Skocz do zawartości

Coś Huczy niewiem Co :( Pomocy


Gość Lukasz18203

Rekomendowane odpowiedzi

z taim opisem to ciezko wyrokowac

moze opony

moze przegub wewnetrzny

moze skrzynia

ciezko tak strzelac

jedz do kogos kumatego

bo tak to pol auta wymienisz zanim trafisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dźwignę temat.

Mnie też huczy z przodu podczas skrętów, zaczęło się nagle beż zadnych przyczyn jak dziura, przeładowanie czy jakie tam mogące nadwyrężyć zawieszenie, układ kierowniczy.

Jeżeli skręcam wolno (np. parkowanie) jest to jednostajny dość mocny odgłos huczenia podobnego jak hamuje się rowerem (guma z zacisku trze po rawce), jeżeli jadę z normalną (rzecz względna ale wiadomo o co chodzi) prędkością huczenie jest podobne ale z takim pulsowaniem tj przerywane, czyli niewątpliwie jest ono związane z toczeniem się kół a nie samym skręcaniem gdyż podczas postoju jest cisza.

Co ciekawe huczenie potrafi się pojawić po kilku kilometrach jazdy (na samym początku tego mankamentu było nawet podczas jazdy na wprost), po czym się uspokoić i jest cisza przy ww manewrach i znowu wraca.

Podczas parkowania (mała prędkość) częściej huczy podczas skręcania w lewo, w trasie bez różnicy w którą stronę.

Mam wrażenie (inni też) że dźwięk dochodzi z prawej przedniej strony pojazdu ale wiadomo jak dźwięk potrafi się nieść w szoferce tym bardziej że grodź z przodu nie jest izolowana żadną matą wygłuszającą odgłosy od komory silnika.

Zauważyłem również że podczas deszczu rzadziej huczy.

 

Były szarpaki wszystko ok, dwa zakłady mechaniczne nic nie widać, wszystko ok, wymieniono tylko tuleje przy wahaczach bo były nadwyrężone.

Jak wymieniono tuleje były 3 dni ciszy.

Wcześniej wymienione zostały tarcze, klocki, odalej po ok 1 tyś. km. wymiana tłoczków i po następnych kilkuset kilometrach to huczenie.

Niby nie ma jak tego powiązać.

Kiedyś jak miałem walnięte łożysko (ale z tyłu) to miałem buczenie takie jak opony Ikarusa podczas jazdy ze wzniesienia na luzie albo nadlatujący bomombowiec tak więc nie obstawiam tego wariantu.

 

Normalnie kwiatki...

Edytowane przez olomonolo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

łożysko - najprawdopodobniej cena nie taka wysoka a warto sprawdzić. Wymienić można w domu , sprawdzić też , na zakrętach może chrobotać.,oczywiście jeżeli nic nie daje innych znaków ( otarcia itd ) to obstawiam łożysko- jak by się okazało to właśnie ,że to to ,,,, to nie kupuj byle czego np. optima bo pojeździsz rok i będzie do wymiany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie huczenie przy skręcaniu było spowodowane ... klockiem. Smar miedzy klocka i tłoczek załatwił sprawę ale fachowców się temu wcześniej naprzyglądało że ho ho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje smar między klockiem a tłokiem?Nic.Poprawiło się przez wyjęcie klocków które wykonałeś dla posmarowania.Wyjąłeś klocki syf z prowadnic klocka wyleciał i klocka już nie blokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje smar między klockiem a tłokiem?Nic.Poprawiło się przez wyjęcie klocków które wykonałeś dla posmarowania.Wyjąłeś klocki syf z prowadnic klocka wyleciał i klocka już nie blokuje.

Jak to co daje... tłumi rezonans.

Przeczytaj dokładnie co napisałem w moim pierwszym wpisie, wszystko było nowe (oprócz zacisków) a huczenie zaczęło się po wymianie tłoczków. Skąd syf po kilku dniach jazdy? Nic nie blokowało bo tracze były zimne.

Zresztą wielokrotnie klocki były wyciagane a zaciski czyszczone i nic aż do czasu posmarowania.

 

Klocki które mam są z niższej półki praktycznie pozbawione są na zewnątrz warstwy która ma spełnić to co napisałem w pierwszym zdaniu. Zobacz jak wyciagniesz klocka to wytopione na niej jest odbicie cylinderka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicie cylinderka jest ale od nacisku na klocek który jet bardzo duży.Jeżeli cylinderek się płynnie wycofuje i na odległość taką aby nie obcierał klocek to smarowanie moim zdaniem nie wiele daje.Przez to pisałem o klockach bo właśnie kupiłem kiedyś nowe i to one wywoływały szum a dla tego że ta żywica którą jest oblany powodowała jego blokowanie w samej tej blaszanej rynience.Szlifowanie delikatne klocka w miejscu gdzie wchodzi do rynienki usunęło problem.

Ale nie przeczę tobie.Może masz rację Ja natomiast nie umiem sobie wyobrazić jaka jest zależność tego że nie posmarowanie tłoka może blokować klocek.

Ale nie wszystko w życiu można wiedzieć. :niepewny:

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności