Skocz do zawartości

Check engine po włączeniu klimy


Gość vFedrigo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vFedrigo

Witam,

 

pare dni temu byłem na nabiciu klimy, odgrzybianiu itp. Przedtem klima przez rok, a może nawet i dłużej nie była uruchamiana ani serwisowana. Czynnika było mało.

 

Podczas ozonowania na zapalonym silniku włączył się check engine. Praktycznie w tym samym momencie gościu, który to robił stwierdził, że ciśnienie w układzie jest za wysokie. Wyłączyłem silnik, włączylem znów, check engine zniknął przy włączonej klimie. Gościu sprawdził jeszcze raz ciśnienie i stwierdził, że "jest lepiej".

 

Dziś odpaliłem klime znowu i mam następujące objawy:

- praktycznie od razu po odpaleniu klimy zauważam, że silnik inaczej chodzi, szarpie na niższych biegach, nie da sie płynnie ruszyć. Wydaje też nienaturalny dla siebie dźwięk (tryb awaryjny?),

- spalanie z postojowego 0.9l/h, które mam zwykle wzrasta do 1,3l/h,

- po chwili zapala się check engine, gaśnie dopiero jak się wyłaczy klimę i odpali auto od nowa

- wszelkie w/w objawy zupełnie ustają wraz z wył. klimy.

 

Co to może być? Oczywiście kod błędu CE sprawdzę, ale musze jechać do warsztatu, ale nie mam kiedy teraz :-(

 

Aha, dodam, że klima chodzi prawidłowo sama w sobie, chłodzi dobrze odpala sie od razu, wentylator też chyba loto.

Edytowane przez vFedrigo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Oczywiście kod błędu CE sprawdzę, ale musze jechać do warsztatu, ale nie mam kiedy teraz

Nie musisz jechać

http://forum.opel24.com/topic/17404-zafira-b-zczytywanie-kodow-w-domu-;/

a tu lista http://forum.opel24.com/topic/14784-astra-h-17cdti-2004r-kody-bledow-ecn/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vFedrigo

No wlasnie nie dzialalo to, ale dzis w koncu za miliardowym razem sie pokazalo... ECN... 00000... .

 

Ogolnie czy on powinien pamietac bledy poprzednie? No bo teraz sie CE nie pali. Wlacza sie tylko jak jest silnik wlaczony i klima, a jak mam to sprawdzic skoro trzeba na zgaszonym silniku sprawdzac te bledy :) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje też nienaturalny dla siebie dźwięk (tryb awaryjny?),

tryb awaryjny nie wydaje dźwięków

jeśli już coś miałbym sugerować to kompresor...

 

 

spalanie z postojowego 0.9l/h, które mam zwykle wzrasta do 1,3l/h,

normalne - kompresor działa, obciąża układ więc silnik kompensuje to większym spalaniem i czasem podwyżsoznymi lekko obrotami

 

 

Czynnika było mało.

było mało bo...???

 

 

Praktycznie w tym samym momencie gościu, który to robił stwierdził, że ciśnienie w układzie jest za wysokie.

może któryś z zaworów w ukł. klimy się zaciął, zepsuł...

 

 

 

No wlasnie nie dzialalo to, ale dzis w koncu za miliardowym razem sie pokazalo... ECN... 00000... .

wydaje mi sie iż ta metoda zczytuje błędy tylko z ECU silnika a nie układu klimatyzacji...

niestety tylko na zgaszonym aucie w ten sposób można sczytać, a więc tylko wtedy gdy check engine świeci jeszcze przed zapaleniem silnika

trzeba by, dla pewności, jechac na kompa i podczas pracy klimy popatrzeć jak rośnie ciśnienie, sprawdzić czy wentylatory chodza na wszystkich biegach oraz jaki błąd wtedy wyskakuje (na zapalonym silniku)

i ew. dodac więcej oleju do czynnika chłodzącego...

 

to IMHO...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vFedrigo

 

 

tryb awaryjny nie wydaje dźwięków jeśli już coś miałbym sugerować to kompresor...

 

tzn. mialem na mysli, ze silnik inaczej pracuje i dziwny wydaje dzwiek (nienaturalny) przy kreceniu. I pytanie moje czy tryb awaryjny moze takie cos powodowac (cos tam w ksiazce jest napisane, ze moze inaczej pracowac)

 

 

 

 

normalne - kompresor działa, obciąża układ więc silnik kompensuje to większym spalaniem i czasem podwyżsoznymi lekko obrotami

 

OK, ale az tak? Wydaje mi sie, ze mialo to zwiazek tez z w/w oraz z tym, ze tak "zrywnie" reaguje na gaz i odpuszczanie sprzegla

 

 

 

było mało bo...

 

Bo bardzo dawno nie byl uzupelniany. Podczas napelniania padla liczba 100 (litrow :D ?), a nabil chyba do 500.

 

 

 

wydaje mi sie iż ta metoda zczytuje błędy tylko z ECU silnika a nie układu klimatyzacji... niestety tylko na zgaszonym aucie w ten sposób można sczytać, a więc tylko wtedy gdy check engine świeci jeszcze przed zapaleniem silnika trzeba by, dla pewności, jechac na kompa i podczas pracy klimy popatrzeć jak rośnie ciśnienie, sprawdzić czy wentylatory chodza na wszystkich biegach oraz jaki błąd wtedy wyskakuje (na zapalonym silniku) i ew. dodac więcej oleju do czynnika chłodzącego...

 

Dodam jeszcze, ze przy kupnie rok temu, na przegladzie w Oplu padlo haslo, ze czynnik jest troche rozwarstwiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

OK, ale az tak? Wydaje mi sie, ze mialo to zwiazek tez z w/w oraz z tym, ze tak "zrywnie" reaguje na gaz i odpuszczanie sprzegla

oj tak - im mniejsza moc tym bardziej odczuwalny efekt. Nawet ja w upalne dni czuje jak klima pracuje

 

 

Dodam jeszcze, ze przy kupnie rok temu, na przegladzie w Oplu padlo haslo, ze czynnik jest troche rozwarstwiony.

tego nie rozumiem

 

 

Bo bardzo dawno nie był uzupełniany. Podczas napełniania padla liczba 100 (litrow :-D ?), a nabil chyba do 500.

100gram może... ważne jest że układ był szczelny i nie było w nim wilgoci bo to może powodować korozję wewnątrz układu a potem zatarcie się kompresora, co słychać jako głośniejsza praca i rzężenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vFedrigo

Dobra, mały update. Jeszcze raz zrobilem to kombo z zczytywaniem kodu z licznika.

 

Pojawia sie na chwilke: ECN 148306. Po chwilce pojawia sie ECN 00000. Co to ma znaczyc? Nie widze takiego kodu bledu, a dlaczego zmienia sie na 00000? Na jakiejs niemieckiej stronie znalazlem, ze to bezpiecznik.

 

I wlasciwie skad wynika ta zmiana pracy silnika? Na chłopski rozum mozna by spytac co ma piernik do wiatraka. Odpalam klime i silnik inaczej chodzi? To normalne? Kontrolka zapala sie dopiero po jakims czasie. Bez klimy silnik chodzi idealnie, zadnych problemow nie mialem, nigdy mi sie CE nie pojawil. Jedynie InSP mi podczas startu mignie, ale to chyba nie ma znacznienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insp to że zbliża sie przegląd, albo już powinien być. jak skasować - znajdziesz na forum

 

być może ten błąd nie jest ważny i w momencie załączania stacyjki się wykasowywuje z pamięci... (tak to tłumaczę)

 

 

ECN 148306.

to P1483

tu masz odpowiedź

http://forum.opel24.com/topic/31133-kod-bledu-silnika-1483/

http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817:1736826434&ie=UTF-8&q=1483&sa=Szukaj&ref=forum.opel24.com/index.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsearch%26do%3DviewNewContent%26search_app%3Dforums#gsc.tab=0&gsc.q=1483&gsc.page=1

 

wychodzi że pewnie tak jak podejrzewałem...

 

 

sprawdzić czy wentylatory chodza na wszystkich biegach
...

 

 

 

Dobra, mały update

edytujemy posty a nie piszemy jeden pod drugim...

 

ECN 00000.

a i jeszcze to - oznacza brak błędów, czasem zwyczajnie nic się nie pojawia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vFedrigo

 

 

wychodzi że pewnie tak jak podejrzewałem... kicaj, dnia 16 Lip 2013 - 10:07, napisał: sprawdzić czy wentylatory chodza na wszystkich biegach ...

 

Ale mowimy o wentylatorze klimy czy silnika, bo juz sie zgubilem? I jak sprawdzic jego dzialanie na biegach (mowimy o biegach skrzyni bieg. :))? Wybacz moja ignorancje

 

Aha, czy moze to wszystko miec cos wspolnego z faktem, iz jakis czas temu mialem zapchany filtr powietrza i do wymiany mialem rezystor dmuchawy (nie klimy). Tj. objawialo sie to tak, ze po zgaszeniu silnika ogrzewanie nadal chodzilo i rozl. aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności