Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie drzy kierownica tylko cala kabina a ta felga dziabnieta jest z tylu i dlatego pytam o silentblock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w takim razie jest to możliwe .. cała kabina tak .. rozumiem, że siedzisz i czujesz siedzac, że samochód się trzesie .. oczywiście tylko podczas jazdy .. nie na postoju?? gdyby na postoju to sugerowałbym coś związane z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak cala kabina na postoju tego nie ma. Drzenie jest na tyle silne ze gdy lezy mi na nodze brylok od kluczyka skladajacy sie z dwoch metalowych zawieszek to drganie jest tak silne ze te dwie zawieszki dzwonia o siebie. Nie wspomne juz o forelu pasazera ktorego oparcie strasznie drga. Czego to moze byc wina w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czekaj .. doczytałem się, że ten problem masz gdy jedziesz prędkością 100-110 km/h .. ale poniżej i powyżej jej nie masz??

doczytałem, że to kwestia zimnego silnika .. czy to znika z temepratura silnika czy z przejechanymi kilometrami?

może warto zrobic próbe rozgrzać silnik wcześniej dopiero potem wyjechac na drogę .. wtedy bedziesz wiedział czy to zanika na ciepłym silniku czy też problem dotyczy kół .. sprawdź równiez czy problem zmienia się z predkościa obrotową silnika czy też z prędkościa auta (chodzi mi o to, że jechac ok. 100 km/h możesz na 3, 4 lub piatym biegu, prędkośc będziesz miał tą samą .. a obroty silnika różne).

Ciężko wyrokować .. ja bym poprzerzucał kółka .. może bym cos zobaczył ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze warto jechac na diagnostyke go potrzepac ? Mi tez sie trzesie ponad 100 jak jade cale auto ale ja mam luzy na koncowkach drazkow kierowniczych i stabilizatory do wymiany ale nie wymienilam czasu nie mialam i dzieje sie to samo nie wiem jak ma sie to do astry 3 ale sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz wjechalem w taka ostra dziure, ale felga juz byla przytarta jak kupilem ten samochod. A czy lekki luz z tylu na silentblocku powodowalby cos takiego?

Może szkoda pisać poematów na ten temat.

Zdjąć koło (to uszkodzone) założyć zapasówkę i zobaczyć co się będzie działo z autkiem.

Ja podejrzewam uszkodzenie opony, wyważyć się da (Grzegorz to opisywał) ale trzeba popatrzeć na wyważarce jak się koło zachowuje, pewnie podskakuje jak pong- pong. W takim wypadku opona do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn co ma sie dziac z opona? To sa nowki opony w tamtym roku kupione.

ja nowe wymieniałem. dosłownie nowe, bo były źle ulane i pomimo że dało się wyważyć (bo to wyważenia boczne) to kształt toczenia był jajowaty... i auto skakało na autostradzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz felgi niefabryczne to sprawdź czy nie mają luzu na piaście. U mnie był ok 0,2mm. Tyle wystarczyło by drgania były. Pomogła puszka 0,33 coli. Idealnie pasuje do piast astry. Wystarczy wyciąć z niej pierścienie i gotowe. Efekt luzu zniwelowany do zera. Nigdzie nie dokupisz pierścieni centrujących o takim rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Felgi mam oryginalne. Z oponamintez bylonok bo inaczej wulkaniztor by mi zwrocil na to uwage tak samo jak na felge.

Dzis robilem trase i drgania nie byly juz tak intensywne ale sa. Jak sprawdzic czy jeat duzy luz na silentblocku? Bedzie wyczywalny jezeli jest niewielki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomi, ale wulkanizator tylko patrzy na monitor i zakłada odważniki, a czy ogląda kółko jak się zachowuje na wyważarce, już nie koniecznie. Dlatego bym sprawdził czy opony na kołach nie podskakują, nawet kiełbasę wyważysz, więc od tego zacznij, sinenblok będzie się tłukł a nie będzie przenosił wibracji.

Nie tu szukaj przyczyny, dokładnie sprawdź opony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na geometrii zawieszenia bylem kiedys jak zmienialem dwumase i wszystko jest ustawione tak jak powinno. Ciezko uwiezyc ze to moze byc opona no ale sprawdze to. Tylko brac pod uwage wszystkie czy tylko prawa strone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym ściągnął koła i oglądnął opony .. wszelkie buły, zapadnięcia są niedopuszczalne. Jeżeli nic nie znajdziesz .. zamień koła przód na tył .. i sprawdź co sie dzieje .. jezeli wina jest opona .. samochód inaczej powinien sie zachowywać .. np. moze zacząć drżeć kierownica.

Czasami w firmach wulkanizacyjnych maja na maszymach taka dodakową rolkę .. tzw. testu drogowego.

Poniżej masz link do artykułu ..

http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Focdn.eu%2Fimages%2Fpulscms%2FYzA7MDMsMmU0LDAsMSwx%2Fc517fd966b35d2a242f61a6d18ffec71.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Feksploatacja%2Fwywazanie-kol-czyli-jak-jechac-prosto-cicho-i-bez-wibracji%2Fhl7pn&h=491&w=740&tbnid=m6U2kM-6iRbqmM%3A&docid=1RDxCik1mpyWsM&ei=jksfVurFAoTxat_Fu_gJ&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=740&page=6&start=131&ndsp=27&ved=0CKMBEK0DMDU4ZGoVChMI6sSAtfDDyAIVhLgaCh3f4g6f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na geometrii zawieszenia bylem kiedys jak zmienialem dwumase i wszystko jest ustawione tak jak powinno. Ciezko uwiezyc ze to moze byc opona no ale sprawdze to. Tylko brac pod uwage wszystkie czy tylko prawa strone?

Kolego czy tynie rozumiesz co się pisze do ciebie?

Co ma wspólnego statyczna geometria do podskakującej opony?

Najpierw trzeba zacząć od tego co się styka z drogą, zwłaszcza że sam pisałeś że kółko z oponką było w ostrej dziurze.

Wewnętrzne uszkodzenia opony nie wyjdą na wyważarce (po prostu można to wyważyć) ale nie zmieni to faktu podskakiwania samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja juz nie pamietam ktora strona wpadla w dziure. I co powiesz na to za raz sa mocniejsze a raz slabsze drgania a po jakims czasie slabna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli skaczące koło kończy zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie te drgania są wynikiem luzu półosi napędowej prawej. Jest to półoś złożona z wałka pośredniego i półosi z przegubami. W silnikach diesla ( duży moment obrotowy ) następuje wybicie frezów na tym wałku. Można to wyczuć ręką łapiąc za wałek pośredni i sprawdzając luz obwodowy. Prawdopodobnie efektem tego są drgania przy 120 km/h. Znajomy mechanik powiedział mi , że miał przypadek ścięcia tych frezów. U mnie właśnie występuje ten luz ( przebieg 186 000 km ), jednak koszt zakupu nowego wałka pośredniego to ok. 700 zł. Na razie sobie daruję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

serwis swojego czasu dawał na połączenie półosi (głównej z pośrednią) albo smar, albo klej (czerwony loctite, ale nie pamietam już numer) podobno pomagało .. to były zalecenia z inżynieringu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja mam przeleciane juz 220 k ciekawe jak zmienie na zimowki czy bedzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja miałem wymianiane gumy na wahaczach, zbierzność robiona kilka razy, 3 komplety koł. Całe zawieswzenie jest ok. \drgania dalej są. Nie powiem czegu już dostaje. Czasem jeździć się nie da tak trzaepie. Muszę ta półoś sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak to nie półoś, ani luzy w zawieszeniu - to wina opon. Postanowiłem przydusić oponiarza ażeby zrobił mi test rolki czyli test pod obciążeniem. Okazało się, że bicie było 9-14 kg. Musiał obracać jedną i drugą oponę kilka razy ( oponiarze tego nie lubią bo to strata czasu i pieniędzy ), aż bicie nie przekraczało 7 kg, wtedy wyważył ciężarkami. Po tym przejechałem się na równej drodze i muszę stwierdzić, że do 150 km/h drgań nie było. Dopiero przy 160 km/h pojawiły się lekkie drgania, ale więcej nie cisnęłem, bo ograniczenie do 90 km/h. Także według mnie to jest powód tych drgań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi