Skocz do zawartości

Usuwanie elektroniczne EGR czy zaślepienie Z13DT / Z13DTJ / Z13DTH


Gość Krzysiek1aa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po zabiegu programowego usunięcia EGR.

Błędu brak, założoną pełna zaślepka.

Komputer pokazuje większe spalanie przy nienagrzanym silniku na biegu jałowym.

Było 0,5l/1h, teraz jest 0,6-0,7l/1h.

Powodem jest wypłaszczenie histerez EGR w mapie.

Na razie zrobiłem 500km, zobaczymy co będzie się działo po 5000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość barca100

Poleci ktoś jakąś firmę, która wyłączy EGR programowo poza jura tuning z Częstochowy? Jestem z Olsztyna.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Odgrzeję kotleta 

Pytanie do @GrzECHO i @mati11294 

Zaprowadziłem auto do elektryka, ściągnął mapę z auta, coś zmienił i wgrał. Wtyczka ściągnięta , błędu brak. Zastanawia mnie tylko kwestia tego , że po podłączeniu pod kompa, mimo że egr wyłączony i wtyczka odpięta nadal pokazuje podczas jazdy wartości otwarcia i zamknięcia egra. Też tak macie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze tu % wartosc otwarcia jest obliczana na podstawie przeplywu powietrza pewnie  zrobil tak zeby oszukac ecu jakas mapką zeby nie pokazał bledu jak jest odpiety. Taka emulacja niby dziala a i tak jest odłączony. Masz zalecenie jezdzic z odpietym czy mozesz podłączyc egr i wtedy dziala normalnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, bo na początku był podpięty, przejechałem się, błędu już nie wywalalo ale jednak kazał go odpiac bo w tych 1.3 niby trzeba.
Najprościej chyba będzie podpiąć wtyczkę i zdobić test egr czy będzie elektromagnes działał, lub go odkręcić i odpalić silnik.
Mówił wyraźnie że egr jest usunięty z mapy samochodu, tak przynajmniej mówił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kręci.

Jeżeli by był usunięty z mapy to nie pokazywałby wartości zmieniającej się.(przynajmniej tak myślę)

Była by wartość stała.

Może tylko tak wytłumaczył aby się nie wdawać w szczegóły.

Dla klienta ważne aby działało jak było zamierzone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kręci. Jeżeli by był usunięty z mapy to nie pokazywałby wartości zmieniającej się.(przynajmniej tak myślę)

Była by wartość stała.

Może tylko tak wytłumaczył aby się nie wdawać w szczegóły.

Dla klienta ważne aby działało jak było zamierzone.

 

 

Nie twierdzę że tak nie jest ale czy znasz się na tym lub robisz to? Bo samo myślenie to mało dla mnie warte, inny może myśleć inaczej i do niczego to nie prowadzi jak się nie zna.Ja myślę że coś jest zrobione z mapa bo oryginalnie gdy sie odłączy wtyczkę to wtedy wartość jest stała a u mnie nadal się zmieniają wartości czy to podłączone czy odłączone. Gdyby usunął tylko dtc to wtyczka by była odpieta i nie było by zmiennych wartości.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności