Skocz do zawartości

[CB 1.2 '93] Uszkodzony termostat?


Gość mykail

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz tak. Auto mam od cioci i nie widzę w papierach, żeby był robiony rozrząd. Rozumiem, że wypadałoby zapuścić żurawia i zobaczyć stan paska. Pewnie raz był wymieniany ale jest straszny bajzel w papierach. Auto ma 120kkm. Nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak, no może oprócz dzwonienia, chyba zaworów, przy równiótko 30km/h, 50 i 70. Spalanie stukowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie taka przyjemność kosztowała w Krakowie? Części lepiej kupić samemu (jeśli tak to jakie firmy?) czy u mechanika? Jak z olejem? Wiem że nie powinno sie oszczędzać... Kupić GM czy może Castrol czy Motul? już sam nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna wymiana rozrządu (pasek rozrządu, simeringi, pasek alternatora, termostat, pompa wody, rolka pewnie też napinacz i płyn chłodniczy + robota to z 250-300zł.

 

Ja śmigam na Lotosie 10W40 od 3lat. Jest ok i tani. Ty masz mały przebieg to może jeszcze nie czas na 10W40.

Edytowane przez sts123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasss607

Co do szyb zimą poleciłbym wymianę filtra przeciwpyłkowego czyli kabinowego, miałem to samo u siebie i po wymianie jak rękął odjął. Niewielki koszt 20 kilku zł a naprawdę pomaga - dla przykładu http://www.iparts.pl/czesc/filtr-kabinowy,opel,corsa-b-73_-78_-79_-1993-03-2000-09,1-0-i-12v-54km,84-189-7863-100263-0-421-ekf130.html

 

Jeżeli chodzi o termostat - najprawdopodobniej do wymiany, podjedź gdzieś do zakładu od ręki Ci może stwierdzą, przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna wymiana rozrządu (pasek rozrządu, simeringi, pasek alternatora, termostat, pompa wody, rolka pewnie też napinacz i płyn chłodniczy + robota to z 250-300zł.

 

Ja śmigam na Lotosie 10W40 od 3lat. Jest ok i tani. Ty masz mały przebieg to może jeszcze nie czas na 10W40.

Czyli co proponujesz? Full syntetyk? Muszę popytać czemu to auto jeździ na semi. Może dlatego że ma już 20lat.

 

 

Co do szyb zimą poleciłbym wymianę filtra przeciwpyłkowego czyli kabinowego, miałem to samo u siebie i po wymianie jak rękął odjął. Niewielki koszt 20 kilku zł a naprawdę pomaga - dla przykładu http://www.iparts.pl/czesc/filtr-kabinowy,opel,corsa-b-73_-78_-79_-1993-03-2000-09,1-0-i-12v-54km,84-189-7863-100263-0-421-ekf130.html

 

Jeżeli chodzi o termostat - najprawdopodobniej do wymiany, podjedź gdzieś do zakładu od ręki Ci może stwierdzą, przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz.

O filtrze też myślałem. wymiana prosta jak drut. Byłem już tam nie raz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanik krzyknął mi ok 700zł za całość. Rozrząd, pompa wody, napinacz, termostat, filtr, olej, robocizna. Części Bosch, SKF i Ruville.

Dobra cena czy za dużo? Sama robocizna 150-200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700zł haha :-D

 

Kup normalne zamienniki, to tylko c12nz...

 

Z robotą i częściami max 300-350zł. Znajdź innego mechanika.

 

W 2010 roku części wyszły mnie 220zł + robota 80zl.

Edytowane przez sts123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności