrobiłeś 9 mm :P

 

no ciekaw jestem na ile ten zabieg wystarczy czyli po jakim czasie znów trzeba czyścić egr i dolot gdy się ma zaślepkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności