Skocz do zawartości

Drgania kierownicy przy 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz277

witam, jak w temacie mam problem w astrze 3 g kombi z drganiem kierownicy, powyżej 120km/h, dodam że nie zawsze występuje, lecz przy dłuższej jezdzie autostradą za każdym razem trzęsie.

koła już nowe kupione, opony 3 zestaw, nowe łożyska, na jaką stacje bym nie pojechał to wszystko wydaje się w porządku w zawieszeniu.

czy ktoś miał podobny problem, lub o czymś takim słyszął?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakie te drgania, jakie opony? felgi nie zwichrowane?

drgania przy konkretnej prędkości czy prędkości obrotowej?

jaki stan zawieszenia? amorki?

jak przyspieszyszponad te 120 i wrzucisz na luz to sie drgania też pojawiają przy 120km/h?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość golden2912

mam ten sam problem

opony byly reklamowane - sa ok

mam wymienione amory z lozyskami z poduchami na nowe klayaba

w zawieszeniu nie ma luzow tak samo jak u kolegi diagnosci nic nie widza

kierownica trzesie od 120.

przy jezdzie ze stala predkoscia (tempomat 140km/h) przez chwile trzesie kierownica po chwili ustaje i jest ok i znowu zaczyna i tak w kolko

polosie byly sprawdzane nic im nie jest - robil to mechanik - wyciagal na stoł i sprawdzal

i w zasadzie to chyba nie pol osie bo po wcisnieciu sprzegla (luz) w czasie jazdy dalej sa wibracje

 

generalnie nie ruszane sa tylko sworznie wachacza bo orginalnie jeszcze nitowane

Edytowane przez golden2912

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

A tarcze ? tez mogą być zwichrowane.... ja miałem to w merivie, tez powyżej 110 zaczynalo trzasc coraz bardziej ,po wymianie klockow i tarcz na osi przedniej i tylnej to się skonczylo.... teraz 150 i wszystko ok... warto zerknąć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna możliwość źle wyważone koła lub jeśli auto dużo jeździ to na wewnętrznej części felgi zbiera się piach a u wulkanizatorów nigdy go nie zeskrobują miałem tak w Vivaro w ciągu sześciu lat jak jeżdżę tym autem to tylko w jednej wulkanizacji widziałem że zamiatali piach z felg. To pomaga!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

Lub tez nagar z klockow lubi się przyklejać podczas długiej eksploatacji.... ale watpie ze takie rzeczy by powodowaly az takie bicie... bo tego nie nazbiera się tam dużo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ja też to przerabiałem tylko że wymieniłem wszystko oprócz amortyzatorów (nawet półosie). Dalej trzęsie. Wniosek: ten typ tak ma, tzn. po mojemu jest bardzo czuły układ kierowniczy (niedopracowany) i przenosi wszystkie takie drgania. Problem jednak został zniwelowany do zera jak trafiłem do znajomego oponiarza który wyjaśnił mi jak nalezy wyważyć koła. Większość naszych wulkanizatorów wyważa z dokładnością do 5g co jest w tym przypadku stanowczo za mało. Mi wywyżał z dokładnością (chyba 2g - nie pamiętam) i przestało telepać kierownicą. Taki zabieg jednak powtarzam 4 razy w roku bo zaczyna po czasie telepać. Do przeżycia :) Polecam więc udać się do dobrego wulkanizatora który posiada wiedzę i sprzęt odpowiednio skalibrowany by wyważył Wam z większą dokładnością. Na własnej skórze tego doświadczyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności