Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, chciałem wymienić szczęki hamulcowe z tyłu i przy tej operacji z ciekawości odchyliłem lekko gumę osłaniającą tłoczek cylinderka i poleciał płyn hamulcowy. Po włożeniu gumy na miejsce przestało lecieć i ogólnie cylinderek suchy był ale nie jestem pewien czy te cylinderki nie są do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry link tyle ze kolega pyta o cylinderek a nie zacisk a to troche rózne sprawy.Zaciski mozna uszczelniac ale w przypadku cylinderka nie.Ja miałem podobny przypadek tez po odchyleniu poleciało troszeczke plynu ale po miesiacu sprawdziłem tez było sucho i nie wymianiałem.Po okolo 2 latach cylinderek wymieniłem bo ciekł

Edytowane przez mk5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem , też mam taki przypadek że cylinderek jest suchy, ale czy w ten sposób się nie zapowietrzają hamulce ? Jakoś nie sądzę żeby ta nędzna guma była specjalnie szczelna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta guma to tylko uszczelnienie tłoczka cylinderka od brudu i kurzu,.Budowa cylinderka jest podobna do zacisków mietekforce podał linka i ogólnikowo cylinderek ma podobna budowe tyle ze sie go nie regeneruje.Przez ta gume napewno sie nie zapowietrzy,cała "siłe" uszczelnienia stanowi tłoczek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc już rozumiem, czyli wymiana cylinderków nie jest w tej chwili konieczna, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi